شنبه 28 07 1397

آخرین بروز رسانی : شنبه, 28 مهر 1397

1 8.jpg

بازگشت به زندگی مرد27 ساله در اصفهان و خانم ۸۷ ساله در شهرضا

مرد 27 ساله‌ای که دچار ایست کامل قلبی تنفسی شده بود، با تلاش تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ اصفهان، پس از انجام عملیات احیا، به زندگی دوباره بازگشت. 

در تاریخ 9 دی ماه در تماسی بااتاق فرمان ۱۱۵ اصفهان اعلام شد که مرد 27 ساله ای در اثر سقوط از پشت بام دچارکاهش هوشیاری شده است، لذا بلافاصله یک واحد امدادی از نزدیکترین پایگاه اصفهان بر بالین این مرد حاضر شد.

تکنسین‌های اورژانس، پس از حضور بر بالین بیمار و کنترل علائم حیاتی وی، به سرعت عملیات احیای قلبی ریوی را بر روی
او انجام دادند و پس از حدود 20 دقیقه تلاش، موفق شدند علائم حیاتی این مرد را بازگردانند.

این بیمار که جانی دوباره پیدا کرده بود، پس از بازگشت ضربان نبض و تنفس، برای ادامه مراحل درمان، توسط آمبولانس اورژانس ۱۱۵به مرکز آموزشی درمانی آیت الله کاشانی اصفهان منتقل شد.

گفتنی است آقایان ابراهیم سکونتی و حمید افشاری تکنسین های حاضر در این عملیات احیا موفق بودند.

* احیا موفق زن ۸۷ ساله در شهرضا

همچنین مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی طی اقدامی دیگر، زن ۸۷ ساله‌ای که دچار ایست کامل قلبی تنفسی شده بود را با تلاش تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ شهرستان شهرضا، پس از انجام عملیات احیا، به زندگی دوباره بازگرداند.

 یک شنبه ۱۰ دی ماه در تماسی بااتاق فرمان ۱۱۵ شهرستان شهرضا اعلام شد که زن ۸۷ ساله ای بر اثر آسپیراسیون دچارکاهش هوشیاری شده است لذا بلافاصله یک واحد امدادی از پایگاه شماره ۲ شهرضا بر بالین این زن حاضر و به سرعت
عملیات احیای قلبی ریوی را بر روی او انجام دادند و پس از حدود ۲۰ دقیقه تلاش، موفق شدند علائم حیاتی این زن را بازگردانند.

این بیمار پس از بازگشت ضربان نبض و تنفس، برای ادامه مراحل درمان، توسط آمبولانس اورژانس ۱۱۵به بیمارستان صاحب الزمان (عج) شهرضا منتقل شد.

گفتنی است آقایان احسان حاتمی و محسن جعفری تکنسین های حاضر در این عملیات احیا موفق بودند.