سه شنبه 26 06 1398

آخرین بروز رسانی : سه شنبه, 26 شهریور 1398

feed-image خبر خوان
5555555555555_11880 copy.jpg

انجام احیاهای موفق با تلاش تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ استان اصفهان

*احیا موفق جوان ۱۸ ساله در شهرستان خمینی شهر


مرد جوان ۱۸  ساله‌ای که دچار ایست کامل قلبی تنفسی شده بود، با تلاش تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ شهرستان خمینی شهر ، پس از انجام عملیات احیا، به زندگی دوباره بازگشت.

در ساعت ۱۸:۳۵ روز سه شنبه ۲۶ تیر ماه ۹۷ ، در تماسی با اتاق فرمان ۱۱۵ شهرستان خمینی شهر اعلام شد که در پی تصادفخودرو سمند و موتورسیکلت در بلوار الغدیر خمینی شهر جوان ۱۸ ساله ای دچارکاهش هوشیاری شده است لذا بلافاصله یک واحد امدادی از نزدیکترین پایگاه خمینی شهربر بالین این مرد حاضر شد و پس از کنترل علائم حیاتی وی، به سرعت عملیات احیای قلبی ریوی را بر روی او انجام دادند و پس از حدود ۱۵ دقیقه تلاش، موفق شدند علائم حیاتی این مرد را
بازگردانند. این بیمار پس از بازگشت ضربان نبض و تنفس و ثابت کردن مصدوم بر روی تخته پشتی بلند، برای ادامه مراحل
درمان، توسط آمبولانس اورژانس ۱۱۵به بیمارستان شهید اشرفی خمینی شهر منتقل شد.

گفتنی است آقایان مجید رنجبر و محمدرضا مرادی تکنسین های حاضر در این عملیات احیا موفق بودند.

* مرد ۶۸ ساله‌ای که دچار ایست کامل قلبی تنفسی شده بود، با تلاش تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ اصفهان، پس از انجام عملیات احیا، به زندگی دوباره بازگشت.

در ساعت ۲ بامداد روز شنبه ۳۰ تیرماه ۹۷ ، در تماسی بااتاق فرمان ۱۱۵ اصفهان اعلام شد که مرد ۶۸ ساله ای دچارکاهش هوشیاری شده است لذا بلافاصله یک واحد امدادی از نزدیکترین پایگاه اصفهان بر بالین این مرد حاضر شد.

تکنسین‌های اورژانس، پس از حضور بر بالین بیمار و کنترل علائم حیاتی وی، به سرعت عملیات احیای قلبی ریوی را بر روی او انجام دادند و پس از حدود ۳۰ دقیقه تلاش، موفق شدند علائم حیاتی این مرد را بازگردانند. وی برای ادامه مراحل درمان، توسط آمبولانس اورژانس ۱۱۵به بیمارستان آیت الله صدوقی اصفهان منتقل شد.

گفتنی است آقایان احمد رفعت جو و فرزاد ابوذر تکنسین های حاضر در این عملیات احیا موفق بودند.

* مرد ۴۴ ساله‌ای که دچار ایست کامل قلبی تنفسی شده بود، با تلاش تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ شهرستان سمیرم ، پس از انجام عملیات احیا، به زندگی دوباره بازگشت.

در ساعت ۲۰:۲۹ روز چهارشنبه ۲۷ تیر ماه ۹۷ ، در تماسی با اتاق فرمان ۱۱۵ شهرستان سمیرم اعلام شد که در پی واژگونی خودرویی در نزدیکی کمه مرد حدودا ۴۴ ساله دچارکاهش هوشیاری شده است لذا بلافاصله یک واحد امدادی از نزدیکترین پایگاه سمیرم بر بالین این مرد حاضر شد.

