رفتن به محتوای اصلی
x
 • اطلاعیه آلودگی هوا/توصیه های بهداشتی جهت کاهش اثرات ناشی از آلودگی هوا

  با توجه به پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مبنی پیش بینی سکون و پایداری هوا از روز پنج شنبه 8 آبان وادامه شرایط تا دوشنبه 12 آبان ماه، پیش بینی می گردد میزان کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس و در برخی مواقع از روز در شرایط ناسالم برای عموم قرار گیرد.

  لذا معاونت بهداشتی دانشگاه جهت کاهش اثرات ناشی از آلودگی هوا بر سلامت جامعه و کاهش انتشار آلاینده ها، توصیه های بهداشتی زیر به شهروندان ارایه می نماید:

 • گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل (12-5 آبان ماه 99)

  سازمان پدافند غیرعامل کشور، ایام نکوداشت پدافند غیرعامل سال 1399 را با شعار «مقاومت فعال، تاب‌آوری حیرت انگیز؛ ایران قوی» اعلام نمود. 

  هشتم آبان ماه، سالروز صدور فرمان مبارک مقام معظم رهبری، برای تشکیل سازمان پدافند غیرعامل که در تقویم رسمی کشور به عنوان روز پدافند غیرعامل ثبت شده؛ فرصت مغتنمی برای تبیین اهمیت و دستاوردهای مثبت پدافند غیرعامل در عرصه های مختلف در بین مسئولان، مدیران، کارشناسان و آحاد جامعه است.

 • واکسن کرونا در حال حاضر ماسک است

  دکتررضا ملک زاده، عضو کمیته علمی ستاد ملی کرونا طی گفتگویی اعلام نمود: برای دسترسی به واکسن کرونا، فعلا باید منتظر ماند، اما بهترین واکسن در حال حاضر، استفاده صحیح از ماسک است.

  وی تصریح کرد: با سرد شدن هوا، در و پنجره ها بسته می ماند و همین مسئله می تواند به انتشار و انتقال ویروس در فضاهای بسته منجر شود، به همین منظور لازم است در محیط های سربسته حتما تهویه مناسب استفاده شود. ضمن اینکه باید پنجره ها را در زمان های مختلف باز نگه داشت تا به جایجایی هوای سالم محیط بسته کمک کند.

 • تمامی معوقات کارانه کادر درمان پرداخت شد / تخصیص ۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به وزارت بهداشت

  رئیس سازمان برنامه‌وبودجه از تخصیص ۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به وزارت بهداشت خبر داد.

  دکتر نوبخت اظهار کرد: اگرچه «کارانه کادر درمان» باید از محل درآمدهای اختصاصی دانشگاه‌های علوم پزشکی تامین شود، اما به دلیل کاهش این درآمدها در سایه شیوع ویروس کرونا؛ سازمان برنامه و بودجه کشور مبلغ ١١ هزار و ۵ میلیارد تومان را برای تسویه کلیه معوقات کارانه کادر درمان و آموزش پزشکی تا اول آبان ماه امسال به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اختصاص داد.

 • اجرای ویژه برنامه جشنواره کودک در بیمارستان کودکان امام حسین (ع)

  همزمان با ایام برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودک و نوجوان در اصفهان، ویژه برنامه لبخند پروانه‌ها در سالن آمفی تئاتر بیمارستان تخصصی کودکان امام حسین(ع) برگزار شد و برنامه به صورت زنده در اتاق کودکان پخش شد.
  ویژه برنامه های جشنواره کودک در بیمارستان تخصصی کودکان امام حسین(ع) شامل برنامه‌هایی نظیر جنگ شاد کودکان به صورت زنده با اجرای عمو خوشخنده و تن پوش‌های عروسکی، پخش فیلم و گفت ‌و گو با پرستاران در محل سالن آمفی تئاتر بیمارستان در ایام جشنواره در حال برگزاری است.

 • کلینیک ها و درمانگاه های تنفسی ارائه دهنده خدمات تخصصی به بیماران کرونا درشهرستان اصفهان

  به اطلاع شهروندان محترم می رساند با توجه به بحران ناشی از شیوع کووید ۱۹، خدمات تخصصی بیماری کرونا در سطح شهر اصفهان شامل موارد زیر می باشد:

 • با افزایش آگاهی مانع از مسمومیت های دارویی شویم

  مسمومیت ها از اورژانس های شایع پزشکی می باشند که می توانند منجر به عوارض خطرناکی بر روی ارگانهای مختلف بدن و یا حتی مرگ شوند و بار روانی و اقتصادی برای فرد، خانواده و جامعه داشته باشد بنابراین همه ساله بمنظور افزایش آگاهی مردم و به طبع پیشگیری و کاهش مسمومیت ها در کشور از اول تا هفتم آبان ماه هفته مسمومیتها نامگذاری شده است.

 • در نشست خبری: ابراز نگرانی معاون درمان دانشگاه از افزایش تعداد بیماران کرونایی در هفته های آتی

  نشست خبری وضعیت کرونای استان اصفهان و اقدامات دانشگاه در این خصوص، چهارشنبه ۳۰ مهرماه، با حضور دکتر کلیدری معاون درمان دانشگاه و جمعی از اصحاب رسانه، در دفتر ریاست دانشگاه برگزار گردید.

 • وضعیت قلم های انسولین در استان اصفهان از زبان سخنگوی دانشگاه

  مدیر روابط عمومی و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در ارتباط با پرسش های مکرر از سوی مردم و همچنین پیگیری های انجام شده از سوی معاونت غذا و دارو مبنی بر وضعیت داروی انسولین در استان اصفهان گفت: هیچ بیمار دیابتی با نسخه پزشک تاکنون بدون دارو نمانده است و بیماران در این خصوص نگرانی نداشته باشند.

 • موفقیت چشمگیر دستیاران تخصصی دندانپزشکی دانشگاه در سی وششمین دوره آزمون دانشنامه تخصصی

  دانشکده دندانپزشکی دانشگاه اعلام نمود: تمامی دستیاران 10رشته تخصصی دندانپزشکی که در سی وششمین آزمون دانشنامه تخصصی درروزهای 21 تا 24 مهرماه شرکت کرده بودند، موفق به قبولی در هر دو مرحله آزمون کتبی وشفاهی و دریافت دانشنامه تخصصی گردیدند .

  گفتنی است دراین دوره 4 نفر ازدستیاران دانشکده بنام های: دکترسیدمحسن صادقی (رتبه دوم رشته تخصصی اندودانتیکس )،  دکترمجید شاهمرادی (رتبه سوم رشته تخصصی پریودانتیکس )،  دکترمحسن ضیایی ( رتبه سوم رشته تخصصی پروتزهای دندانی) و  دکتر زهرا زارعی (رتبه سوم رشته تخصصی ارتودانتیکس ) موفق به کسب یکی از رتبه های برتر شدند.