سه شنبه 19 01 1399

آخرین بروز رسانی : سه شنبه, 19 فروردين 1399

feed-image خبر خوان
web1.jpg

احترام و حفظ کرامت بیماران سرلوحه فعالیت ها قرار گیرد 

بر همه ما لازم است با همدلی و همراهی، تمام دانش و تجربه خویش را برای اجرای موفق طرح تحول نظام سلامت به کار گیریم…

استفاده از روغن زيتون مي‌تواند منجر به كاهش فشارخون افراد شود.

روغن زيتون مي‌تواند به سلامت قلب و كبد كمك كند با داشتن خاصيت كاهندگي فشارخون، نياز افراد به استفاده از داروهاي پايين آورنده فشارخون را كمتر مي‌كند.

 

براساس اين گزارش شركت‌كنندگان به دو گروه دريافت كننده روغن زيتون و روغن آفتابگردان تقسيم شدند و نتايج بعد از شش ماه پي‌گيري نشان داد كه وزن بدن و سطوح كلسترول خون در هر دو گروه ثابت باقي ماند اما ميزان فشارخون در كساني كه از روغن زيتون استفاده مي‌كردند به طور قابل توجهي كمتر بود.

نتايج حاصل از اين گزارش حاكيست گروه دريافت كننده روغن زيتون پس از پايان آزمايش توانستند تا 50 درصد مصرف داروهاي ضدفشارخون خود را قطع كنند و اين خبر بسيار خوبي است چرا كه به سادگي اضافه كردن روغن زيتون به رژيم غذايي مي‌تواند جايگزين اين نسخه‌هاي غير ضروري شود.

به گفته محققان وجود پلي فنول‌ها در روغن زيتون ممكن است به كاهش فشارخون افراد كمك كند و ذكر اين نكته بسيار مهم است كه روغن زيتون در صورتي كه حرارت زيادي ببيند اثرات مطلوب خود را از دست مي‌دهد.

گفتني است مصرف روغن زيتون تنها بخشي از فعاليتي است كه در كاهش فشارخون مي‌تواند كارساز باشد و در كنار آن افراد بايد با استفاده از يك رژيم غذايي سالم و انتخاب يك شيوه زندگي درست فشارخون خود را مديريت كنند.

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد