جمعه 28 10 1397

آخرین بروز رسانی : جمعه, 28 دی 1397

1 7.jpg

ماموریت های مرکز فوریت‌های پزشکی شهرستان های خوروبیابانک و سمیرم در پاییز

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: در پاییز امسال، تعداد 301 ماموریت توسط فوریت‌های پزشکی شهرستان خوروبیابانک انجام شد که 30 درصد از این ماموریت‌ها مربوط به حوادث رانندگی بوده است. 

علیرضا قاسمی اظهار کرد: اورژانس پیش‌بیمارستانی شهرستان خوروبیابانک در سه ماهه سوم امسال، 301 ماموریت شامل 212 ماموریت غیرتصادفی و 89 ماموریت تصادفی را انجام داد که در مجموعِ حوادث رانندگی، 64 مورد در مناطق جاده‌ای و 25 مورد در نقاط شهری این شهرستان رخ داده است؛ از مجموع ماموریت‌های غیرتصادفی نیز 139 مورد شهری و 73 مورد جاده‌ای بود.
وی افزود: در کل ماموریت‌های انجام شده در این مدت، 223 نفر ضمن دریافت خدمات درمانی فوریت‌های پزشکی، توسط آمبولانس 115 به بیمارستان منتقل و 61 نفر با تلاش تکنسین‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی به صورت سرپایی در محل، درمان شدند.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان تصریح کرد: در پاییز امسال، از مجموع حوادث رانندگی، 28 مورد مربوط به تصادفات موتورسیکلت، 23 مورد مصدومیت راننده و 37 مورد مربوط به مصدومیت سرنشین خودرو بوده است.
قاسمی خاطرنشان کرد: بیشترین ماموریت‌های غیرتصادفی در این مدت، با 52 مورد مربوط به بیماران قلبی و پس از آن 16 مصدومیت ناشی از سقوط، 16 مسمومیت، 15 مورد بیمار تنفسی، 13 مورد سکته مغزی، 5 حادثه و 4 مورد بیماری زنان بوده است.
وی تعداد حوادث ویژه اورژانسی شهرستان خورو بیابانک در پاییز امسال را 3 مورد دانست و گفت: تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی این شهرستان در مدت ذکر شده، یک نفر بیمار ایست قلبی ریوی را به صورت موفق احیا کردند.
گفتنی است، فوریت‌های پزشکی شهرستان خوروبیابانک از 4 پایگاه اورژانس پیش‌بیمارستانی و 18 نفر پرسنل برخوردار است.

۱۱۰ بیمار قلبی در پاییز امسال از خدمات اورژانس ۱۱۵ شهرستان سمیرم بهره‌مند شدند

علیرضا قاسمی رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: در پاییز امسال، ۱۱۰ بیمار قلبی با امدادخواهی از اورژانس ۱۱۵ از خدمات فوریت‌های پزشکی شهرستان سمیرم بهره‌مند شدند.

وی اظهار کرد: فوریت‌های پزشکی شهرستان سمیرم در سه ماهه سوم امسال، ۶۳۰ ماموریت شامل ۴۸۰ ماموریت غیرتصادفی و ۱۴۷ ماموریت تصادفی را انجام داد و  از مجموع حوادث رانندگی رخ داده در این مدت، ۸۹ مورد در مناطق جاده‌ای و ۵۸ مورد شهری بوده است.

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان، بیشترین موارد ماموریت‌های غیرتصادفی را با ۱۱۰ مورد امدادخواهی، مربوط به بیماری‌های قلبی عنوان و تصریح کرد: در پاییز امسال، شهرستان سمیرم ۱۰ حادثه ویژه اورژانسی را شاهد بود که ۶ مورد از آنها مربوط به حوادث رانندگی و ۲ مورد مسمومیت با گاز سمی منوکسیدکربن بود.

قاسمی خاطرنشان کرد: تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی این شهرستان در مدت ذکر شده در یک ماموریت کمک به مادر باردار در زایمان و ۲ احیای موفق شرکت داشتند، همچنین ۴۵۴ بیمار و مصدوم را ضمن ارائه خدمات درمانی فوریت‌های پزشکی به بیمارستان منتقل و ۱۱۰ نفر را به صورت سرپایی در محل حادثه درمان کرد.

قاسمی جمعیت شهرستان سمیرم را ۷۰ هزار نفر عنوان کرد و افزود: فوریت‌های پزشکی این شهرستان با برخورداری از یک پایگاه شهری، ۵ پایگاه جاده‌ای و یک اتاق فرمان در حال ارائه خدمات به شهروندان است.