چهارشنبه 07 03 1399

آخرین بروز رسانی : چهارشنبه, 07 خرداد 1399

feed-image خبر خوان
web1.jpg

احترام و حفظ کرامت بیماران سرلوحه فعالیت ها قرار گیرد 

بر همه ما لازم است با همدلی و همراهی، تمام دانش و تجربه خویش را برای اجرای موفق طرح تحول نظام سلامت به کار گیریم…

آغاز فاز عملياتي بسیج ملی کنترل فشار خون در 1000 بیمارستان و 2500 ایستگاه موقت در سراسر کشور

 

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر، نقشه ارجاع به سطح دو و سطح سه آماده است و بعد از پایان کمپین فشار خون، عملياتي خواهد شد و بيماران براساس ضرورت درماني که دارند، به سطوح دو و سه ارجاع داده خواهند شد.

 دکتر قاسم جان بابایی در گفت و گو با وبدا، درخصوص آغاز برگزاری بسیج ملی فشار خون تصریح کرد: یکی از اقدامات بسیار بزرگ و ارزشمند وزارت بهداشت، غربالگری فشار خون، به عنوان یکی از عوامل موثر مرگ و میر و ناتوانی در کشور است.

 وی افزود: در این طرح ملی، فشارخون تمامی اقشار جامعه سنجیده شده و افرادی که تاکنون از بیماری فشار خون خود مطلع نبوده اند، آگاه شده و نسبت به درمان و مراقبت از خود، اقدام خواهند کرد.

 معاون درمان وزارت بهداشت درخصوص اقداماتی که در حوزه درمان در این بسیج ملی انجام می شود، اظهار کرد: بعد از اینکه افراد مبتلا به فشار خون در این طرح سراسری، شناسایی شدند، لازم است که درمان خود را پیگیری کنند و چنانچه برخی افراد در اثر فشار خون حاد، دچار عوارض شدیدتر و تخریب بافت در اندام های داخلی خود شده اند، باید تحت درمان های مناسب قرار گیرند تا از عوارض مرگ آور و ناتوان کننده فشارخون جلوگیری شود. 

 دکتر جان بابایی ادامه داد: فشار خونی که به موقع درمان نشود، منجر به سکته مغزی، سکته قلبی، نارسایی کلیه، مشکلات چشمی و نابینایی و عارضه در اندام ها و ارگان های داخلی بدن می شود. 

 معاون درمان وزارت بهداشت بیان کرد: همزمان با انجام غربالگری سطح یک فشار خون در مراکز بهداشتی و درمانی و 2500 ایستگاه سنجش فشارخون، در 1000 بیمارستان دانشگاهی، دولتی، خصوصی، عمومی و غیر دولتی نیز ایستگاه های اندازه گیری فشار خون طراحی کرده ایم و همکارانی که در این طرح خدمت رسانی خواهند کرد نیز تعیین شده اند. 

 وی افزود: در تمامی دانشگاه های علوم پزشکی و تمامی بیمارستان ها، یک مدیر پروژه فشار خون مشخص شده است تا برنامه های کنترل فشار خون تداوم داشته و متوقف نشود. 

 دکتر جان بابایی عنوان کرد: بعد از انجام غربالگری، افرادی که شناسایی شده اند، در سطح یک درمان دریافت کرده و افرادی که نیاز به ارجاع به سطوح بالاتری دارند، در سطح دو و سه درمان خواهند شد. 

 وی بیان کرد: در این راستا، حدود 600 مرکز سطح دو و 80 مرکز سطح سه تعیین شده است تا بیمارانی که نیاز به خدمات تشخیصی، درمانی و پیشرفته تر در زمینه درمان فشار خون هستند، به این مراکز ارجاع داده شوند. 

 معاون درمان وزارت بهداشت در پایان تاکید کرد: در حال حاضر، نقشه ارجاع به سطح دو و سطح سه آماده است و بعد از پایان کمپین فشار خون، عملياتي خواهد شد و بيماران براساس ضرورت درماني که دارند، به سطوح دو و سه ارجاع داده خواهند شد.

 

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد