رفتن به محتوای اصلی
x
 • پوشش امداد سلامت المپیاد جهانی فیزیک توسط واحدهای امدادی اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان

  روز یکشنبه ۳۱ تیرماه، پنجاه و چهارمین المپیاد جهانی فیزیک در دانشگاه صنعتی اصفهان آغاز به کار کرد.

  دو واحد امدادی اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان، شامل یک واحد آمبولانس و یک واحد امداد موتوری برای تامین سلامت شرکت کنندگان و عوامل اجرایی، در محل برگزاری آزمون استقرار دارند.

  گفتنی است در پنجاه و چهارمین المپیاد جهانی فیزیک ۱۹۸ دانش‌آموز نخبه از ۴۶ کشور جهان حضور دارند و برگزاری این المپیاد تا هفتم مردادماه جاری ادامه خواهد یافت.

 • جلسه بررسی مراحل مقدماتی پروژه خود مراقبتی جهت کاهش بیماریهای قلبی عروقی برگزار شد

  شنبه ۲۳ تیر ماه جلسه هماهنگی در زمینه اجرای پروژه خود مراقبتی جهت کاهش بیماریهای قلبی عروقی با حضور مسئولین و کارشناسان پژوهشکده قلب و عروق دانشگاه، مرکز بهداشت استان اصفهان و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در محل سازمان بیمه سلامت تهران برگزار گردید.

  در جلسه مذکور که با هدف طراحی مدلهای خود مراقبتی جهت کاهش بیماریهای قلبی عروقی تشکیل شد، نحوه همکاری و انتظارات از هر حوزه و... مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

   

 • معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت بایدها و نبایدهای تفریحات آبی در فصل تابستان را تشریح کرد

  معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، همزمان با فرارسیدن هفته پیشگیری از غرق شدگی، ضمن تشریح توصیه های بهداشتی برای حفظ سلامتی شناگران در استفاده از تفریحات آبِی، استخرهای شنای غیربهداشتی را محل بسیار مناسبی برای انتقال بیماری‌ های پوستی و عفونی، عنوان کرد.

  مهندس محسن فرهادی در گفت و گو با وبدا، با اشاره به فرارسیدن فصل گرما و استقبال از تفریحات آبی، اظهار کرد: ورزش شنا یکی از بهترین، مفیدترین و مفرح ‌ترین ورزش ‌هاست، اما در صورت عدم رعایت اصول بهداشتی می‌ تواند سلامت شناگران را با خطر جدی مواجه کند.

 • فرد مبتلا به «تب دنگی» در اصفهان شناسایی شد

  سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از ابتلای قطعی یک نفر به بیماری «تب دنگی» در استان اصفهان خبر داد و گفت: این فرد راننده‌ای است که در مرز پاکستان توسط پشه ناقل گزیده شده بود.

  دکتر پژمان عقدک روز شنبه 30 تیرماه، طی گفت و گویی با بیان ‌اینکه این فرد با علائم بیماری تب دنگی به مراکز درمانی اصفهان مراجعه و شناسایی شد، گفت: آزمایش‌های مقدماتی وی در اصفهان مثبت بود و پس از ارسال نتایج آزمایش‌ها به تهران، نتیجه قطعی آن نیز اعلام گردید.

 • تغییر اقلیم مهم ترین عامل شیوع آئدس و بیماری های مربوط به آن است/ بروز همه گیری آئدس در کشور در صورت اهمال دستگاه ها

  رییس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تغییر اقلیم را مهم ترین عامل شیوع پشه آئدس و بیماری های مربوط به آن در کشور دانست و گفت: اگر تمام دستگاه ها پای کار نیایند، همه گیری گسترده ای در انتظار کشور است.

 • "روند افزایش زایمان طبیعی نخست زا و کاهش سزارین نخست زا در مرکز آموزشی درمانی امین"

   طی ماه های اخیر پیرو اجرای قانون حمایت از جوانی جمعیت و خانواده مرکز آموزشی درمانی امین با اخذ سیاستهایی اقدام به جذب مادران باردار نموده است.

  همچنین موفق گردیده است در راستای پیاده سازی برنامه ملی ترویج زایمان طبیعی و پیشگام بودن در اجرای طرح کشوری کاهش آمار سزارین نخست زا ، زایمان سزارین نخست زا را نسبت به سال گذشته کاهش  و زایمان طبیعی نخست زا را  افزایش دهد.

 • افتتاح و بهره برداری مرکز خدمات جامع سلامت شهید آیت الله دکتر رئیسی، دستگرد برخوار

  چهارشنبه 20 تیر ماه با حضور استاندار اصفهان، معاونین و مدیران دانشگاه، نماینده مردم شریف شهرستان های برخوار شاهین شهر و میمه، جمعی از مسئولین شهرستان برخوار، مرکز خدمات جامع سلامت شهید آیت الله دکتر رئیسی دستگرد برخوار افتتاح و به بهره برداری رسید.

  احداث این مرکز که به نام شهید جمهور آیت الله رئیسی مزین شده است، در سال ۱۴۰۱ با زیربنای ۸۵۸ متر مربع آغاز و در سال 1403 به پایان رسید.

  گفتنی است این مرکز با اعتباری بالغ بر 130 میلیارد ریال احداث شده  و برای تجهیز این مرکز نیز ٣٠ میلیارد ریال هزینه گردیده است.

 • برگزاری آزمون غربالگری کشوری شانزدهمین المپیاد علمی حیطه کارآفرینی و کسب و کارهای فناورانه در دانشگاه

  چهارشنبه ۲۰ تیرماه، آزمون غربالگری کشوری شانزدهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور در حیطه کارآفرینی و کسب و کارهای فناورانه در مرکز آزمون های دانشگاه ساختمان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد. 

  در این مرحله از رقابت ملی، صد نفر از دانشجویان کلان منطقه ۷ آمایشی در ۱۶ گروه ۴ تا ۷ نفره از دانشگاه های علوم پزشکی اصفهان، شهید صدوقی یزد، کاشان، شهرکرد و دانشگاه های آزاد اصفهان طی دو مرحله کتبی و ارائه شفاهی به رقابت پرداختند .

 • شرایط مناسب نذورات و اطعام دهی در عزاداری ماه محرم و صفر

  باتوجه به برگزاری مراسم عزاداری سالار شهیدان در ایام ماه محرم و صفر در کشور و اهمیت سلامت عزاداران، تمرکز وزارت بهداشت و نیروهای بهداشتی این وزارتخانه بر سلامت آب و غذا به منظور پیشگیری از بیماری های مختلف به ویژه بیماریهای عفونی روده ای افزایش می یابد. 

  به گزارش وبدا، علاوه بر تشدید نظارت های بهداشتی، توصیه می شود متولیان مراسم های عزاداری که در این ماه، نذورات و اطعام دهی دارند نیز اصولی را به منظور سلامت عزاداران رعایت کنند تا مشکلی برای این عزیزان ایجاد نشود.