رفتن به محتوای اصلی
x
 • کارگاه توانمندسازی اعضای خانه مشارکت مردم در سلامت و استقرار استانی سند سلامت روان

  کارگاه آموزشی خانه مشارکت مردم در سلامت و استقرار استانی سیاست سلامت روان بمنظور آگاه سازی، توانمندسازی و ایجاد حساسیت در شبکه های مردمی ، سه شنبه 30 دی ماه، با حضور رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان، رئیس و اعضای خانه مشارکت مردم در سلامت استان برگزار گردید.

 • برگزاری اولین نشست توسعه همکاریهای مشترک دانشگاهای علوم پزشکی اصفهان، اصفهان و صنعتی

  در راستای تفاهم نامه همکاری مشترک معاونت های آموزشی وزارتخانه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و علوم تحقیقات و فناوری جلسه ای با حضور معاونین آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، دانشگاه اصفهان و دانشگاه صنعتی و همچنین مدیران آموزشی معاونت های سه دانشگاه برگزار گردید.
  در این جلسه که سه شنبه ۳۰ دی ماه ۹۹ در تالار حکمت معاونت آموزشی دانشگاه تشکیل گردید، دکتر محمد رضا صبری معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، طی سخنانی بر ضرورت انکارناپذیر همکاری های سه دانشگاه در پیشبرد اهداف اسناد بالادستی آموزش عالی کشور تاکید نمود.

 • راه هموار برای اوج‌گیری دوباره کرونا با عادی انگاری

  آمار مربوط به همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ در بیشتر نقاط کشور در حال کاهشی است اما کارشناسان امر با تاکید بر پرهیز از هرگونه عادی‌انگاری و شتاب در بازگشایی‌ها، بر احتمال افزایش شمار مبتلایان به این ویروس در ماه‌های آینده هشدار دادند.

  سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با تاکید بر اینکه در زمان حاضر روند کاهشی بیماری کووید ۱۹ در استان اصفهان خوب است، تصریح کرد: نگرانی ما از این است که اگر در زمینه محدودیت ها و بازگشایی با برنامه ریزی و هوشمندانه اقدام نشود ممکن است دوباره به اوج بیماری بویژه در ماه های بهمن و اسفند برگردیم.

 • نحوه فعالیت کارکنان در حوزه ریاست و معاونت های دانشگاه

    مدیریت توسعه و منابع دانشگاه پیرو بخشنامه شماره 19473/2/د مورخ 99/10/18 «موضوع: نحوه فعالیت کارکنان در حوزه ریاست و معاونت های دانشگاه»، با توجه به استمرار شرایط هشدار«زرد»، اعلام نمود:

 • برگ زرین دیگر در کارنامه عملکرد دانشگاه / کسب رتبه برگزیده خدمت درجشنواره شهید رجایی

  دانشگاه علوم پزشکی اصفهان موفق گردید از طرف ستاد بیست و سومین جشنواره شهید رجایی استان به عنوان دستگاه پیشتاز در مقابله با بیماری کرونا و حفاظت از سلامت مردم استان اصفهان شناخته و معرفی شود.

  این موفقیت که حاصل تلاش کلیه واحدهای تابعه دانشگاه اعم از خدمات ارزنده کارشناسان گروه سیستم ها و روشهای تحول اداری، رابطین ارزیابی عملکرد واحدها، مدیران وکارشناسان مدیریت توسعه سازمان وتحول اداری  می باشد را به خانواده بزرگ دانشگاه تبریک عرض می نماییم.

 • سخنگوی دانشگاه: بازگشایی‌ها باید هوشمندتر از محدودیت‌ها اجرا شود
  سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به ثابت شدن شیب کاهشی بیماری در استان، گفت: اگر بازگشایی هوشمندانه نداشته باشیم ممکن است تجربه اردیبهشت ماه تکرار شود، پس همانطور که محدودیت های دقیق و هوشمند اجرا و نتایج موثر آن مشخص شد، بازگشایی ها نیز باید هوشمند و حتی هوشمندتر از محدودیت ها اجرا شود و مرحله ای باشد.

