یکشنبه 02 07 1396

آخرین بروز رسانی : یکشنبه, 02 مهر 1396

feed-image خبر خوان

مقاله ها

جشنواره عمران سلامت در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار می شود

مدیر فنی و نظارت طرح های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و رئیس جشنواره عمران سلامت اصفهان از برگزاری جشنواره عمران سلامت در دانشگاه در هفته دولت سال جاری خبر داد.

حمیدرضا سورانی هدف از برگزاری این جشنواره را معرفی فعالیت ها و دستاوردهای عمرانی در حوزه بهداشت و درمان استان اصفهان در دولت یازدهم و طرح تحول نظام سلامت عنوان نمود و افزود: تیر ماه امسال جشنواره عمران سلامت به صورت سراسری در تهران برگزار شد اما پس از آن، این جشنواره به صورت استانی در برخی استان ها مانند البرز و آذربایجان شرقی برگزار و شهریورماه و در هفته دولت نیز در استان اصفهان به مدت سه روز برگزار خواهد شد.

وی افزود: فعالیت های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در چهار سال گذشته در چند بخش انجام شده که شامل افزایش تخت های بیمارستانی، ارتقای هتلینگ، ایجاد بخش های ویژه بیمارستانی، بلوک های زایمانی و مرکز غربالگری سرطان، ساخت کلینیک های تخصصی و افزایش فضاهای بهداشتی، آموزشی و پژوهشی است.

مهندس سورانی با بیان اینکه اکنون حدود 6 هزار تخت بیمارستانی در استان اصفهان فعال است، افزود: برای ایجاد هر تخت بیمارستانی باید منابع فیزیکی مورد نیاز آن مانند تأسیسات مورد نیاز، فضای فیزیکی و تجهیزات پزشکی دیده شود.

وی با اشاره به احداث و راه اندازی پنج کلینیک تخصصی و پنج مرکز غربالگری در سطح استان، اظهار کرد: در قالب طرح تحول نظام سلامت نیز طرح توسعه و احداث جدید چند بیمارستان در دستور کار قرار داشت که از جمله بیمارستان های احداث شده می توان به ولایت در منظریه خمینی شهر و آفتاب خور و ... اشاره کرد.

مدیر فنی و نظارت طرح های عمرانی دانشگاه همچنین گفت: افزایش فضاهای بهداشتی نیز شامل خانه های بهداشت، پایگاه های سلامت، مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی و آزمایشگاه های جامع است.

رییس جشنواره عمران سلامت اصفهان خاطرنشان کرد: در این جشنواره نمایشگاه های مختلفی از دستاوردهای عمرانی حوزه بهداشت و درمان استان اصفهان برپا خواهد شد.

مهندس سورانی تاکید کرد: اصفهان یکی از استان های با بهترین عملکرد در زمینه عمران سلامت در کشور می باشد.

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد