سه شنبه 01 03 1397

آخرین بروز رسانی : سه شنبه, 01 خرداد 1397

مقاله ها

اجرای طرح ضربت ویژه آرایشگران زنانه در حوزه مرکز بهداشت شماره یک اصفهان

طی اجرای برنامه های نظارتی واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شماره یک اصفهان از اماکن عمومی ، طرح ویژه کنترل آرایشگران زنانه که به صورت غیر قانونی فعالیت می نمودند با مشارکت و همکاری اداره اماکن نیروی انتظامی اجرا شد . 

متاسفانه تعدادی از  آرایشگران غیر مجاز اقدام به انجام  فعالیت مخفیانه و غیر مجاز  از قبیل: انجام تاتو، کاشت ناخن و سایر فعالیت ها مخاطره آمیز می کنند که می تواند تهدیدی جدی علیه سلامت مراجعه کنندگان شوند .

لذا با اجرای طرح ویژه بهداشت محیط توسط مهندس نمازی کارشناس بهداشت محیط شماره یک اصفهان  با تعدادی از آرایشگران متخلف مطابق قانون برخورد و  تعداد  ۳ آرایشگاه  زنانه  بدلیل تخلفات متعدد پلمپ شد و پرونده آنها به مراجع قضایی ارجاع داده شد.

 در همین راستا تعداد ۴ مورد اخطار کتبی به  آرایشگرانی که  دارای نواقص متعدد بهداشتی بودند داده شد و همچنین تعداد ۳۲ عدد دستگاه تاتوغیر مجاز و ۷ عدد دستگاه اپیلاسیون با شرایط  نامناسب و مخاطره آمیز توقیف و جمع آوری گردید .

از آنجایی که هر گونه فعالیت غیر مجاز در آرایشگاههای زنانه منجر به بروز مخاطرات جبران ناپذیر می شود، واحد بهداشت محیط شماره یک اصفهان  با مشارکت نماینده اداره اماکن نیروی به صورت مداوم  با انجام پیگیری های لازم با
متخلفین برخورد و پرونده آنها را جهت پیگرد قانونی به مراجع قضایی ارسال می کند .
در همین خصوص   به همشهریان گرامی توصیه می گردد در صورت مشاهده هر گونه فعالیت غیر مجاز در آرایشگاههای زنانه و یا سالن های زیبایی مراتب را به شماره تلفن ۱۹۰ اطلاع دهند تا به آن رسیدگی شود.