پنج شنبه 28 06 1398

آخرین بروز رسانی : پنج شنبه, 28 شهریور 1398

مقاله ها

تبدیل بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) شهرضا به قطب درمانی جنوب اصفهان

شنبه 28 بهمن ماه، دکتر فرهاد مهری رییس بیمارستان های شهرستان شهرضا در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: شهرستان شهرضا دارای دو بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) با 108 تخت و بیمارستان صاحب الزمان(عج) با 70 تخت

می باشد که از سال 1394 مقرر شد با الحاق آن ها به یکدیگر، بیمارستان جنرال 250 تخت منطقه جنوب استان ایجاد شود. 

وی با اشاره به ساخت یال دوم بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) شهرضا، افزود: یال جدید در مساحت 7 هزار متر مربع در سه طبقه می باشد که طبقه همکف شامل اورژانس داخلی جراحی با 25 تخت، سالن اجتماعات و واحد تصویربرداری شاملMRI، رادیولوژی، سونوگرافی و ماموگرافی است.

رئیس بیمارستان‌های شهرضا با اشاره به عملیات ساختمانی یال جدید بیمارستان امیرالمؤمنین(ع)، اذعان کرد: طبق قرارداد بسته شده با یک شرکت، عملیات ساختمانی از اول دی ماه شروع شده و طبق قرارداد حدود 7 ماه برای اتمام ساختمان زمان نیاز است.

وی با بیان این‌که ساختمان بیمارستان در سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد، ادامه داد: پس از اتمام ساختمان نوبت به تجهیزات ساختمان می‌رسد که از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و وزارت بهداشت، در این خصوص اقدام می گردد.

 دکتر مهری با اشاره به تعهد 63 درصدی خیران در ساخت یال جدید بیمارستان، ابراز داشت: حدود سه ماه است که با بخش خصوصی در این زمینه قرارداد بسته شده و یال دوم در حال ساخت است.

رئیس بیمارستان‌های شهرضا با اشاره به این‌که یال دوم بیمارستان تیرماه سال آینده به اتمام می‌رسد، بیان داشت: تاکنون یک میلیارد تومان برای تکمیل این بیمارستان اختصاص داده شده و قرار است همه نیازهای درمانی منطقه جنوب استان را پوشش دهد.

وی تأکید کرد: در بیمارستان جدید علاوه بر تخصص‌های موجود 3 فوق تخصص گوارش، ریه و نفرولوژی نیز اضافه می‌شود و در حال حاضر نیز فوق تخصص گوارش یک روز در هفته در بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) حضور دارد.

دکتر مهری با اشاره به این‌که در 9 ماه نخست امسال 6 هزار بستری در بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) و 4 هزار بستری در بیمارستان صاحب‌الزمان(عج) انجام شده است، خاطرنشان کرد: در همین مدت 3 هزار و 172 عمل جراحی در بیمارستان‌های شهرضا انجام گرفته است.

وی با بیان این‌که در 9 ماهه سال 96، ضریب اشغال تخت در بیمارستان‌ امیرالمؤمنین(ع) 63 درصد و در بیمارستان‌ صاحب‌الزمان(عج) 87 درصد بوده است، اذعان داشت: بر اساس دستورالعمل جدید بخش‌های رادیولوژی و آزمایشگاه بیمارستان باید به بخش خصوصی واگذار شود.