شنبه 27 05 1397

آخرین بروز رسانی : شنبه, 27 مرداد 1397

1 8.jpg

نظارت و کنترل شرایط بهداشتی هتل ها در طرح تشدید بسیج سلامت نوروزی

مرکز بهداشت شماره دو اصفهان اعلام نمود، در روز پنجشنبه هفدهم اسفندماه توسط تیم ویژه بازرسی هتل ها نظارت و کنترل بر سه هتل مهم در مرکز شهر انجام شد.

 از آن جایی که هتل ها از اماکن عمومی مهمی هستند که در طول سال به ویژه در ایام نوروز پرتردد و مسافر پذیر هستند، رعایت اصول بهداشتی در آنها از اهمیت خاصی برخوردار است. براین اساس همه روزه یکی از تیم های بازرسی بسیج سلامت نوروری واحد بهداشت محیط فقط بر شرایط بهداشتی هتل ها نظارت می کند.

در روز یاد شده توسط این تیم و بنابر اهمیت موقعیت حغرافیایی آن از نظر تردد مسافران نوروزی به ترتیب هتل های سعدی و توریست مورد بازرسی قرار گرفتند که به علت شناخته شده بودن خیابان چهارباغ عباسی یکی از مکان های تفریحی، گردشگری و تاریخی شهر اصفهان محسوب شده و می تواند کانون توجه مسافران نوروزی و همچنبن گردشگران داخلی و خارجی قرار گیرد.

تیم بازرسان علاوه بر آموزش چهره به چهره پرسنل این هتل ها برای ارتقاء شرایط بهداشتی محل فعالیتشان، کنترل محیط کار و ابزارهای فعالیت با استفاده از تجهیزات پرتابل، از تمامی قسمت های موجود در این هتل ها بازدید کرده و موارد لازم را مطابق چک لیست های مربوطه کنترل کردند تا قبل از فرا رسیدن سال جدید متصدیان هتل موظف شوند نسبت به رفع نواقص خود کوشاتر شوند.

 ذکر این مطلب ضروری است که در این روز و در بازرسی های انجام شده سایر تیم های کارشناسان بهداشت محیط از مراکز تهیه و عرضه مواد غذایی در مسیرهای مشخص شده در مجموع سیصد و پنجاه کیلوگرم مواد غذایی غیر بهداشتی توقیف و جمع آوری شد.