شنبه 10 03 1399

آخرین بروز رسانی : شنبه, 10 خرداد 1399

hemayat.jpg

مدير توسعه سازمان و تحول اداري دانشگاه: اختلاف طبقاتی مالی بین کارکنان علوم پزشکی اصفهان کاهش می یابد

مدیر توسعه سازمان و تحول اداری دانشگاه گفت: بدنبال رفع اختلاف طبقاتی مالی بین کارکنان مختلف دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هستیم.

 

به گزارش خبرنگار وبدا، محمد اكبري در ارتباط با وضعیت کاری کارمندان تحت پوشش قرداد کار معین اظهار داشت: در حال حاضر از ۲۴ هزار کارمند دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بالغ بر ۳ هزار و ۷۷۰  کارمند قرداد کار معین می باشند که خواهان اعمال مدرک تحصیلی و  تغيير عنوان شغل مطابق با مدرك تحصيلي دانشگاهي هستند که این امر پس  از پیگیری های صورت گرفته در همايش مديران منابع انساني وزارت بهداشت درسال گذشته طرح موضوع شد.
وی بیان داشت: این موضوع پس از اعلام نظرات كارشناسي مديران منابع انساني در هيأت امنای دانشگاه ها مورد بررسی و به تصویب رسید.
مدیر توسعه سازمان تحول اداری دانشگاه تصریح کرد: در دولت قبل، افرادی که در قالب نیروهای شرکتی بخش خصوصی در واحدهای تابعه دانشگاه کار می کردند، به استناد قوانین مقررات ابلاغی، فرایند جذب آنان طی قرارداد مستقیم با دانشگاه علوم پزشکی اصفهان فراهم  و ادامه فعالیت نمودند که بخشی از این افراد در طول فعالیت خود با دانشگاه ادامه تحصیل داده اند و مدیران واحدهای تابعه  نیز در راستای استفاده بهینه از منابع انسانی متناسب با مدرک تحصیلی، انها را در مشاغلی بکار گرفته بودند که شغل انها با توجه به مدرک تحصیلی اولیه مندرج درقرارداد مطابقت نداشته است «چرا که محدویت اعمال مدرک تحصیلی برای انان وجود داشت».
وی افزود: بنابراین عدم اعمال مدرک تحصیلی و عدم مجوز تغییر عنوان شغلی از یک طرف و از سوی دیگر بالا رفتن توقع آنان بدلیل انجام کار مرتبط با مدرک تحصیلی که اجازه اعمال آن وجود نداشته و به تبع آن تاثیری در پرداخت حقوق ایجاد نشده بود موجبات نگرانی و کاهش انگیزه را برای این افراد فراهم کرده بود.
اکبری گفت: مطابق با درخواست های مکرر این افراد که خواهان اعمال مدرک و یا تغییر عنوان شغلی آنها بر اساس مدرک تحصیلی بوده است، این امر با نظر موافق رئیس دانشگاه و معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه در هیات امنا به تصویب رسید.
مدیر توسعه سازمان تحول اداری دانشگاه با اعلام اینکه اجرای این مصوبه تنها شامل کارکنان قرداد کار معین می شود که حداقل ۳ تا ۵ سال با دانشگاه قرداد منعقد کرده باشند اضافه نمود: علاوه بر این کارکنان در سه سال منتهی به درخواست مبنی بر اعمال مدرک تحصیلی یا تغییر عنوان، ۷۰درصد امتیاز ارزیابی عملکرد راکسب کرده باشند، همچنین در حدود ۵۰ درصد از نیروهای قرداد  کار معین شامل این مصوبه میشوند که اجرای مصوبه مذکور افزایش مالی را برای اینگونه کارکنان بدنبال خواهد داشت.
وی همچنین از بلوکه کردن پست سازمانی برای کارکنان قرارداد کار معین خبر داد و گفت: بر اساس این طرح دانشگاه باید برای هریک از کارکنان، پست بلاتصدی متناسب با شرایط احراز طرح طبقه بندی مشاغل و مدرک تحصیلی پیش بینی و مسدود نماید.
اکبری تصریح کرد: تمامی دستگاه هاي دولتی تنها می توانند با  ۱۰ درصد کارکنان مازاد بر ردیف های سازمانی تشکیلات مصوب قرارداد منعقد نمایند.
وی ادامه داد: با این اوصاف و در راستای چابک سازی نیروهای انسانی و ساماندهی کارکنان قردادکار معین پست های سازمانی برای آنها پیش بینی و بلوکه خواهد شد.
مدیر توسعه سازمان تحول اداری دانشگاه یادآور شد: آموزش توجیهی صاحبان فرایند «مسئولین کارگزینی» در هفته گذشته برگزار شد و در آینده نزدیک این مهم به صورت آموزش مجازی برای مدیران واحدهای تابعه برگزار خواهد شد.