پنج شنبه 15 03 1399

آخرین بروز رسانی : پنج شنبه, 15 خرداد 1399

hemayat.jpg

امدادرسانی بالگرد اورژانس هوایی اصفهان به 33 مصدوم

معاون اجرایی اورژانس استان از امداد رسانی بالگرد اورژانس هوایی اصفهان به 33 مصدوم خبر داد.

 

محسن افتخاری در گفتگویی بیان کرد: از ابتدای فروردین ماه امسال تاکنون، بالگرد امدادی اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان ۱۴ بار به پرواز درآمد و ۳۳ مصدوم شامل ۱۸ زن و ۱۵ مرد را به بیمارستان منتقل کرد.

معاون اجرایی مرکز فوریت‌های پزشکی استان اصفهان ادامه داد: از مجموع این مأموریت ها، ۹ مورد برای امدادرسانی به مصدومان حوادث رانندگی و پنج مورد حوادثی همچون تیرخوردگی و سقوط بوده است.

وی افزود: در این مدت بیشترین مأموریت امداد هوایی با چهار مورد مربوط به شهرستان چادگان و پس از آن شهرستان‌های اصفهان، شاهین شهر و میمه، اردستان و خوانسار هر کدام با دو مورد پرواز بود.

افتخاری در ادامه با اشاره به هدفگذاری برای ساخت پد بالگرد در ۴۰ نقطه از استان اصفهان گفت: این پدها با هدف ایجاد نقاط ایمن برای فرود بالگرد اورژانس هوایی در سراسر استان و انتقال مصدومان حوادث به بیمارستان هدف گذاری و جانمایی شده اند.

معاون اجرایی اورژانس استان خاطر نشان کرد: تاکنون پنج پد فرود بالگرد تکمیل و آماده بهره برداری شده است که این پدها در بیمارستان های الزهرا(س) اصفهان و ۹ دی خمینی شهر به همت بیمارستان، شهر حسن آباد توسط شهرداری، شهر کهرویه شهرضا به همت اداره گاز و بزرگراه نطنز توسط اداره راه و بزرگراه ها ساخته شده است.

به گفته افتخاری عملیات زیرسازی و آماده سازی ۱۰ پد فرود بالگرد آغاز شده و درحال اجراست.

وی تصریح کرد: این پدها در شهرهای میمه، هرند، پادنا سمیرم، رامشه شهرضا، فریدون شهر،‌ خوانسار، اردستان و بیمارستان فاطمه زهرا(س) نجف آباد، بیمارستان شهرضا و بیمارستان شهدای لنجان در حال ساخت هستند که هزینه آنها از سوی شهرداری ها، بیمارستان ها و خیرین تأمین‌ می شود.

به گفته این مقام مسئول پدهای اردستان و شهر هرند خیرساز هستند.