تکنسین‌های اورژانس، پس از حضور بر بالین بیمار و کنترل علائم حیاتی وی، به سرعت عملیات احیای قلبی ریوی را بر روی او انجام دادند و پس از حدود ۲۰ دقیقه تلاش، موفق شدند علائم حیاتی این مرد را بازگردانند.
 این بیمار که جانی دوباره پیدا کرده بود، پس از بازگشت ضربان نبض و
تنفس و ثابت کردن مصدوم بر روی تخته پشتی بلند، برای ادامه مراحل درمان، توسط آمبولانس اورژانس ۱۱۵به بیمارستان سیدالشهدا (ع) شهرستان سمیرم  منتقل شد.

گفتنی است آقایان علی اکبر قربانی ،علی محمد میرزایی و علی روان آور تکنسین های حاضر در این عملیات احیا موفق بودند.

*احیا موفق جوان ۲۷ ساله در اصفهان
مرد جوان ۲۷ ساله‌ای که دچار ایست کامل قلبی تنفسی شده بود، با تلاش تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ اصفهان، پس از انجام عملیات احیا، به زندگی دوباره بازگشت.
در ساعت ۱۴:۴۰ روز چهارشنبه ۲۷ تیرماه ۹۷ ، در تماسی با اتاق فرمان ۱۱۵ اصفهان اعلام شد که مرد جوان
۲۷ ساله ای دچارکاهش هوشیاری شده است لذا بلافاصله یک واحد امدادی از نزدیکترین پایگاه اصفهان در خانه اصفهان بر بالین این مرد حاضر شد.

عباس عابدی مسئول روابط عمومی اورژانس با بیان اینکه این مرد ۲۷ساله، دچار سابقه بیماری کلیوی بود، افزود: تکنسین‌های اورژانس، پس از حضور بر بالین بیمار و کنترل علائم حیاتی وی، به سرعت عملیات احیای قلبی ریوی را بر روی او انجام دادند و پس از حدود ۳۰ دقیقه تلاش، موفق شدند علائم حیاتی این مرد را بازگردانند.
این بیمار که جانی دوباره پیدا کرده بود، پس از بازگشت ضربان نبض و تنفس، برای ادامه مراحل درمان، توسط آمبولانس اورژانس ۱۱۵به بیمارستان آیت الله کاشانی اصفهان منتقل شد.

گفتنی است آقایان مهدی افشاری و مجید باقری تکنسین های حاضر در این عملیات احیا موفق بودند.

*احیا موفق زن ۷۰ ساله در شهرستان شاهین شهر و میمه
زن ۷۰ ساله‌ای که دچار ایست کامل قلبی تنفسی شده بود، با تلاش تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ شهرستان شاهین شهر، پس از انجام عملیات احیا، به زندگی دوباره بازگشت.


در ساعت ۱۰:۱۵ روز شنبه ۳۰ تیرماه ۹۷، در تماسی بااتاق فرمان ۱۱۵ شهرستان شاهین شهر اعلام شد که زن
۷۰ ساله ای در اتوبوس زائرین بارگاه امام هشتم (ع) دچارکاهش هوشیاری شده است لذا بلافاصله یک واحد امدادی از نزدیکترین  پایگاه شهری شاهین شهر در شهر گز بر بالین این زن حاضر شد.

تکنسین‌های اورژانس، پس از حضور بر بالین بیمار و کنترل علائم حیاتی وی، به سرعت عملیات احیای قلبی ریوی را بر روی او انجام دادند و پس از حدود ۲۰ دقیقه تلاش، موفق شدند علائم حیاتی این زن را بازگردانند.

این بیمار که جانی دوباره پیدا کرده بود، پس از بازگشت ضربان نبض و تنفس، برای ادامه مراحل درمان، توسط آمبولانس اورژانس ۱۱۵به بیمارستان گلدیس شهرستان شاهین شهر منتقل شد.

 گفتنی است آقایان محمدرضا ربیع و مهدی اباذر  تکنسین های حاضر در این عملیات احیا موفق بودند.

ارسال نظر


کد امنیتی
بارگزاری مجدد