شنبه 28 07 1397

آخرین بروز رسانی : شنبه, 28 مهر 1397

1 2.jpg

گاز فاضلاب پنج قربانی گرفت

 

گاز فاضلاب در شهرک صنعتی جی اصفهان پنج نفر را به کام مرگ کشاند. 

ساعت ۱۳:۰۹ شنبه ۹ دی ماه، خبری مبنی بر مسمومیت ۵ نفر به مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی اصفهان مخابره شد.
بلافاصله پس از دریافت خبر این حادثه، ۲ دستگاه آمبولانس به  محل حادثه  در شهرک صنعتی جی اعزام شدند.
بنا به گفته تکنسین های این مرکز، گویا ۳ کارگر  که از اتباع افغان  بودند در حالی که  مشغول تخلیه حوضچه فاضلاب صنعتی  بودند دچار مسمویت با گاز فاضلاب (سولفید هیدروژن و آمونیاک ) می شوند که پس از آن ۲ کارگر دیگر به منظور کمک به کارگران مسموم وارد  این حوضچه صنعتی می شوند  که متاسفانه هر ۵ نفر به علت شدت مسمومیت قبل از رسیدن آمبولانس ها به محل حادثه جان خود را از دست می دهند .
لازم  به ذکر است گاز فاضلاب یا همان سولفید هیدروژن  و آمونیاک گازی بی رنگ، سمی و قابل اشتعال بوده که بوی آن شبیه به بوی تخم مرغ فاسد است که گازی مرگبار می باشد.
همچنین انفجار کپسول گاز در اصفهان حادثه آفرید .
دکتر غفور راستین رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان در این خصوص گفت: ساعت ۲۰:۴۵ شنبه ۱۰ دی ماه، در تماسی با اتاق فرمان ۱۱۵ اصفهان اعلام شد کپسول گازی در ساختمانی واقع در ملک شهر اصفهان منفجر شده و بر اثر آن، ۴ نفر دچار سوختگی شدند.
وی افزود: پس از دریافت گزارش این حادثه، به سرعت ۲ واحد امداد فوریت‌های پزشکی را به محل مورد نظر اعزام کردیم و تکنسین‌‌های حاضر بر بالین مصدومان، آنها را پس از انجام خدمات درمانی اولیه، به بیمارستان سوانح سوختگی امام موسی کاظم (ع) اصفهان منتقل کردند.