چهارشنبه 13 01 1399

آخرین بروز رسانی : چهارشنبه, 13 فروردين 1399

8.jpg

بازدید اعضای کمسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و معاونین وزیر بهداشت از غرب اصفهان

اعضای کمسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و معاونین وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه سفر سه روزه به اصفهان، روز پنجشنبه ۱۵ آذرماه، به همراه مسئولین دانشگاهی، از مراکز درمانی چهار شهرستان غرب استان

شامل شهرستان های فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت واقع در غرب استان حضور یافتند. 

گفتنی است غرب اصفهان متشکل از شهرها و مناطقی از جمله فریدن، داران، بوئین میاندشت، افوس، چادگان، رزوه، فریدونشهر و برف انبار است که حدود ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد. 

اغلب مردم این مناطق به کشاورزی و دامپروری اشتغال دارند، اما در چند سال اخیر خشکسالی آنها را در معرض مشکلات مختلف قرار داده است. فقدان صنایع، بیکاری، محرومیت و کمبودهای زیرساختی در بخش های مختلف مهمترین مشکلات مردم این مناطق است. 

دکتر اکبر ترکی، نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت در مجلس شورای اسلامی در این ارتباط اظهارداشت: ضرورت تقویت زیرساخت های درمانی، طرح توسعه بیمارستان شهید رجایی فریدن، لزوم احداث بیمارستان محلی در بوئین میاندشت، تامین نیروی متخصص برای بیمارستان تازه تأسیس بوعلی چادگان و توسعه تجهیزات پزشکی بیمارستان فریدونشهر از مهمترین نیازهای بهداشتی درمانی مردم غرب استان می باشد که در مورد آنها رایزنی و تصمیم گیری خواهد شد. 

دکتر ترکی افزود: شناسایی دقیق کاستی ها و تلاش برای رفع آن با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، وزارت بهداشت و خیرین سلامت از اهداف اصلی این سفرهاست.

 نماینده مردم فریدن فریدونشهر، چادگان و بویین میاندشت در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح توسعه بیمارستان شهید رجایی فریدن و داران از یکسال و نیم گذشته آغاز شد.

وی اظهار داشت: در شهرستان های فریدن و داران بیمارستان شهید رجایی با سطح دو ارجاع وجود دارد که از یکسال و نیم گذشته طرح توسعه بیمارستان در متراژ ۴ تا ۵ هزار متر مربع مطرح گردید و امروز کلنگ احداث ان بر زمین زده میشود. 

دکتر ترکی تصریح کرد: میزان اعتبار درخواستی ۴۰ میلیارد ریال است که مقرر شده به فاصله شش ماه در دو نوبت اختصاص یابد.

وی همچنین از توسعه‌ اورژانس بیمارستان شهید رجایی خبر داد و افزود: تعویض و ارتقاء سی تی اسکن و تجهیز بیمارستان با دستگاه ام آر آی از دیگر درخواست ما از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و وزارت بهداشت است. 

نماینده مردم فریدن و فریدونشهر، چادگان و بویین میاندشت اعلام کرد: بیمارستان شهید رجایی فریدن و داران هم اکنون ۱۰۲ تخته است که با اجرای طرح توسعه بیمارستان به ۱۳۶ تخت افزایش میآید.

وی افزود: در طرح توسعه بیمارستان شهید رجایی، ۵ اتاق عمل و سی اس آر و توسعه آشپزخانه و قسمت اداری دیده شده است. 

دکتر ترکی اظهار داشت: در بیمارستان شهید رجایی اکثر متخصصین رشته های بیهوشی، جراحی عمومی، متخصصین زنان و زایمان، داخلی، قلب و عروق، رادیولوژی و اطفال به صورت ۲۴ ساعته مستقر هستند. 

وی ادامه داد: همچنین متخصصین گوش و حلق و بینی، اعصاب، کلیه و مجاری ادراری، متخصص عفونی و روانپزشک به صورت دو روز تا ۴روز در بیمارستان مستقر هستند.

دکتر ترکی افزود: تکمیل تجهیزات پزشکی اتاق عمل و  بخش سی سی یو بیمارستان از دیگر درخواست ما است.

نماینده مردم فریدن و فریدونشهر، چادگان و بویین میاندشت با اشاره به سفر دیروز اعضای کمیسیون به مناطق شرق اصفهان و بازدید آنها از مراکز جامع خدمات سلامت ورزنه و کوهپایه، مرکز خیرساز کوهپایه، بیمارستان در حال ساخت ورزنه و بیمارستان امام خمینی(ره) در شهر نیک آباد، افزود: عدم دسترسی آسان به بیمارستان به دلیل عدم وجود محورهای ترانزیتی، توزیع غیرعادلانه پزشک و تخت بیمارستانی، شیوع سالک و کسری بودجه از مهمترین مشکلات بهداشت و درمان شرق اصفهان است.