دوشنبه 05 03 1399

آخرین بروز رسانی : دوشنبه, 05 خرداد 1399

hemayat.jpg

برگزاری مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس در دانشگاه

واحد ایثارگران و جانبازان دانشگاه با همکاری روابط عمومی و واحد بسیج کارکنان، چهارشنبه سوم مهرماه، به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و همزمان با ماه محرم الحرام و ایام سوگواری حضرت اباعبدا... الحسین(ع)،

مراسمی را با حضور رییس و معاونین دانشگاه، سردار سرلشگر حاج حسین رضایی و نیز جمعی از مدیران و کارکنان در مرکز همایش های علمی دانشگاه برگزار نمود.

 در این مراسم دکتر طاهره چنگیز رییس دانشگاه طی سخنانی ضمن بیان یاد و خاطره شهیدان هشت سال دفاع مقدس بیان نمود: ایثارگری ها و فداکاری های شهیدان و همچنین جانبازان در طول جنگ تحمیلی، در همیشه تاریخ ثبت گردیده و گواه و شاهدی بر عزتمندی و فداکاری عزیزانی است که از خود گذشتند تا حقیقت باقی بماند.
وی با تاکید بر اینکه جنگ هنوز ادامه دارد و تنها شکل ظاهری آن تغییر کرده است افزود: تا زمانیکه نیکی و بدی وجود داشته باشد جنگ بین این دو در جریان است، تا زمانی که ایران و ایرانی می خواهد روی ارزش های خود پایداری و پایمردی کند و دشمنانی وجود دارند که این استقلال و عزتمندی را تحمل نمی کنند جنگ وجود دارد و تنها میدان آن عوض شده است.
رییس دانشگاه با بیان اینکه نباید در خصوص دفاع مقدس از افعال گذشته استفاده کنیم افزود: زمانی خاک ما هدف جنگ بود ولی در حال حاضر اقتصاد ما، سرمایه های اجتماعی ما، اعتماد عمومی ما به یکدیگر و به ارکان نظام و امیدواریمان به فردای بهتر هدف ما است.
وی ادامه داد:کسانی که دیروز با جانشان دفاع می کردند تا ذره ای از خاک ما به دست دشمن نیفتد، امروز باید با تمام وجودشان دفاع کنند تا ذره ای امید و اعتماد مردم توسط دشمن خدشه دار نگردد.
دکتر چنگیز با بیان مطلبی از مقام معظم رهبری که فرمودند: «ما درگیر یک جنگ اقتصادی تمام عیار هستیم»، به اقدام شایسته یکی از بسیجیان عرصه اقتصادی اشاره نمود و گفت: خانم بهورزی که از بویین و میاندشت با ۳۰ سال خدمت، تمام پاداش بازنشستگی خود را برای ارتقای بهداشت و سلامت روستای محل خدمت خود می بخشد نمونه واقعی یک بسیجی واقعی است که نشان می دهد هنوز ایثار و فداکاری وجود دارد تا ارزش ها باقی بماند.
رییس دانشگاه با تاکید براینکه ما باید دشمن شناسی را به روز کنیم تصریح کرد: یکی از وظایف انسان مدافع وطن و ارزش ها این است که میدان جنگ و دشمن خود را بشناسد، وسیله دفاعی خود را خوب تشخیص دهد و آنطور که شایسته است در میدانِ درست، با وسیله ی درست و با رفتار درست دفاع کند.
دکتر چنگیز جنگ امروز را جنگ نرم عنوان کرد و در این خصوص گفت: جنگ نرم به مراتب پیچیده تر، دشوارتر و فرسایشی تر از جنگ نظامی است و باید در زمان جنگ نرم دفاعی دیگر و تلاشی دیگر را به کار برد، به همین خاطر، پایداری و شاید طی کردن جهاد اکبری که پیامبر(ص) فرمودند را بیشتر نیاز داشته باشد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در پایان سخنان خود یاد و خاطره تمامی شهیدانی که با خونشان و نیز جانبازانی که با تحمل سختی های زیاد ارزش ها را باقی نگاه داشتند، گرامی داشته و از خداوند توفیق شناخت میدان عمل، شناخت درست وظیفه در این میدان های جدید و همچنین ادای این وظایف را برای همه طلب نمود.
 در ادامه این مراسم سردار سرلشگر حسین رضایی گوشه ای از خاطرات دوران دفاع مقدس و سختی ها و مشکلاتی که رزمندگان ما در میدان جنگ تحمل نمودند تا این انقلاب و کشور اسلامی ما به دست دشمن نیفتد را برای حاضرین ایراد نمود.
گفتنی است عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدا... الحسین و قرائت زیارت عاشورا توسط مداح اهل بیت، از دیگر برنامه های این مراسم بود.