چهارشنبه 07 03 1399

آخرین بروز رسانی : چهارشنبه, 07 خرداد 1399

feed-image خبر خوان
web3.jpg

احترام و حفظ کرامت بیماران سرلوحه فعالیت ها قرار گیرد 

بر همه ما لازم است با همدلی و همراهی، تمام دانش و تجربه خویش را برای اجرای موفق طرح تحول نظام سلامت به کار گیریم…

طرح تحول نظام سلامت زمینه ساز تحول اساسی در حوزه بهداشت و درمان است

سرپرست شبکه بهداشت و درمان بویین میاندشت گفت: طرح تحول نظام سلامت زمینه ساز تحول اساسی در حوزه بهداشت و درمان است.

دکتر رضا کیخائی روز جمعه 23 خرداد ماه، در بین نمازگزاران در محل مسجد ولی عصر بویین میاندشت، اظهار کرد:خوشبختانه امسال با ابلاغ سیاست های کلی نظام سلامت توسط مقام معظم رهبری و به دنبال آن سیاست های خوب دولت تدبیر و امید و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شاهد تحولات خیلی خوبی در مدت اندکی شدیم و امیدواریم در بلند مدت نیز کلیه مردم کشور از ثمره این طرح بهره مند شوند.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات حوزه بهداشت و درمان کشور در سال های گذشته به تبیین ابعاد و دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت پرداخت و افزود:تا قبل از اجرا شدن این طرح بخشی از افراد جامعه به دلیل سنگین بودن هزینه های بستری در بیمارستان ها از ادامه درمان بیماری خود ناامید می شدند ولی در حال حاضر و با اجرای این طرح بیماران تنها 5 تا 10 درصد هزینه های بستری در بیمارستان ها را پرداخت می کنند.

دکتر کیخائی یکی دیگر از معظلات گذشته در ارجاعات بیمارستانی را تامین دارو و تجهیزات مورد نیاز بیماران با صرف هزینه های زیاد در خارج از بیمارستان ها عنوان کرد و گفت:با اجرای طرح تحول نظام سلامت ،بیمارستان های هدف موظف هستند تمام تجهیزات و داروهای مورد نیاز بیماران را تهیه و به آنها ارائه دهند.

وی یکی دیگر از دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت را حضور متخصصان از ساعت 2 بعدازظهر تا 8 صبح در بیمارستان های دولتی بیان کرد و ادامه داد:در این طرح بودجه مناسبی نیز به منظور تجهیز، نوسازی و ارتقاء بیمارستان ها اختصاص پیدا کرده است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان بویین میاندشت با اشاره به لحاظ شدن بحث افزایش جمعیت در این طرح، تصریح کرد: رایگان شدن زایمان طبیعی منجر به کاهش هزینه ها و افزایش جمعیت در جامعه خواهد شد.

وی با اشاره به پیگیری های جدی و مداوم وزیر محترم بهداشت و هم چنین رییس محترم دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در روند اجرایی این طرح خاطرنشان کرد:ان شاءالله تا پایان سال شاهد تحول اساسی در ظاهر و کیفیت خدمات بیمارستانی خواهیم بود.

دکتر کیخائی در پایان با تاکید بر ضرورت همراهی مسئولان و مردم شهرستان برای استقرار بیمارستان در این شهرستان افزود:با استقرار بیمارستان در بویین میاندشت ،مردم این شهرستان نیز از خدمات طرح تحول نظام سلامت بهره مند خواهند شد.بنابراین برای تحقق این امر،با جدیت پیگیر آن خواهیم بود.

 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد