دوشنبه 26 09 1397

آخرین بروز رسانی : دوشنبه, 26 آذر 1397

1 3.jpg

استاندار اصفهان: ظرفیت گردشگری سلامت در ابعاد مختلف، یکی از مزایای بسیار فوق العاده اصفهان است

در دیدار اعضا هیأت مدیره نظام پزشکی شهرستان اصفهان با استاندار اصفهان، دکتر مهرعلیزاده با اشاره به مشکلات حوزه نظام پزشکی و سلامت گفت: بیمارستان های خصوصی در استان باید توسعه یابند 

و در خصوص توریسم سلامت و درمان تلاش بیشتری صورت گیرد. 

وی ادامه داد: ظرفیت توریسم سلامت در ابعاد مختلف یکی از مزایای بسیار فوق العاده اصفهان است و باید در اتمام عملیات سالن اجلاس، شهرک سلامت و تشویق سرمایه گذاران برای ساخت بیمارستان و ... برای افزایش بهره مندی از توریسم سلامت تسریع گردد.
استاندار اصفهان همچنین پس از استماع گزارش و نقطه نظرات آنها در خصوص مسائل و مشکلات استان اظهار داشت: بحث محیط زیست، آب و اشتغال از اهم مسائل و مشکلات استان است که بخش عمده ای از وقت مدیریت استان صرف پرداخت به این موضوعات می شود.
وی با بیان اینکه کشاورزان اصفهان به کشاورزی صورت سنتی عادت کرده اند، افزود: زندگی و آرامش همه مردم بویژه کشاورزان به جریان آب در رودخانه زاینده رود وابسته بوده و خشک شدن زاینده رود در روحیه مردم تاثیرگذار می باشد.
دکتر مهرعلیزاده با اشاره به پیگیری مجدانه مدیریت استان و اجرای برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت برای حل مشکل آب و احیای زاینده رود، تصریح کرد: کشاورزی، آب شرب، بهداشت و ... به زاینده رود وابسته است و جایگزینی اشتغال کشاورزان و آموزش مصرف بهینه آب در دستور کار مدیریت استان قرار گرفته است.
وی اجرای پروژه سد تونل سوم کوهرنگ؛ ساماندهی رودخانه زاینده رود و انتقال آب از خلیج فارس را از دیگر برنامه های استان برشمرد و افزود: امیدواریم که زاینده رود با اجرای برنامه های کوتاه مدت؛ میان مدت و بلند مدت اصفهان به شرایط مطلوب خود بازگردد.
استاندار اصفهان به اقدامات صورت گرفته برای حل مشکلات استان اشاره کرد و افزود: راه های برون رفت از مشکلات مدیریتی باید با تغییر شیوه ها مورد توجه قرار گیرد و خوشبختانه در این راستا همراهی خوب رسانه ها از جمله صدا و سیما و همچنین سمن ها وجود دارد.