شنبه 16 01 1399

آخرین بروز رسانی : شنبه, 16 فروردين 1399

147852.jpg

اعلام جزئیات طرح کاهش زنجیره انتقال کرونا

رئیس کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: اگر زنجیره انتقال بیماری قطع نشود نمی توانیم شاهد کاهش ابتلا باشیم و آمار نشان از کاهش مبتلایان نمی دهد.

 

ذولفقاری افزود: کسانی که قصد مسافرت دارند از همین لحظه سفر خود را قطع کنند، در این طرح صرفا به افراد ساکن اجازه ورود داده می شود، همچنین کسانی که الان در مسافرت هستند سریعا به خانه‌های خود برگردند،کسانی هم که در محل سکونت خود هستند برای سفر تصمیم نگیرند.

وی تصریح کرد:  کد ملی، پلاک خوردو و بیمه افراد ملاک شناسایی است، برخی کارمندان یا کارگران باید برای کار به جای دیگر بروند؛ استانداری‌ها در این خصوص تدابیری اتخاذ کرده‌اند.

رئیس کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مبارزه با کرونا افزود: هر طرحی برای محدودیت قاعدتا مشکلاتی دارد و ما پیش بینی لازم را انجام داده‌ایم، محدودیت‌هایی هم در حمل و نقل عمومی و خطوط ریلی، هوایی و زمینی اعمال می‌شود.

وی همچنین برگزاری هرگونه مراسم ( رسمی و غیر رسمی ) را ممنوع اعلام کرد و اظهار کرد: فعالیت ادارات و دستگاه های دولتی بر اساس بخش‌نامه معاونت ریاست جمهوری خواهد بود.

شایان ذکر است در این طرح هر فردی اگر با خودرو وارد شهر غیر سکونت خودش شود ، خودرو توقیف و ۵۰۰هزارتومان جریمه خواهد شد.

همچنین اصنافی که از این قوانین تبعیت نکنند، به مدت یک ماه محل کسب آنها پلمب خواهد شد و کسانی که رعایت اصول بهداشتی را نکنند، مجازات سنگینی برای آنها در نظر گرفته شده است.

لازم به ذکر است این طرح فعلا برای دو هفته پیش بینی شده و ادامه آن به روند بیماری بستگی دارد.