رفتن به محتوای اصلی
x
 • توضیحات معاون آموزشی وزارت بهداشت در مورد آزمون ارتقای دستیاری تخصصی

  معاون آموزشی وزارت بهداشت در توضیح چگونگی آزمون ارتقای دستیاری تخصصی، بر عزم وزارت بهداشت در برگزاری آزمونی ساده و متناسب با شرایط، تاکید کرد.

 • سخنگوی دانشگاه: ابتلای کادر درمان اصفهان به کرونا کاهش یافته است

  سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: میزان ابتلای کادر درمان این استان به بیماری کووید ۱۹ پس از دریافت واکسن کرونا کاهش یافته است و در سال جاری، هیچ مورد شهید مدافع سلامت نداشتیم.

  دکتر آرش نجیمی در گفت و گویی افزود: کاهش شدید موارد ابتلا به کرونا در میان کادر درمان اصفهان و رسیدن میزان مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ به صفر در میان آنها در چند ماه اخیر، پاسخ به افرادی است که اثربخشی واکسیناسیون کرونا را زیر سووال می‌برند.

 • دانشگاه علوم پزشکی اصفهان رتبه نخست تزریق واکسن کرونا را دارد

  مسوول بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه با توجه به اینکه واکسیناسیون علیه کرونا در اصفهان همزمان با سایر استان‌ها، ۲۱ بهمن ۹۹ با فرمان رییس جمهوری آغاز شد، اعلام نمود: این مرکز با حدود ۳۴۷ هزار دوز واکسن کرونای تزریق شده، رتبه نخست را بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور در این زمینه دارد.

  دکتر رضا فدایی سه‌شنبه 25 خردادماه در جلسه کمیته نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی مدیریت بیماری کرونا در استانداری اصفهان گفت: برخی از استان‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی  واکسن بیشتری نسبت به اصفهان دریافت کردند اما تعداد واکسن تزریق شده در اصفهان بیشتر از آنهاست.

 • رییس دانشگاه از مسایل نسخه‌نویسی الکترونیکی در اصفهان گفت

  رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی در استان با مشکلات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری مواجه است که رفع آن به هماهنگی بیشتر سازمان‌های بیمه‌گر و تامین منابع مالی نیاز دارد.

   دکتر طاهره چنگیز روز یکشنبه 23 خردادماه، در جلسه بررسی اجرای طرح نسخه الکترونیکی افزود: در طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی، نسخه پزشک ابتدا باید بصورت الکترونیکی نوشته،  ثبت و سپس ارسال شود که بدلیل برخی مشکلات موجود، این کار هنوز بطور کامل و رضایتبخش انجام نمی‌شود.

 • رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان: نگرانی ما از تجمعات قبل از انتخابات است

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه نگرانی ما برای روز انتخابات نیست، بلکه نگرانی از تجمعات قبل از انتخابات است، در مورد لغو سفرهای انتخاباتی به استان گفت: مشورتی با ستاد کرونا استان انجام شد و اعلام کردیم باتوجه به اینکه هنوز ۳۰ درصد تست‌های کرونا در استان مثبت و شرایط شکننده است، موافق سفرهای انتخاباتی نیستم.

 • اعلام چکیده پروتکل‌های بهداشتی برگزاری انتخابات

   ستاد انتخابات کشور با همکاری وزارت بهداشت پروتکل های بهداشتی برای برگزاری انتخابات در شرایط وجود بیماری کرونا را تهیه کرده است تا سلامت رای دهندگان و مجریان انتخابات حفظ شود.

  -اولویت با برگزاری انتخابات در فضای باز، رعایت فاصله گذاری، استفاده از ماسک و گند زدایی محیط است.

  - ممنوعیت اخذ اثر انگشت در فرایندهای مختلف انتخابات و ضرورت استفاده رای دهندگان از خودکار شخصی

  -تعیین ورودی و خروجی مجزا در شعب برای جلوگیری از ازدحام

  -ضرورت تامین تهویه مناسب در زمان رای گیری و شمارش آرا

 • بازدید رییس دانشگاه از روند استقرار طرح نسخه نویسی الکترونیکی بیمه سلامت در شهرستان نجف آباد

  چهارشنبه۱۹ خرداد ماه، دکتر چنگیز رئیس دانشگاه به همراه دکتر بانک مدیر کل بیمه سلامت استان اصفهان و مسئولین شبکه بهداشت ودرمان شهرستان نجف آباد با حضور در بیمارستان شهید محمد منتظری از روند استقرار طرح نسخه نویسی الکترونیکی بیمه سلامت و حذف دفترچه های کاغذی بازدید نمودند.

 • انتصاب سرپرست بیمارستان امام حسین (ع) گلپایگان

  براساس حکمی از سوی رییس دانشگاه و بنا به پیشنهاد معاون درمان دانشگاه، دکتر ناصر رستمی به عنوان سرپرست بیمارستان امام حسین (ع) گلپایگان منصوب گردید.

  همچنین در این حکم از زحمات و خدمات دکتر سلطانی در مدت زمان تصدی مسئولین فوق تشکر و تقدیر گردیده است.

 • اهدای اعضای نوجوان ۱۵ ساله به سه بیمار نیازمند عضو

  دکتر مریم خلیفه سلطانی، مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) از اهدای اعضای نوجوان 15 ساله مبتلا به مرگ مغزی خبر داد و گفت: با رضایت خانواده این نوجوان مرحوم، کبد و کلیه‌های وی، به سه بیمار بیمار نیازمند عضو اهدا شد.

  شادروان حسین کریمی دانش آموز پایه نهم دبیرستان  در روستای کلیشادرخ منطقه باغبهادران بود که در اثر حادثه تصادف دچار مرگ مغزی گردید، سپس این بیمار در بیمارستان شهدای لنجان بستری  و با رضایت خانواده برای اهدای اعضا به بیمارستان آیت اله کاشانی اصفهان منتقل شد.

 • برگزاری اولین جلسه هیات امنای دانشگاه در سال 1400

  اولین دور جلسات هیأت امنای دانشگاه علوم پزشكی اصفهان در سال ۱۴۰۰، سه شنبه ۱۸ خردادماه، با حضور مسئولین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استان و دانشگاه، در تالار دکتر یقینی دانشکده داروسازی، به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید.