جمعه 22 01 1399

آخرین بروز رسانی : جمعه, 22 فروردين 1399

9.jpg

۶۰ درصد از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بانوان هستند

دکتر طاهره چنگیز رئیس دانشگاه ، روز دوشنبه چهارم شهریور ماه در جلسه هم اندیشی بانوان فرهیخته و تاثیر گذار استان اصفهان با حضور معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، در محل سالن اجتماعات استانداری اصفهان،

اظهار کرد: دانشگاه پزشکی اصفهان ابعاد مختلفی را در بردارد و ارتباط بانوان با سلامت از اولویت‌های مهم ما در این دانشگاه است. 

وی افزود: در نظام سلامت بانوان از طرفی آموزش دهنده‌، ارائه دهنده و خدمت گیرنده خدمات سلامت هستند. شاخص های رشد سلامت بانوان پس از انقلاب اسلامی رشد قابل توجهی داشته است و خطری که امروزه سلامت بانوان را تهدید می کند، بیماری های غیر واگیردار است. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خاطر نشان کرد: برنامه ای از سوی وزارت بهداشت تدوین شده که بر اساس آن مقرر شده است هر خانه باید به یک پایگاه سلامت تبدیل شود و زمانی این شعار محقق می شود که مادران توانمندی در حوزه سلامت داشته باشیم. در حوزه آموزش و پرورش کمتر دیده می شود که دانش آموزان آماده پذیرش مسئولیت سلامت یک خانواده باشند. 

دکتر چنگیز ادامه داد: بیش از ۱۵ هزار از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بانوان هستند که تقریبا ۶۰ درصد از کارکنان را تشکیل می دهند، همچنین ۴۳ درصد از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را بانوان تشکیل می‌دهند، به همین دلیل، توانمند سازی و افزایش میزان مشارکت بانوان از جمله برنامه‌های تسهیل‌گری در حوزه بانوان است.