دوشنبه 04 04 1397

آخرین بروز رسانی : دوشنبه, 04 تیر 1397

مقاله ها

برپایی غرفه ترویج زایمان طبیعی، شیردهی و مراقبت نوزاد در منزل در نمایشگاه مادر، نوزاد و کودک

واحد سلامت مادران و سلامت کودکان معاونت بهداشتی دانشگاه در راستای تحقق اهداف طرح تحول نظام سلامت و آموزش و مشاوره در زمینه های زایمان طبیعی و فیزیولوژیک، کلاس های آمادگی زایمان، 

مراقبت نوزاد در منزل و تغذیه با شیرمادر به آحاد جامعه، از تاریخ 31 مرداد تا 4 شهریور ماه، اقدام به برپایی غرفه سلامت مادر، نوزاد، کودک در نمایشگاه تخصصی مادر، نوزاد، کودک و نوجوان پل تاریخی شهرستان، نمود.

 در غرفه سلامت مادر و کودک معاونت بهداشتی که مورد توجه و استقبال مراجعین قرار گرفت، خدمات مشاوره ای و آموزشی توسط کارکنان منتخب مراکز بهداشت شماره ۱ و ۲ اصفهان در زمینه ترویج زایمان طبیعی و معرفی کلاس های آمادگی زایمان (در بخش دولتی و خصوصی)، فواید شیر مادر و مشاوره شیردهی، همچنین مراقبت نوزاد در منزل (مزایا، چگونگی بهره مندی) به مراجعین و خانواده ها ارایه گردید.

همچنین مراجعین می توانستند در کنار بهره برداری از خدمات آموزشی و مشاوره ای فراهم شده، انواع رسانه های آموزشی مرتبط را دریافت نمایند.

گفتنی است در اولین روز برگزاری نمایشگاه، دکتر خدیوی معاون مرکز بهداشت استان و دکتر حیدرزاده رییس اداره نوزادان، دکتر صادق نیا(فوق تخصص نوزادان)و خانم رشیدی (کارشناس اداره نوزادان وزارت متبوع) با حضور در محل نمایشگاه، در آیین افتتاحیه شرکت نموده و از نمایشگاه و غرفه معاونت بهداشتی بازدید بعمل آوردند.