سه شنبه 13 03 1399

آخرین بروز رسانی : سه شنبه, 13 خرداد 1399

hemayat.jpg

مهم‌ترین مصوبات نشست ستاد استانی مدیریت و پیشگیری کرونا در استان اصفهان

غلامی، سخنگوی ستاد استانی مدیریت و پیشگیری کرونا پیرو مصوبات نشست ستاد استانی مدیریت و پیشگیری کرونا در استان اصفهان گفت: تا روز ۲۲ اردیبهشت، هفت شهرستان در وضعیت سفید قرار داشتند، اما امروز ۳۰ اردیبهشت فقط چهار شهرستان در وضعیت سفید هستند.

وی همچنین به برگزاری نمازعید سعید فطر در فضای باز  مساجد محلات خبر داد و افزود: در مصلی‌ها نماز عید برگزار نمی‌شود.

غلامی در ادامه تصریح کرد: حجم سفرها از خوزستان به استان اصفهان شروع شده و تمهیدات لازم از محور الیگودرز به سمت دامنه و اصفهان با بازرسی پیش‌بینی شده است، همچنین در شهرهای فولادشهر، شاهین‌شهر، بهارستان، زرین‌شهر و ویلاشهر کنترل ورودی برای مسافران از خوزستان انجام می‌شود.

حجت اله غلامی، از مجاز بودن فعالیت رستوران‌ها با ظرفیت پنجاه درصد فضای فیزیکی خبر داد و گفت: فست فودهای دارای فضای مناسب فیزیکی با نیمی از ظرفیت پذیرای مشتریان خواهند بود و دیگر فست فودها به صورت بیرون‌بر سرویس خواهند داد.

وی در خصوص تفرجگاه‌ها در شهرستان های استان اظهار کرد: این اماکن با مدیریت و برنامه ریزی فرمانداران و مراکز بهداشت بازگشایی خواهند شد.

شایان ذکر است از جمله مهمترین مصوبات نشست ستاد استانی مدیریت و پیشگیری کرونا در استان اصفهان به شرح زیر می باشد:

-          باغ پرندگان، خزندگان و آکواریوم شهر اصفهان کماکان تعطیل است.

-          باشگاه های بدنسازی همچنان تعطیل است.

-          در روز عید سعید فطر آرامستان شهرهای اصفهان، کاشان و آران و بیدگل تعطیل است.

-          در ایام تعطیلی عید سعید فطر با توجه به فصل گلاب‌گیری در شهرستان کاشان، برای جلوگیری از ازدحام جمعیت، گلاب‌گیری سنتی تعطیل است و فقط کارخانجات گلاب‌گیری صنعتی فعالیت خواهند داشت.

-          شهروندان اصفهانی در ایام تعطیلات عید سعید فطر از سفر به شهرستان‌هایی که گلاب گیری سنتی دارند، خودداری فرمایند.

-          راهپیمایی روز قدس در استان به صورت تجمعی، خودرویی و موتوری برگزار نخواهد شد.