دوشنبه 26 09 1397

آخرین بروز رسانی : دوشنبه, 26 آذر 1397

1 12.jpg

احیا موفق مرد ۴۶ ساله در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان

مرد ۴۶ ساله‌ای که در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان دچار ایست کامل قلبی تنفسی شده بود، با تلاش تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ اصفهان ، پس از انجام عملیات احیا، به زندگی دوباره بازگشت. 

در روز یکشنبه ۳ تیرماه، در تماسی با اتاق فرمان ۱۱۵ اصفهان اعلام شد که مرد ۴۶ ساله ای در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان  و در حین پیاده شدن از هواپیمای پرواز بوشهر - اصفهان دچارکاهش هوشیاری شده است لذا بلافاصله واحد اورژانس مستقر در فرودگاه اصفهان بر بالین این مرد حاضر شد و بلافاصله با تشخیص ایست قلبی تنفسی درخواست آمبولانس کمکی صورت گرفت که در کمترین زمان آمبولانس ۲۰۷۳ نیز در محل حاضر شد .
تکنسین‌های اورژانس، پس از حضور بر بالین بیمار و کنترل علائم حیاتی وی، به سرعت عملیات احیای قلبی ریوی را بر روی او انجام دادند و پس از حدود ۲۰ دقیقه تلاش، موفق شدند علائم حیاتی این مرد را بازگردانند.
 این بیمار که جانی دوباره پیدا کرده بود، پس از بازگشت ضربان نبض و تنفس، برای ادامه مراحل درمان، توسط آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان فیض اصفهان منتقل شد.

گفتنی است علی طاهری تکنسین مستقر در فرودگاه و میثم شفق و حمیدرضا شیرازی تکنسین های کد کمکی ۲۰۷۳ در این عملیات احیا موفق بودند.