سه شنبه 19 01 1399

آخرین بروز رسانی : سه شنبه, 19 فروردين 1399

147852.jpg

مشارکت یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفری اصفهانی ها در بسیج ملی کنترل فشار خون

 رئیس دانشگاه در گفتگویی پیرامون مشارکت همگانی در بسیج ملی فشار خون بیان کرد: بسیج ملی فشار خون یک طرح بزرگ کشوری بود که مشارکت خوبی از سوی مردم در شهرستان های مختلف را در پی داشت.

 

خانم دکتر طاهره چنگیز گفت: بر اساس آمار دو میلیون و ۴۰۰ هزار نفر فرد بالای ٣٠ سال در استان وجود دارد که تا به حال یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از آن ها در این طرح شرکت کرده اند.
وی افزود: به طور میانگین روزانه فشار خون ۵۰ هزار نفر در سطح استان سنجش و در سامانه سیب ثبت می شود که انتظار می رود در روزهای پایانی این طرح فشار خون ۱۵۰ هزار نفر دیگر ثبت شود.
رئیس منطقه ۷ کلان کشوری وزارت بهداشت همچنین خبر داد: بسیج ملی کنترل فشار خون تا روز شنبه، ١۵ تیرماه ادامه خواهد داشت و توصیه میشود افرادی که تاکنون به پایگاه های ثابت یا سیار مستقر در نقاط مختلف استان مراجعه نکرده اند، تا پایان فرصت باقیمانده با مراجعه به این مراکز فشار خون خود را ثبت کنند.
دکتر چنگیر خاطر نشان کرد: پایگاه های سنجش فشار خون در میدان انقلاب، میدان آزادی و مراکز تجمع پارک شهید رجایی در بعدازظهرها و ایستگاه های سیار میدان امام(ره) و اطراف پل های تاریخی، بخشی از ایستگاه هایی است که تا پایان مهلت این طرح فعال بوده و خدمات لازم را به مردم ارائه می کنند.
وی در تشریح فعالیت و خدمات این ایستگاه ها هم گفت: اگر فردی فشار خون غیر طبیعی داشت مراحل پیگیری درمان فرد به او توضیح داده می شود و مراقبین سلامت در مراکز جامع سلامت وضعیت جسمانی این بیماران را دنبال خواهند کرد.
مدیر ارشد حوزه سلامت استان در پایان اعلام داشت: کلیه مراکز بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پس از اتمام این طرح همچنان خدمات لازم را برای کنترل بیماری فشار خون ارائه می دهند و آزمایشات کنترل چربی، قند خون و حتی ویزیت پزشک برای افراد بالای ۳۰ سال رایگان خواهد بود.