یکشنبه 17 01 1399

آخرین بروز رسانی : یکشنبه, 17 فروردين 1399

8.jpg

از خود گذشتگی تکنسین فوریت های پزشکی اصفهان جان ۲ غریق را نجات داد

فداکاری و از خودگذشتگی تکنسین جوانِ فوریت های پزشکی شهرستان شاهین شهر و میمه، جان ۲ غریق را نجات داد.

 

در ساعت 16:10 دقیقه روز سه شنبه ۲۲ بهمن ماه در تماسی با اتاق فرمان ۱۱۵ شهرستان شاهین شهر و میمه یک مورد حادثه غرق شدگی در کیلومتر یک جاده قدیم نطنز، پشت یکِ گاوداری گزارش شد.

واحد امدادی کد ۳۰۷۳ اورژانس پیش بیمارستانی مورچه خورت بلافاصله به محل حادثه اعزام شد.

براساس این گزارش، ۲ غریق که هر دو مرد جوان ۳۰ ساله بودند در یک استخر کشاورزی که برای پرورش ماهی و کشاورزی استفاده می شود افتاده و در حال غرق شدن بودند. فاصله آب تا لبه استخر ۱۰ متر و با شیب کاملا عمودی و لغزنده بود، لذا همین شرایط کار نجات ۲ غریق را بسیار سخت می کرد.

واحد امدادی آتش نشانی حاضر در محل که از شهرک صنعتی به محل اعزام شده بود به دلیل نداشتن تجهیزات کافی امکان نجات حادثه دیدگان را نداشت؛ لذا یکی از تکنسین های اورژانس به نام کاوان زارعی پیشنهاد داد که شخصا برای نجات دو غریق وارد استخر شود. بنابراین از آنجایی که تنها امکانات آنها شیلنگ آب خودروی آتش نشانی بود، شیلنگ را به اطراف کتف و قفسه سینه او بستند و وی برای نجات جان مصدومان وارد استخر شد.

نیروهای امدادی حاضر در محل، برای بالاکشیدن یکی از غرق شدگان که سطح هوشیاری بالاتری داشت، تخته پشتی بلند آمبولانس را با طناب بستند و به پایین فرستادند، غریق نیز با محکم نگه داشتن آن توانست به سطح بالای استخر برسد.

برای نجات مصدوم دیگر که حال وخیم تری داشت، نردبان های آتش نشانی را با طناب بستند و مصدوم را از طریق آن به بالای استخر رساندند.

گفتنی است با توجه به سرمای شدید منطقه و آب استخر، تکنسین اورژانس که با از خودگذشتگی برای نجات دو غریق به داخل آب استخر رفته بود و حدود ۴۰ دقیقه در این شرایط قرار داشت، دچار سرمازدگی اندام تحتانی و به دلیل استفاده از شیلنگ آب خودروی آتش نشانی برای پایین رفتن به داخل آب استخر دچار آسیب به کتف و قفسه سینه شده است و در حال حاضر در بیمارستان تحت درمان قرار دارد.

شایان ذکر است، آقایان محمدرضا حق شناس و کاوان زارعی تکنسین های حاضر در این عملیات شجاعانه فوریت های پزشکی بودند.