رفتن به محتوای اصلی
x

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت از برگزاری بیست و نهمین جشنواره تحقیقات و فناوری علوم پزشکی رازی خبر داد که ثبت نام در این جشنواره از ششم شهریورماه آغاز می گردد.

مطابق دوره‌های گذشته جشنواره، این دوره شامل دو بخش افراد حقیقی و نهادهای حقوقی حوزه علوم پزشکی است.

برگزیدگان دسته اول، از بین فناوران، مخترعان، صاحبان محصول فناوری، محققین، محققین جوان، محققین دانشجو و صاحبان پژوهش‌های برتر و برگزیدگان حقوقی از میان موسسات مرتبط با پژوهش و فناوری شامل دانشگاه‌های علوم پزشکی، مراکز رشد فناوری، مراکز تحقیقاتی، نشریات علوم پزشکی، کمیته های تحقیقات دانشجویی، واحدهای فناور و همچنین مؤسسات غیردولتی حامی پژوهش و فناوری معرفی خواهند شد.

همچنین نظر به تأکید مقام معظم رهبری به مهار تورم و رشد تولید و اهمیت انجام پژوهش‌ها در راستای حل مسائل اساسی نظام سلامت کشور در این دوره، دبیرخانه جشنواره اقدام به تشویق و حمایت از مهمترین طرح‌های موفق اثرگذار در رفع بحران‌ها و معضلات خاص اخیر نظام سلامت اعم از مشکلاتی بهداشتی، درمان و آموزش کشور کرده است و با این هدف کمیته تخصصی بهره‌وری و ارتقاء سلامت تشکیل شده است.

 پژوهشگران می توانند در پنج کمیته فناوری سلامت، کمیته علوم بالینی و سلامت، کمیته علوم پایه پزشکی، کمیته بهره وری و ارتقاء سلامت و کمیته دانشجویی در فراخوان جشنواره شرکت کنند.

لازم به ذکر است شرط ثبت نام در گروه محققین، دارا بودن شاخص H ۲۰ و بالاتر و برای گروه محققین جوان H ۱۵ و بالاتر و حداکثر سن ۳۵ سال است و مبنای ارزیابی برحسب امتیازات کسب شده در کارنامه پژوهشی افراد است. در کمیته‌های فناوری سلامت، بهره‌وری و ارتقاء سلامت، دانشجویی و گروه پژوهش برتر محدودیت H index وجود ندارد.

ثبت نام داوطلبین در بیست و نهمین جشنواره تحقیقات و فناوری علوم پزشکی رازی از روز دوشنبه ۶ شهریور ۱۴۰۲ آغاز و فرصت ثبت نام تا پایان وقت اداری ۶ مهرماه ۱۴۰۲ به مدت یک ماه ادامه خواهد یافت.  فرایند ثبت نام با عضویت در سامانه جشنواره رازی و ارسال آثار به‌صورت الکترونیکی از آدرس https://research.behdasht.gov.ir/razi1402 انجام می‌شود.

بیست و نهمین جشنواره تحقیقات و فناوری علوم پزشکی رازی دو بهمن ماه سال جاری در محل سالن اجلاس سران کشور برگزار خواهد شد.