دوشنبه 12 03 1399

آخرین بروز رسانی : دوشنبه, 12 خرداد 1399

hemayat.jpg

ساخت مرکز درمانی ویژه سرطان کودکان در اصفهان

دکتر مهرداد معمارزاده رئیس مرکز آموزشی درمانی کودکان امام حسین (ع) اعلام نمود: در حال حاضر ۳۶ تخت بیمارستانی برای درمان سرطان کودکان در طبقه دوم مرکز درمانی فوق تخصصی کودکان امام حسین(ع) اختصاص یافته است.

 

دکتر معمارزاده بیان کرد: بدنبال طرح توسعه بیمارستان‌فوق تخصصی کودکان امام حسین(ع)، شاهد راه اندازی ساخت مرکز درمانی ویژه سرطان کودکان با ۱۰۰ تخت بیمارستانی و اتاق های تک تخت خواهیم بود و این مرکز درمانی ویژه سرطان کودکان به دو دستگاه رادیوتراپی مجهز خواهد شد.

وی افزود: این مرکز در ۱۵ هزار متر مربع که به همت خیرین خریداری شده است، احداث می شود  که ساختمان خون آنکولوژی کودکان شامل کلینیک های خون، تالاسمی، هموفیلی، داخلی سرطان، جراحی سرطان، قسمت ثبت سرطان ، شیمی درمانی سرپایی کودکان با ظرفیت ۴۰ تخت، بخش سرپایی بیماران تالاسمی با ۴۰ تخت، بخش سرپایی هموفیلی با ۱۵ تخت، بخش بستری با ۶۰ تخت در بخش خون و ۶۰ تخت آنکلولوژی، اطاق اساتید و دستیاران، مرکز تحقیقاتی ، پاویون و کلاس درس ۵۰ نفره می باشد.

*تخت های بیمارستانی ویژه کودکان در اصفهان باید به ۱ هزار و ۵۰۰ عددبرسد

دکتر معمارزاده اظهار کرد: در صورتی که بتوانیم  تعداد تخت های بیمارستانی ویژه کودکان را در سطح استان اصفهان به یک هزار و ۵۰۰ عدد برسانیم، قادر خواهیم بود تمام‌ کودکان بیمار را پوشش بدهیم.

رئیس مرکز آموزشی درمانی کودکان امام حسین(ع) در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر تعداد تخت های بیمارستانی مستقر در تنها مجتمع آموزشی درمانی فوق تخصصی کودکان امام حسین(ع) ۱۹۰ است که  با  ۱۸ پروژه در قالب مرکز جامع سلامت کودکان در اصفهان شاهد رسیدن تخت های بیمارستانی ویژه کودکان  به یک هزار و ۵۰۰ عدد خواهیم بود.

دکتر معمارزاده ادامه داد: در حال حاضر به علت عدم کافی بودن تعداد تخت های بیمارستانی ویژه کودکان مجبور به ترخیص زودتر بیماران هستیم و یا اتاق های دو تخته را اجبارا به ۳ تخت افزایش می دهیم.

وی بیان داشت: در سطح بیمارستان های اصفهان شاهد تخصیص یک یا دو تخت به کودکان هستیم اما امکانات و خدمات درمانی ویژه کودکان وجود ندارد و در سطح استان با وجود ۶ تا ۷ کلینیک ویژه کودکان، تنها خدمات درمانی سرپایی ارایه می گردد.

*وجود ۲۸ تخت ویژه جراحی کودکان در اصفهان

دکتر معمارزاده افزود: در حوزه جراحی کودکان نیز با کمبود نیرو مواجهیم و بالغ بر ۲۸ تخت ویژه جراحی کودکان زیر ۱۵ سال در بیمارستان امام حسین(ع) داریم.

*هشتمین بیمارستان ویژه کودکان کشور در اصفهان قرار دارد

رییس مرکز آموزشی درمانی کودکان امام حسین (ع) بیان نمود: هم اکنون ۴ بیمارستان ویژه کودکان در تهران و سه بیمارستان در تبریز، مشهد و اهواز  قرار دارد و بیمارستان کودکان امام حسین (ع) در اصفهان به عنوان هشتمین بیمارستان ویژه کودکان در کشور ساخته شده است.

وی گفت: بیمارستان کودکان امام حسین (ع) در اصفهان به عنوان  بیمارستان ویژه کودکان در قطب، کودکان بیمار استان های یزد، چهار محال و بختیاری و علوم پزشکی کاشان را پوشش می دهد.

*راه اندازی بخش مغز و اعصاب جراحی از مهر ماه

 دکتر مهرداد معمارزاده بیان داشت: این بیمارستان از سال ۸۹ آغاز به کار کرده است و تمامی نوزادان و کودکان را تا سن ۱۵ سالگی پذیرش می کند و دارای ۷۶ استاد تخصص وفوق تخصص و ۳۷۰ پرستار است و طی هشت سال توانسته در حوزه جراحی کودکان، بیهوشی، مغز و اعصاب داخلی و از مهر ماه امسال نیز مغز و اعصاب جراحی و بخش غدد و قلب و گوارش نیز ارایه خدمت می نماید.

وی با اشاره به اینکه بیمارستان کودکان امام حسین(ع) یکی از بهترین جراحی نوزادان را دارد، افزود: سال گذشته بالغ بر ۹۸ هزار نفر به شش درمانگاه مجتمع آموزشی درمانی فوق تخصصی کودکان امام حسین (ع) مراجعه و خدمات درمانی دریافت کرده اند.

دکتر معمارزاده افزود: این بیمارستان دارای ۷ اتاق عمل جراحی مغز و اعصاب ، جراحی کودکان، آندوسکوپی، دندانپزشکی، تشخیص و بررسی راه های هوایی، قلب، عفونی کودکان وغدد است.‌

شایان ذکر است این بیمارستان در زمینی به مساحت ۱۴ هزار متر مربع و ۸ هزار مترمربع زیر بنا، احداث شده است.