چهارشنبه 13 01 1399

آخرین بروز رسانی : چهارشنبه, 13 فروردين 1399

8.jpg

بازدید اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از بیمارستان بوعلی شهرستان چادگان

پنج شنبه 15 آذرماه، معاون درمان وزارت بهداشت و اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ضمن حضور در شهرستان چادگان، از  بخش های مختلف بیمارستان بو علی چادگان بازدید نمودند.

در این بازدید از بخش اورژانس، اتاق عمل،چشم پزشکی، رادیولوژی و .... بازدید بعمل آمد.

 

‍-  بدنبال تامین خدمات به بیماران خاص در بیمارستان بو علی چادگان هستیم

دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این بازدید گفت: به زودی در بیمارستان بوعلی شهرستان چادگان خدمات به بیماران خاص نیز ارایه می شود.

دکتر جان بابایی اظهار داشت: این بیمارستان یک بیمارستان جدیدالتاسیس است که خدمات سرپایی نسبتا خوبی به مردم ارایه می نماید.

وی بیان داشت: در صورت راه اندازی هر چه سریعتر محل اسکان برای متخصصین، شاهد استقرار و ماندگاری انواع تخصص ها در این بیمارستان خواهیم بود.

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه خیرین عرصه سلامت، اقدام به ساخت محل استقرار برای متخصصین نموده اند که تا 45 درصد کار پیش رفته است، ادامه داد: این مکان در دو طبقه احداث می شود.

وی راه اندازی مرکز دیالیز در بیمارستان بو علی چادگان را در اولویت دانست و افزود: با راه اندازی این مرکز مردم دیگر نیاز به مراجعه به دیگر شهرها را ندارند.

دکتر غلامعلی حاجی عرب رییس شبکه بهداشت و درمان چادگان طی این بازدید، خواستار افزایش تخت های بیمارستانی و رساندن به 50 تخت در بیمارستان بو علی چادگان شد و در خصوص مسایل و مشکلات این بیمارستان افزود: یکی از مشکلات پیش روی ما، نبود متخصص داخلی و پزشک عمومی ثابت در بیمارستان است.

دکتر حاجی عرب با اشاره به نبود متخصص اطفال، تصریح کرد: در حال حاضر  متخصص چشم، زنان و زایمان، اعصاب و روان در این بیمارستان  مستقر هستند.

وی با بیان اینکه در 24 ساعت به طور تقریبی 200 بیمار ویزیت می شوند، ادامه داد: به طور ماهانه بیش از 6هزار بیمار ویزیت و سه روز در هفته سونوگرافی انجام می گردد.

وی از وجود یک پزشک  عمومی در هر شیفت خبر داد و افزود :هم اکنون 5پزشک عمومی داریم که پاسخگوی جمعیت مراجعه کنندگان به بیمارستان نیست.

وی از ساخت 4سوییت توسط خیرین عرصه سلامت برای استقرار پزشکان متخصص خبرداد و گفت: راه اندازی هر چه سریعتر بخش دیالیز در این بیمارستان از نیازهای جدی می باشد.

-چارت سازمانی بیمارستان چادگان تکمیل نیست

در این بازدید نماینده مردم فریدن و فریدونشهر،  چادگان و بویین میاندشت در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: چارت سازمانی بیمارستان چادگان تکمیل نیست.

دکتر  ترکی در بازدید اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از بیمارستان بوعلی چادگان اظهار داشت: بیمارستان چادگان که به تازگی افتتاح شده است، نیاز به پرستار، پیراپزشکی، نیروی پشتیبانی و خدمات دارد.

وی خواستار رفع مشکل نیروی انسانی در بیمارستان چادگان شد و بیان داشت: بیمارستان چادگان 32 تختخوابه است که نیازمند تکمیل تجهیزات پزشکی و کادر متخصصین هستیم.

وی با اشاره به اینکه بخش دیالیز بیمارستان تا 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است،ادامه داد:تا پایان آذرماه ساختمان بخش دیالیز به اتمام میرسد که امیدواریم با همیاری وزارت بهداشت تجهیزات ان تکمیل شود.