دوشنبه 04 04 1397

آخرین بروز رسانی : دوشنبه, 04 تیر 1397

مقاله ها

برپایی همایش آموزشی تغذیه سالم برای سالمندان

کارشناس تغذیه مرکز آزادگان تحت پوشش مرکز بهداشت شماره دو اصفهان باهمکاری شهرداری منطقه ۶، دوشنبه نهم مرداد ماه، همایش آموزشی با عنوان تغذیه سالم برای سالمندان همراه با برنامه دوشنبه های نقره ای شهرداری در محل پارک شهید حسینی مرداویج برگزار نمود.

در این مراسم سالمندان حاضر در همایش پس از آموزش های ابتدایی به انجام بازی های فکری و باستانی پرداخته و برندگان مورد تشویق سایرین قرار گرفتند.

سپس مسئولین شهرداری به بیان اهمیت برگزاری همایش هایی این چنین در سطح شهر اصفهان پرداختند.

پس از آن کارشناس تغذیه مرکز آزادگان با بیان فواید انجام بازی های فکری و باستانی در بین سالمندان، حاضرین را به انجام اینگونه بازی ها در جمع های دوستانه خودشان تشویق کرده و با بیان نقش تغذیه سالم در دوران سالمندی و کنترل بیماری های مزمن غیر واگیر حاضرین را به مراجعه و تشکیل پرونده الکترونیک در مراکز جامع سلامت دعوت نمود.

در ادامه افراد حاضر در همایش به بیان دیدگاه ها و یافته های خود درباره مطلب مورد بحث پرداختند که نظرات صحیح و درست توسط کارشناس تغذیه مرکز از عقاید نادرست تفکیک شد.

پس از برگزاری جلسه پرسش و پاسخ، از افراد و سالمندان حاضر درباره همایش نظرخواهی انجام گرفته و اکثر افراد به برگزاری هرچه بیشتر اینگونه همایش های فرهنگی، تفریحی و آموزشی نظر مثبت نشان دادند.

در انتها با توجه به بازخورد مثبت دریافتی، هماهنگی های لازم بین مسئولین شهرداری منطقه شش در همایش و کارشناس تغذیه مرکز آزادگان برای همکاری های بیشتر این مرکز با برنامه های تفریحی، آموزشی و فرهنگی شهرداری صورت گرفت.