سه شنبه 19 01 1399

آخرین بروز رسانی : سه شنبه, 19 فروردين 1399

feed-image خبر خوان
9.jpg

مردم عادی هم از ماسک استفاده کنند

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: استفاده از ماسک قبلا برای جمعیت عادی توصیه نمی‌شد و حالا این توصیه نشدن برداشته شده و در مکان‌هایی که فاصله گذاری کمتر رعایت می‌شود، توصیه می‌کنیم مردم از ماسک استفاده کنند.

عدم اخذ وجه از بیماران مبتلا به بیماری کرونا

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای به روسای دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور ضمن تاکید بر عدم اخذ وجه از بیماران مبتلا به بیماری کرونا با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا، بر استفاده از ظرفیت بیمه سلامت تاکید کرد.

مهم‌ترین محل‌ آلودگی برای ویروس کرونا کجاست؟

معاون کل وزارت بهداشت، مهم‌ترین محل‌های آلوده به کرونا ویروس را ناوگان حمل و نقل عمومی و مدارس عنوان نمود.

تفاوت COVID-19 با انفلونزای فصلی!

اشتباه رایجی که به خصوص در ابتدای پاندمی کورونا مطرح شد شباهت کورونای جدید با انفلونزای فصلی بود. باید دانست این دو بیماری بسیار متفاوتند.

تا زمان تهدید اپیدمی همیاری و مشارکت شهروندان باید ادامه پیدا کند

مدیر روابط عمومی و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در خصوص اینکه فاصله گذاری اجتماعی و محدودیت های ترافیکی از طرح های قابل اجرا و اعمال در سطح شهر است، اظهار کرد: ضمن اجرای این طرح هم چنان اصرار بر خانه ماندن همشهریان است،

خيران اصفهانی ۲۰۰ میلیارد ریال برای مقابله با کرونا کمک کردند

قائم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در امور مشارکت‌های اجتماعی از کمک ۲۰۰ میلیارد ریالی مردم این استان به مراکز درمانی و بهداشتی برای مقابله با بیماری کرونا خبر داد.

کمبودی در زمینه اقلام مورد نیاز درمان بیماران مبتلا به کرونا وجود ندارد

سرپرست جمعیت هلال احمر ایران گفت: هلال احمر و صلیب سرخ جهانی، در بحرانی مثل کرونا که در کل دنیا پیش آمده است به تکالیف و وظایف خودشان عمل کردند.

تشریح آخرین وضعیت و اقدامات برای مهار بیماری کرونا از سوی وزیر بهداشت

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای خطاب به استاندار اصفهان آورده است: گرچه تا مهار کامل بیماری ناشی از covid ۱۹ همگان باید راه نسبتا دشواری بپیماییم

چه سرزمینهایی تا کنون از هجوم کرونا در امان مانده اند؟

ویروس کرونا به بیش از ۱۸۰ کشور و سرزمین راه یافته، اما حدود ۴۰ مکان دیگر در سراسر دنیا هیچ موردی را به صورت رسمی تایید نکرده‌اند.

ارائه طرح چهار مرحله ای مهار بیماری کرونا در اصفهان

سخنگوی ستاد استانی مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا در استان اصفهان گفت: طرح چهار مرحله‌ای پیشگیری، آمادگی، مقابله و بازسازی برای مهار و از بین بردن بیماری کرونا در استان ارائه شده است.

سامانه ۳۱۱۳ مراجعه‌های بی مورد به مراکز درمانی را کاهش داده است

مدیر روابط عمومی و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در خصوص سامانه خط اول مواجه به کرونا ویروس، گفت: راه اندازی سامانه ۳۱۱۳ در استان اصفهان برای پاسخگویی به همشهریان در خصوص مسائل و مشکلات بیماری کووید ۱۹،

از بین رفتن حس چشایی و بویایی نشانه اصلی ابتلا به کرونا

به گزارش اسپوتنیک، دانشمندان کالج پادشاهی لندن نشانه اصلی کرونا‌ویروس را کشف کردند. به عقیده آنها، از بین رفتن حس بویایی و چشایی نشانه اصلی این بیماری است نه درجه تب بالا.

وزیر بهداشت خواستار اجرای طرح شهروند مسوول در مراکز پرتردد شد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به رییس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، از اجرای طرحی مشترک از سوی ستاد ملی مدیریت بیماری کووید-۱۹ و قوه قضائیه با عنوان «شهروند مسوول» خبر داد.

تاکید به ماندن در خانه در روز ۱۳ فروردین

متن اطلاعیه شماره ۳ کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا به شرح زیر است:

باورهای غلط در پیشگیری و درمان کرونا/ احتمال ابتلای معتادان به کرونا بیشتر است

مدیرکل درمان و حمایتهای اجتماعی ستاد مبارزه با موادمخدر با تشریح باورهای غلط در درمان بیماری کرونا یا پیشگیری از ابتلا به آن تاکید کرد: مصرف مواد مخدر به دلیل تضعیف سیستم ایمنی بدن، احتمال ابتلا به بیماریهای مانند کرونا را افزایش می دهد.

پویش مشارکت‌های مردمی در راستای حمایت از بیماران مبتلا به کرونا

دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به منظور تأمین برخی از تجهیزات مورد نیاز برای درمان بیماران مبتلا به کرونا پویشی را تحت عنوان "پویش مشارکت‌های مردمی" برای جمع آوری کمک‌های مردمی راه اندازی کرده است،

پاسخ به یک شایعه در خصوص تشخیص اشتباه کیت‌های چینی در اصفهان

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، در پی برخی شایعات در فضای مجازی مبنی بر فوت برخی بیماران مشکوک به کرونا در اصفهان بخاطر تشخیص اشتباه کیت‌های تشخیص چینی، اعلام کرد:

اقامت بهبودیافتگان از کرونا در مراکز نگهداری دوران نقاهت ضروری است

نماینده دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در امور نقاهتگاه‌های استان اصفهان در خصوص ضرورت نقاهتگاه ها در پیشگیری از گسترش ویروس کرونا گفت: افراد مبتلا به ویروس کرونا به مدت ۲ هفته پس از شروع علائم بیماری، ناقل این ویروس هستند

مشارکت مردم در طرح غربالگری، در شناسایی افراد مشکوک و در نتیجه کنترل بیماری مؤثر می باشد

مدیرروابط عمومی و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به تشریح آخرین آمار مبتلایان و بهبود یافتگان بیماری کرونا در اصفهان تا روز یکشنبه 10 فروردین ماه پرداخت.