پنج شنبه 15 03 1399

آخرین بروز رسانی : پنج شنبه, 15 خرداد 1399

hemayat.jpg

برگزاری جلسه‌ای با محوریت کاهش زمان تحویل بیمار به مراکز درمانی تامین اجتماعی در اصفهان

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: در جلسه‌ای که با حضور روسای مراکز درمانی تامین اجتماعی شهر اصفهان برگزار شد، روسای این مراکز برای همکاری در زمینه کاهش زمان تحویل بیمار

یا مصدوم از واحدهای امدادی اورژانس پیش‌بیمارستانی قول مساعد دادند.

 دکتر غفور راستین اظهار کرد: روز پنج‌شنبه 14 شهریورماه جاری، جلسه‌ای برای تعامل و همکاری بیشتر با روسای مراکز درمانی تامین اجتماعی شهر اصفهان در مرکز فوریت‌های پزشکی استان برگزار شد.

وی افزود: یکی از مشکلات پیش‌روی واحدهای امدادی اورژانس 115 هدر رفتِ مدت زمان زیاد در تحویل بیمار یا مصدوم به مراکز درمانی است؛ لذا با توجه به اینکه این مشکل به خصوص در مراکز شریعتی و غرضی بیشتر احساس می‌شد، جلسه‌ای را برای کاهش زمان تحویل بیمار به این بیمارستان‌ها با روسای آنها برگزار کردیم.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: در این جلسه مشکلات موجود مورد نقد و بررسی قرار گرفت و طرفین درخصوص راه‌های رفع مشکلات صحبت کردند و مسئولان این مراکز درمانی نیز برای همکاری قول مساعد دادند.

دکتر راستین خاطرنشان کرد: هنگامی‌که یک واحد امدادی برای امدادرسانی به بیمار یا مصدومان یک حادثه اعزام می‌شود، بایستی بلافاصله پس از انجام ماموریت، خود را برای انجام ماموریت‌های بعدی آماده کند؛ لذا چنانچه مجبور شود برای تحویل بیمار یا مصدوم مدت‌زمانِ زیادی را در مرکز درمانی معطل بماند، زمان طلایی فعالیت آن واحد امدادی در 24 ساعت کاهش یافته و امکان امدادرسانی به حوادث بیشتر را از دست می‌دهد.

وی اظهار کرد: وقتی واحد امدادی برای تحویل بیمار یا مصدوم به بیمارستان مراجعه می‌کند، مرکز درمانی باید تخت خالی برای تحویل بیمار داشته باشد و در قسمت تریاژ بیمارستان همکاری لازم با اورژانس انجام شود تا پرسنل فوریت‌های پزشکی بتوانند با سرعت و در حداقل زمانِ ممکن، امدادخواه را به کادر درمانی تحویل دهند و برای ماموریت بعدی آماده شوند.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان افزود: کاهش زمان تحویل بیمار و مصدوم به مرکز درمانی، تاثیر مثبتی در افزایش تعداد و کیفیت خدمات و ماموریت‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی خواهد داشت.

گفتنی است، دکتر حسن‌زاده، مدیریت درمان تامین اجتماعی اصفهان در این جلسه، به طور ویژه از زحمات شبانه‌روزی پرسنل عملیاتی و مرکز فرماندهی عملیات اتاق فرمان اورژانس تقدیر و تشکر کرد.