پنج شنبه 15 03 1399

آخرین بروز رسانی : پنج شنبه, 15 خرداد 1399

feed-image خبر خوان
hemayat.jpg

6 تا ۱2 خرداد هفته ملی بدون دخانیات

از سوی معاون بهداشت وزارت بهداشت؛ شعار و روز شمار هفته ملی بدون دخانیات اعلام شد

شفاف سازی موضوع مطالبات پرسنل پرستاری توسط رییس دانشگاه

رییس دانشگاه به منظور شفاف سازی موضوع مطالبات پرسنل پرستاری و تنویر افکار عمومی، با ارسال نامه ای به دادستان عمومی و انقلاب اصفهان، اقدامات و پیگیری­های دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در خصوص احقاق حقوق پرسنل خدوم از جمله کادر محترم پرستاری را به شرح زیر اعلام نمود.

وضعیت قرمز کرونا در اصفهان / جولان ‌مردم در شهر برای خرید و گردش بدون رعایت بهداشت

رییس دانشگاه طی گفتگویی با بیان اینکه با وجود تمام هشدارها و توصیه‌ها مبنی بر رعایت بهداشت و فاصله‌های اجتماعی برای مقابله با کرونا هنوز هم افراد زیادی هستند که با بی تفاوتی شهر و خیابان را برای خرید و گردش دور می‌زنند و این برای تمام جامعه خطر آفرین است.

دو تئوری در مورد رفتار آینده ویروس کرونا/ زنجیره انتقال در تمامی نقاط استان اصفهان برقرار است

مدیر گروه بیماری‌های واگیردار مرکز بهداشت استان اصفهان گفت: دو تئوری در مورد رفتار ویروس در آینده وجود دارد و سناریوی دوم محتمل‌تر است.

فعالیت مطب‌های دندانپزشکی در اصفهان از سر گرفته شد

رییس جامعه دندانپزشکی ایران شعبه اصفهان گفت: فعالیت مطب‌های دندانپزشکی بر اساس مصوبه وزارت بهداشت، درمان و پزشکی در این استان از سر گرفته شد و انواع خدمات دندانپزشکی با رعایت دستورهای بهداشتی ارایه می‌شود.

اطلاعیه شماره ۱۵ ستاد مقابله با کرونا در ورزش؛

برابر ابلاغیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آخرین تصمیمات در خصوص از سرگیری فعالیت های ورزشی به این شرح اعلام می شود:

شروع برنامه های آموزشی حضوری دانشگاه‌ علوم پزشکی اصفهان در خردادماه

معاون آموزشی دانشگاه از تصویب و از سرگیری برنامه های آموزشی حضوری دانشکده های دانشگاه در ترم جاری خبر داد و گفت: این تصمیم و شیوه نامه آن در شورای دانشگاه مورخ 31 اردیبهشت ماه تصویب و از روز شنبه 3 خرداد ماه به دانشکده ها  ابلاغ می گردد.

مهم‌ترین مصوبات نشست ستاد استانی مدیریت و پیشگیری کرونا در استان اصفهان

غلامی، سخنگوی ستاد استانی مدیریت و پیشگیری کرونا پیرو مصوبات نشست ستاد استانی مدیریت و پیشگیری کرونا در استان اصفهان گفت: تا روز ۲۲ اردیبهشت، هفت شهرستان در وضعیت سفید قرار داشتند، اما امروز ۳۰ اردیبهشت فقط چهار شهرستان در وضعیت سفید هستند.

تقدیر دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان از روابط عمومی دانشگاه

مدیر امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان، به مناسبت ۲۷ اردیبهشت ماه، روز ارتباطات و روابط عمومی، با ارسال لوح تقدیر به روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، از تلاش های صادقانه و ارزنده مدیریت و کارکنان روابط عمومی

اعلام جزئیات برگزاری نمازجمعه، نماز عید سعید فطر و روز جهانی قدس

شورای سیاستگذاری ائمه جمعه اطلاعیه‌ای در خصوص ترتیب برگزاری نماز جمعه، نماز عید سعید فطر و روز جهانی قدس صادر کرد.

تا کنون دستوری مبنی بر بازگشایی باشگاه‌ها و ورزشگاه‌ها داده نشده است

مدیر گروه مهندسی بهداشت محیط استان اصفهان گفت:تا کنون به طور رسمی دستوری مبنی بر بازگشایی و شروع به کار باشگاه ها و ورزشگاهها داده نشده است و تمامی باشگاه‌هایی که در حال حاضر فعالیت می‌کنند، فعالیتشان غیرقانونی است.

تقدیر رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها از رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

حجت الاسلام مصطفی رستمی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، با ارسال لوح تقدیر، از زحمات رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و نقش مؤثر ایشان در ارتقای کیفی حوزه درمان استان

درگذشت استاد فرهیخته دکتر علی غفوری

با نهایت تألم و تاسف درگذشت استاد فرهیخته و الگوی علمی، عملی و اخلاقی، دکتر علی غفوری جراح توراکس که سالها در اصفهان عهده دار مسئولیت های فراوان از جمله رئیس بهداری و بهزیستی و نیز معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بود

معارفه رییس جدید دفتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اصفهان

در نشست مشترک مسئولین نهاد و رؤسای دانشگاه‌های استان، حجت الاسلام مرتضی خوشنویس زاده به عنوان رئیس دفتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان اصفهان معرفی شد.

استاندار اصفهان : نصب شیرهای پدالی، گامی موثر در راستای حفط بهداشت است

دکتر عباس رضایی، در یکصد و چهلمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان اصفهان نصب شیرهای پدالی را گامی موثر در راستای حفط بهداشت، پیشگیری از بیماری کرونا و صرفه‌جویی در مصرف آب عنوان کرد

برگزاری سمپوزیوم وبینار بین المللی با محوریت بین المللی سازی آموزش عالی در بحران کرونا

معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران در نظر دارد سمپوزیوم وبینار بین المللی با عنوان "symposium webnar on internationalization of higher education (IHE) coronavirus  crisis"  را در تاریخ های 29، 30 و 31 اردیبهشت ماه از ساعت 16:30 لغایت 19:30 برگزار نماید.

افزایش ۵۰ درصدی حقوق پرستاران از امسال

معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از افزایش ۵۰ درصدی حقوق پرستاران و ۳۵ درصدی حقوق پرستاران شرکتی از امسال خبر داد.

اخبار و دانستنیهای کرونا

 

تایید قطعی تجویز داروهای رقیق‌کننده خون برای بیماران کووید-19

پیام وزیر بهداشت به مناسبت روز جهانی ارتباطات

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، طی صدور پیامی، روز بیست و هفتم اردیبهشت ماه مقارن با روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی، این روز را بر فعالان این عرصه مهم تبریک و تهنیت گفت.