دوشنبه 05 03 1399

آخرین بروز رسانی : دوشنبه, 05 خرداد 1399

hemayat.jpg

هفتمین برنامه طرح نظام جامع نظارت سازمان اورژانس پیش بیمارستانی کشور در قطب مرکزی اجرا شد

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه از اجرای هفتمین برنامه طرح نظام جامع نظارت سازمان اورژانس کشور در قطب مرکزی خبر داد.

 

دکتر غفور راستین اظهار کرد: در طرح جامع نظارت سازمان اورژانس کشور، ناظران اعزام شده از طرف سازمان طبق برنامه، یکی از قطب های اورژانس پیش بیمارستانی که شامل چند مرکز اورژانس پیش بیمارستانی می شود را از نظر نحوه عملکرد ۲۱ فرآیند مدیریتی ابلاغ شده به این مراکز مورد بررسی قرار می دهند.

وی افزود: فرایندهای کنترل کیفیت، بررسی شکایات، نظرسنجی و رضایتمندی، پژوهش و آموزش از جمله فرآیندهایی هستند که مورد بررسی قرار می گیرند.

مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی استان اصفهان با بیان اینکه هفتمین برنامه این طرح از هفتم تا نهم مهرماه جاری در قطب مرکزی کشور شامل استان های اصفهان، یزد، چهارمحال و بختیاری و کاشان برگزار شد، تصریح کرد: هدف از اجرای این طرح یکسان سازی فرآیندها و ایجاد وحدت رویه در عملکرد مراکز اورژانس پیش بیمارستانی مطابق استانداردها و دستورالعمل های ابلاغی سازمان است.

دکتر راستین خاطرنشان کرد: در این طرح خلاقیت و نوآوری های مراکز در اجرای دستورالعمل های ابلاغی مورد بررسی قرار گرفته و نتایج به دست آمده به اطلاع مسئولان سازمان رسانده و تجارب مفید در اختیار سایر مراکز کشور قرار داده می شود.

وی یادآور شد: ناظران طرح، همان مسئولین نظارت مراکز فوریت های پزشکی کشور هستند که به صورت چرخشی از استان های سراسر کشور انتخاب می شوند تا هم از ظرفیت استان ها بهره گیری شود و هم این افراد تجارب جدیدی کسب و به مراکز خود منتقل کنند.

مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: در جریان این نظارت ها، مشکلات موجود در مسیر انطباق عملکردها با دستورالعمل های ابلاغی اورژانس کشور استخراج و در جلسه جمع بندی، این موارد به روسای مراکز اعلام می شود.

دکتر راستین گفت: همچنین طی جلسه ای که با حضور روسای مراکز قطب مرکزی کشور و کارشناسان ناظر از سازمان اورژانس و سایر مراکز برگزار شد، مواردی که در نظارت های دو روزه جمع بندی شده بود، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.