  دکتر آرش نجیمی در گفت‌وگویی، پیرامون آخرین وضعیت همه گیری کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، اظهار کرد: از ابتدای آذرماه امسال شیوع بیماری کووید۱۹ در استان روند کاهشی سریعی آغاز کرد، به طوری که ابتدا در شیوع بیماری و سپس بستری بیماران در بیمارستان ها شاهد روند نزولی

 • معاون درمان دانشگاه: احتمال بروز موج جدید کرونا در اسفند ماه

  دکتر بهروز کلیدری طی سخنانی در خصوص وضعیت کرونا در استان گفت: با تدابیر مسئولان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با شیوع کرونا، تعداد مبتلایان و مرگ‌ومیر کرونا در استان اصفهان کاهش یافته است و مرگ‌ومیرها به حدود انگشتان دو دست رسیده که این مورد نشان‌دهنده بهبود شرایط نسبت به مهر و آبان است.

  وی افزود: امسال دو تجربه سخت در ماه‌های ابتدایی بهار و پاییز داشته‌ایم و تلفات سنگینی را بر اثر کرونا ویروس در استان تجربه کردیم.

 • راه اندازی نخستین پایگاه فوریت‌های پزشکی در ایستگاه متروی اصفهان

  دکتر غفور راستین اعلام نمود: نخستین پایگاه فوریت‌‌های پزشکی مستقر در ایستگاه متروی اصفهان با کد عملیاتی 2553 از ابتدای مهر ماه امسال افتتاح و به بهره برداری رسید.

  وی افزود: این پایگاه در ساختمانی به وسعت 60 مترمربع در ایستگاه متروی میدان امام حسین (ع) ابتدای خیابان سپه مستقر شده است.

  مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: این پایگاه با توانِ 5 تکنسین فوریت‌های پزشکی و یک دستگاه آمبولانس تویوتاهایس با تجهیزات کامل به منظور پوشش حوادث داخل تونل مترو و خدمات دهی هرچه سریع تر به مصدومان داخل تونل و مترو راه اندازی شده است.

 • توصیه های بهداشتی مرکز بهداشت استان در خصوص پایداری و افزایش غلظت آلودگی هوا در هفته جاری

  بر اساس اطلاعیه هواشناسی شماره 61(هشدار سطح زرد) مبنی بر استمرار پایداری هوا، وارونگی دما، سکون هوا و عدم وزش باد مناسب و افزایش غلظت آلاینده های هوا از روز دوشنبه 22 دی ماه الی پنج شنبه 25 دی ماه در کلان شهر اصفهان و شهرهای صنعتی و پر جمعیت و همچنین باتوجه به سنجش های بعمل آمده، پیش بینی می گردد میزان کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس  و در بعضی ساعات روز ناساالم برای عموم قرار گیرد.

  لذا مرکز بهداشت استان از شهروندان عزیز نیز درخواست نمود، با رعایت موارد زیر در کنترل و کاهش اثرات سوء آلاینده های هوا بر سلامت، همکاری و مشارکت نمایند.

 • تمدید مهلت ثبت نام آزمون استخدام پیمانی دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی

  مدیریت منابع انسانی دانشگاه اعلام نمود:  پیرو بخشنامه شماره 19329/2/د ، برگزاری آزمون استخدام پیمانی دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی به صورت فراگیر و متمرکز در روز جمعه مورخ  24/11/1399 توسط سازمان سنجش آموزش کشور، به استحضار می رساند:

       براساس آگهی منتشر شده در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس اینترنتی:www.sanjesh.org  زمان ثبت نام یا ویرایش اطلاعات حداکثر لغایت روز روز پنج شنبه  مورخ   25/10/1399 تمدید گردیده است.