شنبه 29 10 1397

آخرین بروز رسانی : شنبه, 29 دی 1397

1 6.jpg

برگزاری مراسم جشن بزرگ فجر در دانشگاه

واحد بسیج کارکنان و امور ایثارگران با همکاری روابط عمومی دانشگاه، به مناسبت فرا رسیدن سی و نهمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و ایام ا... دهه مبارک فجر، چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، اقدام به برگزاری مراسم گرامیداشت این ایام و جشن بزرگ فجر 

در تالار ابن سینا مرکز همایش های علمی دانشگاه نمود.

در این مراسم ابتدا دکتر الماسی مدیر امور ایثارگران دانشگاه در سخنان کوتاهی ضمن تبریک دهه مبارک فجر، یاد و خاطره همه شهدا و جانبازان به خصوص شهدای دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را گرامی دانست و برای جانبازان عزیز کشورمان سلامتی و عافیت طلب کرد.

سپس دکتر شاهمرادی معاون اجتماعی دانشگاه با تبریک این ایام خجسته اظهار نمود: دهه مبارک فجر با رفتن شاه از ایران در ۲۶ دیماه و آمدن امام راحل در ۱۲ بهمن ۵۷ آغاز و آیه «جَاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ إِنَّ الْبَاطِلَ كَانَ زَهُوقًا» محقق شد.

وی ایجاد روح خودباوری و خواستن مردم را در پیروزی این انقلاب بسیار مؤثر دانست و تصریح نمود: امام عظیم الشأن انقلاب با دمیدن روح مسیحایی خود در مردم توانست اتحاد، خودباوری، خواستن و توانستن را در تک تک افراد ایجاد نماید و همین امر باعث پیروزی انقلاب اسلامی و به وقوع پیوستن این اقدام بزرگ شد.

دکتر شاهمرادی همچنین ادامه داد: در هر زمانی اگر همدلی، اتحاد و هم زبانی اتفاق بیفتد قطعاً کارهای بزرگ دوباره محقق خواهد شد و اتفاق های خوبی برای کشورمان رقم خواهد خورد.

در ادامه مراسم حجت الاسلام و المسلمین جوادی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با اشاره به آیه ۱۱۲ از سوره مبارک مائده که خداوند به حضرت عیسی فرمود اگر سفره الهی را برای بندگان پهن نمودم و پس از آن دوباره آنها سرپیچی نمودند و کفر ورزیدند به عذاب بزرگی دچارشان می کنم تصریح نمود: پیروزی جمهوری اسلامی ایران نعمت بزرگی از سوی خداوند می باشد؛ در طول تاریخ پس از حکومت حضرت علی (ع) و دوره کوتاهی از امامت امام حسن(ع)، تا زمان پیروزی انقلاب اسلامی، حکومت و دولت اسلامی وجود نداشته است و خداوند پس از حدود ۱۴۰۰ سال این سفره و مائده آسمانی را برای ما پهن نموده که کفران این نعمت عاقبت بدی را به همراه خواهد داشت.

وی سفره آسمانی و نعمت الهی را نعمت ولایت اهل بیت، دین، اسلام و انقلاب عنوان کرد و ادامه داد: این نعمت و موهبت الهی، به قیمت ریختن خون بسیاری از جوانان و عزیزان این سرزمین به دست ما رسیده و هر کدام از ما، از بالاترین مقام در کشور تا مردم عادی، مسئول هستیم تا از این نظام و انقلاب محافظت نموده و قدردان آن باشیم و خدای ناکرده با نوشته ها و گفتارمان مدیون خون شهدا و امام راحل نگردیم.

گفتنی است در ادامه مراسم با حضور چند تن از مسئولین، از علی درخشان همکار دانشگاهی که در خصوص برگزاری کلاس های قرآن در دانشگاه همت می نماید و نیز  ۵نفر از برندگان مسابقه کتابخوانی تقدیر شد.