سه شنبه 01 03 1397

آخرین بروز رسانی : سه شنبه, 01 خرداد 1397

مقاله ها

برگزاری همایش آموزشی، فرهنگی تفریحی در پارک همت مرکز آزادگان

مرکز بهداشت شماره دو اصفهان با همکاری شهرداری منطقه ۶، دوشنبه 23 مردادماه، همایشی با موضوع های تغذیه سالم برای سالمندان با تاکید بر کنترل چاقی و پیشگیری از بروز کبد چرب،

بازی های فکری و سنتی و سرو صبحانه سالم در محل پارک همت برگزار نمود.

در این همایش که با حضور سالمندان و علاقه مندانبرگزار شد، ابتدا سالمندان و حاضرین اقدام به صرف صبحانه های سالم نمودند. سپس خانم موسوی کارشناس تغذیه مرکز آزادگان پس از بیان اهداف طرح تحول در نظام سلامت کشور اقدام به بیان مشکلات تغذیه ای موجود در منطقه تحت پوشش مرکز آزادگان نمود.

در ادامه با بیان اهمیت کنترل چاقی و کبد چرب در این منطقه، راهکارها و برنامه های تدوین شده خود برای افزایش سطح آگاهی تغذیه ای جهت کنترل این بیماری های مزمن را بیان کرد. وی همچنین ضمن بیان کلیات رژیم درمانی این بیماری ها، تاکید نمود با توجه به لزوم پیگیری همه جانبه این گونه بیماری های مزمن غیر واگیر، به مرکزجامع سلامت آزادگان مراجعه و اقدامات بهداشتی، پیشگیری، پزشکی و تغذیه ای لازم را به صورت کامل دریافت نمایند. همچنین با توجه به سن، شرایط فیزیکی و ابتلا به بیماری هایی نظیر فشارخون بالا، دیابت، اختلالات چربی خون و چاقی، رژیم های تخصصی و مختص خود را دریافت کنند.

 در انتهای جلسه پرسش و پاسخی برگزار و به سوالات و ابهامات حاضرین درباره موضوعات طرح شده پاسخ داده شد.