یکشنبه 06 03 1397

آخرین بروز رسانی : یکشنبه, 06 خرداد 1397

feed-image خبر خوان
1.jpg

سزارین احتمال اوتیسم را بالا می برد/ آغاز بکار سامانه ثبت بیماری ها در اصفهان

مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی با بیان اینکه سزارین نقش قابل توجهی در بروز اختلال اوتیسم دارد، گفت: تحقیقات نشان داده که مادرانی که فرزندشان با سزارین به دنیا می آیند، احتمال بروز این اختلال در آنها افزایش می یابد.

مدیر گروه بهداشت محیط مرکز بهداشت استان اصفهان خبر داد؛

کشف یک تن مواد غذایی غیرقابل مصرف در بازرسی های ماه رمضان/ زولبیا و بامیه را از سوپرمارکت ها نخرید

به رغم هشدارهای مکرر ، اولین موارد مسمومیت با قارچ خودرو در اصفهان

 

مسمومیت با قارچ خود رو دو نوجوان بویین میاندشتی را راهی بیمارستان کرد.

بازدید کارشناسان بهداشت محیط شهرستان شهرضا از مراکز تهیه و طبخ انواع شیرینی بویژه زولبیا بامیه، آش و ...

با شروع ماه مبارک رمضان، کارشناسان واحد مهندسی بهداشت محیط شبکه شهرضا با استفاده از تجهیزات پرتابل موجود مانند دستگاه سنجش بار آلودگی سطحی، قطبیت روغن، شوری سنج،

برگزاری جلسات آموزشی به مناسبت هفته فشارخون و آسم

مراقبین سلامت و کارشناسان مرکز بهداشت شماره دو اصفهان، به مناسبت هفته فشارخون و آسم جلسات آموزشی را در مراکز خدمات جامع سلامت رهنان، سهند بهارستان، بیت المقدس

برگزاری مراسم تکریم و معارفه مدیر منابع انسانی و مدیر توسعه سازمان و تحول اداری دانشگاه

چهارشنبه 2 خردادماه، مراسم تکریم و معارفه مدیر منابع انسانی و مدیر توسعه سازمان و تحول اداری با حضور دکتر یوسفی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه و جمعی از مدیران و پرسنل معاونت برگزار شد.

گونه Amanita virosa عامل مسمومیت های قارچی اخیر

ستاد مرکزی اطلاع رسانی داروها و سموم سازمان غذا و دارو طی اطلاعیه ای با عنوان پیشگیری از مسمومیت با قارچهای سمی، گونه قارچی Amanita virosa را یکی از عوامل اصلی مسمومیت های اخیر معرفی کرد.

جمع آوری و شناسایی منتخبی از گیاهان منطقه اورامان کرمانشاه و بررسی گیاه شناسی و فیتوشیمیایی برخی از آنها، در دانشکده داروسازی

هژیر درویشی از رساله دکتری عمومی خود تحت عنوان«جمع آوری و شناسایی منتخبی از گیاهان منطقه اورامان کرمانشاه و بررسی گیاه شناسی و فیتوشیمیایی برخی از آنها » که با راهنمایی دکتر سیدابراهیم سجادی و دکتر مسعود صادقی

برگزاری مراسم تکریم و معارفه ریاست مجتمع تخصصی و فوق تخصصی فارابی

سه شنبه اول خرداد ماه، مراسم تکریم و معارفه ریاست مجتمع تخصصی و فوق تخصصی فارابی با حضور معاون درمان دانشگاه و جمعی از مسئولین و پرسنل بیمارستان فارابی برگزار گردید.

ابلاغ آیین‌نامه جدید شوراهای صنفی دانشجویان علوم پزشکی/دستیاران و دانشجویان PHD صاحب شورای صنفی شدند

آیین‌نامه جدید و بازنگری شده شوراهای صنفی دانشجویان و دستیاران دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور، پس از تأیید وزیر بهداشت، ۳۱ اردیبهشت ماه به دانشگاه‌ها سراسر کشور ابلاغ شد.

هشدار سازمان غذا و دارو: از مصرف قارچ‌های فله‌ای خودداری کنید

سخنگوی سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت درخصوص گزارش مسمومیت‌های اخیر ناشی از مصرف قارچ‌های خودرو در طبیعت به مردم توصیه کرد که از مصرف قارچ‌های خودرو و فله‌ای خودداری کنند.

جلسه هماهنگی حوزه معاونت اجتماعی با مرکز تحقیقات مؤلفه های اجتماعی مؤثر بر سلامت دانشگاه

30 اردیبهشت ماه، با توجه به اهمیت و ضرورت اجتماعی کردن نظام سلامت و به منظور کاربست تحقیقات هدفمند میان رشته ای و جلب همکاری های بین بخشی با حضور مدیر مرکز تحقیقات SDH ،

اعلام رتبه های مسابقات مرحله دانشگاهی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت(ع)

رتبه های مسابقات مرحله دانشگاهی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت(ع)، که ۲۴ اردیبهشت ماه ویژه اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه برگزار گردید، اعلام شد.

برگزاری جلسه آموزشی "نقش تغذیه در رشد و نمو دانش آموزان"

مرکز بهداشت شماره دو اصفهان، بمنظور حساس سازی مادران به منظور اهمیت دادن به سلامت جسمی نوجوانان خود و دریافت کافی مواد مغذی مورد نیاز بر اساس سن آن ها برای رشد، جلسه آموزشی

بمناسبت گراميداشت هفته اهداي عضو: ثبت نام از داوطلبين و صدور كارت شناسايي اهداكنندگان عضو

به مناسبت 31  ارديبهشت ماه روز ملی اهدای عضو، از 25 تا 31  اردیبهشت، به نام هفته اهداي عضو نامگذاري شده است.

اهدای عضو اهدای زندگی

اهدای اعضاي مرحوم يونس صالحي 22 ساله  كه دچار مرگ مغزی شده بود، به سه بيمار نيازمند پيوند فرصتي دوباره براي زندگي داد.

برتری روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در جشنواره روابط عمومی اصفهان

در شانزدهمین همایش روابط عمومی که چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه در سالن همایش های اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به عنوان یکی از برگزیدگان جشنواره انتخاب و موفق به کسب ۳ لوح و تندیس برترین ها شد.

اولین نشست تدوین تفاهم نامه همکاری مشترک بین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان وجهاد کشاورزی استان

26 اردیبهشت ماه، اولین نشست تدوین تفاهم نامه دانشگاه با سازمان جهاد کشاورزی استان درمحل معاونت اجتماعی دانشگاه تشکیل گردید.

برگزاری آزمون جامع دکتری بهداشت باروری در دانشکده پرستاری و مامایی

طی دو روز سه شنبه و چهارشنبه 25 و 26 اردیبهشت ماه، دهمین دوره آزمون جامع دکتری بهداشت باروری جهت دانشجویان ورودی مهر 1395، در تالار معرفت دانشکده پرستاری و مامایی برگزار شد .