پنج شنبه 28 06 1398

آخرین بروز رسانی : پنج شنبه, 28 شهریور 1398

feed-image خبر خوان
5555555555555_11880 copy.jpg

در حاشیه هفدهمین کنکره سالانه انجمن مدیکال انکولوژی و هماتولوژی ایران در هتل عباسی از داروی بومی سازی شده "مایلوک"رونمایی شد.

شرکت داروسازی دکتر عبیدی در بخش داروهای سرطانی با کمک به کارگیری تکنولوژی های جدید و پیشرفته و توانمندی متخصصان ایرانی ،موفق به تولید داروی لنالیدماید با نام تجاری "مایلودک" شده است.

مایلودک (Mylodeq)  از دسته داروهاي ایمیونومدیولیتور(Immunomodulator)  است و يك تنظيم كننده ی سیستم ایمنی می باشد و در درمان انواع سرطان های خون از جمله تومورهای بدخیم مانند مالتیپل میلوما ،لنفوم سلول های منتل و درمبتلایان به بیماری سندرم میلو دیس پلاستیک تجویز می گردد.

از مزیت های مهم این دارو میتوان به خوراکی بودن آن اشاره کرد که سهولت مصرف و بهبود کیفیت زندگی بیماران مبتلا به این نوع بدخیمی ها را در بر دارد.

برند اصلی این دارو با نام تجاری Revlimid (رولیمید) ساخت کشورامریکا هزینه ای معادل هر بسته  1800 دلار را دارد که این هزینه می تواند بار مالی بسیاری را به بیماران تحمیل کند. این در حالیست که شرکت داروسازی عبیدی توانسته است داروی مایلودک را با همان کیفیت و تمام استناندارهای لازم اروپایی و تحت لیسانس شرکت سینتون هلند و با داشتن  تاییدیه های لازم کیفی، با قیمتی در حدود یک بیستم برند اصلی این دارو را در اختیار بیماران ایرانی قرار دهد.

مایلودک برای اولین بار به صورت چهار دوز کامل  25و 15و 10 و 5 میلی گرم  در ایران و به صورت کپسول خوراکی موجود بوده و در بسته بندی های 21 عددی در دسترس بیماران می باشد و خوشبختانه ظرفیت تولید این شرکت به راحتی و در نبود واردات برند اصلی، پاسخگوی درمان بیماران خواهد بود.

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد