شنبه 16 01 1399

آخرین بروز رسانی : شنبه, 16 فروردين 1399

10.jpg

کاهش 55 درصدی ماموریت های اورژانس در چهارشنبه سوری سال جاری

مدیر روابط عمومی و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه خوشبختانه حادثه پرخطری در چهارشنبه آخر سال نداشتیم، گفت: ماموریت های اورژانس نسبت به سال گذشته ۵۵ درصد کاهش داشته است .

دکتر آرش نجیمی در خصوص آمار ماموریت های اورژانس پیش بیمارستانی چهارشنبه آخر سال ۱۳۹۸، اظهار کرد: کل ماموریت های پیش بیمارستانی و موارد بیمارستانی در شب گذشته ۳۷مورد بوده که ۳۴ مرد و۳ زن را در کل استان اصفهان شامل می شود.

وی با بیان اینکه ۳۳ مورد به بیمارستان اعزام و تحت درمان قرار گرفته اند، تصریح کرد: در کل موارد هیچ مورد آسیبی منجر به مرگ نشده، اما متاسفانه ۳ مورد از آسیب ها منجر به قطع عضو شده است.

کاهش ۵۵ درصدی ماموریت های اورژانس نسبت به سال گذشته

دکتر نجیمی در خصوص مقایسه آمار امسال با سال گذشته، گفت: امسال با کاهش حوادث نسبت به زمان مشابه مواجه بودیم. حوادث سال گذشته نیز خوشبختانه موردی منجر به فوت نداشت، اما تعداد ماموریت های اورژانس پیش بیمارستانی امسال با کاهش ۵۵ درصدی نسبت به سال پیش همراه بوده است.

حریق و حادثه آتش سوزی در اصفهان رخ نداد

همچنین فرهاد کاوه آهنگران،  سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری اصفهان، گفت: خوشبختانه حادثه مرتبط با چهارشنبه سوری که ضرر جانی و مالی داشته باشد به آتش نشانی اعلام نشد.

وی با اشاره به اینکه دو سال متوالی است که هیچگونه حریق و حادثه ای در چهارشنبه آخر سال نداشته ایم، گفت: خوشبختانه دیشب شب شادی برای شهروندان اصفهانی بود، البته بهتر بود از خانه های خود خارج نشوند، اما با این وجود مشکلی از نظر ایمنی ایجاد نشد.

 سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری اصفهان، ادامه داد: پیش از چهارشنبه سوری بارها به مردم هشدار داده شد که اگر کسی در این شب دچار حادثه شد و به بیمارستان مراجعه کرد، احتمال دارد سوختگی او درمان شود، اما احتمالا به کرونا مبتلا می شود و همین هشدار سبب شد تا مردم بیشتر رعایت کنند.

آهنگران در پایان خاطرنشان کرد: امسال کمک و کنترل خانواده ها و آموزش های ما دست به دست هم داد تا شهروندان اصفهانی، شبی شاد و بی خطر را تجربه کنند.