شنبه 16 01 1399

آخرین بروز رسانی : شنبه, 16 فروردين 1399

10.jpg

رئیس دانشگاه : اگر خمینی شهری ها در خانه نمانند وضعیت شهرستان خطرناک می شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، در بازدید از بیمارستان های شهرستان خمینی شهر، در خصوص وضعیت شهرستان گفت: با وجود تلاش های بسیار ارزشمند مسئولان، خیران و سیستم بهداشت و درمان خمینی شهر

و همچنین تحت کنترل بودن نسبی ویروس کرونا در خمینی شهر، این شهرستان در حال حاضر شرایط بسیار حساس و شکننده ای دارد.

دکتر طاهره چنگیز با اشاره به تراکم بالای جمعیت شهرستان خمینی شهر، گفت: تراکم جمعیت در شهرستان خمینی شهر باعث می گردد که تعداد افراد جامعه در مکان واحد نسبت به فضا در مقایسه با دیگر شهرستان های استان اصفهان بسیار بیشتر باشد و شانس انتقال بیماری در این شهرستان بسیار بالا باشد.

وی ضمن درخواست از مردم شهرستان خمینی شهر در جدی گرفتن هشدارها تاکید کرد: اگر مردم در خانه ها نمانند و تردد در معابر عمومی، اجتماعات، مهمانی ها، مساجد و آرامستان ها مثل زمان عادی باشد وضعیت بسیار خطرناک خواهد شد.

دکتر چنگیز با بیان این که مردم باید ویروس کرونا را جدی بگیرند، گفت: به مردم شهرستان خمینی شهر هشدار می دهم و از آنها درخواست می کنم که مراعات کنند و به پویش ماندن در خانه بپیوندند. ما به شدت نگران وضعیت شهرستان خمینی شهر هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در مورد وضعیت بیمارستانی شهرستان خمینی شهر گفت: یکی از برنامه های علوم پزشکی در خمینی شهر با توجه به جمعیت شهرستان، افزایش تعداد بیمارستان ها و تخت های بیمارستانی بوده است.

وی به افتتاح بیمارستان 9 دی منظریه در سال 96 اشاره کرد و افزود: بیمارستان شهید اشرفی نیز در حال بازسازی است و تاکنون بازسازی برخی از بخش های این بیمارستان به اتمام رسیده و برخی از بخش ها نیز در حال تکمیل است.

دکتر چنگیز در مورد پروژه بیمارستان خیّرساز ساعی که در حال ساخت است، گفت: بیمارستان ساعی نیز در آینده طی سه مرحله به بهره برداری خواهد رسید. تعداد بیمارستان ها با بهره برداری از بیمارستان ساعی به حد بهتری ارتقا پیدا خواهد کرد. با توجه به زیرساخت های خوب این بیمارستان ها انشاالله به زودی دیگر نیازی به اعزام بیمار از شهرستان خمینی شهر به اصفهان نخواهد بود.