شنبه 28 07 1397

آخرین بروز رسانی : شنبه, 28 مهر 1397

1 12.jpg

120 ساعت پوشش امداد- سلامت فوریت‌های پزشکی شهرستان فریدن و 23 حادثه ویژه اورژانسی شهرستان مبارکه در پاییز امسال

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: در پاییز امسال، پرسنل فوریت‌های پزشکی شهرستان فریدن در مجموع با 120 ساعت استقرار، امداد- سلامت ایام بازگشایی مدارس، مراسم تاسوعا، عاشورا و اربعین حسینی (ع) و فوتبال لیگ برتر استانی را پوشش دادند. 

علیرضا قاسمی اظهار کرد: تکنسین‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی شهرستان فریدن در سه ماهه سوم سال جاری به 412 ماموریت شامل 262 ماموریت غیرتصادفی و 150 ماموریت تصادفی اعزام شدند.
وی افزود: از مجموع حوادث رانندگی در این مدت، 124 مورد در مناطق جاده‌ای و 26 مورد در نقاط شهری فریدن رخ داده است.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان با اشاره به وقوع 8 حادثه ویژه در پاییز امسال در این شهرستان تصریح کرد: در این مدت، بیماران داخلی بیشترین امدادخواهان فوریت‌های پزشکیِ غیرتصادفی در شهرستان فریدن بودند؛ پس از آن، 45 بیمار قلبی، 23 مصدوم ناشی از سقوط و 7 مورد مسمومیت با گاز سمی منوکسیدکربن از خدمات اورژانس 115 این شهرستان بهره‌مند شدند.
قاسمی خاطرنشان کرد: در سه ماهه سوم امسال، 347 بیمار و مصدوم پس از استفاده از خدمات اورژانس پیش‌بیمارستانی در فریدن، توسط آمبولانس به بیمارستان منتقل و 65 نفر به همت تکنسین‌های اورژانس به صورت سرپایی در محل حادثه درمان شدند.
وی یادآور شد: در این مدت، پرسنل فوریت‌های پزشکی این شهرستان در مجموع با 120 ساعت استقرار، پوشش امداد- سلامت ایام بازگشایی مدارس، مراسم تاسوعا، عاشورا و اربعین حسینی (ع) و فوتبال لیگ برتر استانی را برعهده داشتند.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان، جمعیت شهرستان فریدن را 53 هزار نفر دانست و گفت: فوریت‌های پزشکی این شهرستان با برخورداری از 2 پایگاه شهری و جاده‌ای، یک اتاق فرمان 115 مشترک با شهرستان بویین و میاندشت و 13 نفر پرسنل به صورت شبانه‌روزی و رایگان در حال ارائه خدمات به شهروندان است.


*** پاییز امسال، 23 حادثه ویژه اورژانسی در شهرستان مبارکه رخ داد.

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: در پاییز امسال، 23 حادثه ویژه اورژانسی در شهرستان مبارکه رخ داد که 13 مورد از آنها با مجموعِ 65 مصدوم و 4 فوتی مربوط به حوادث رانندگی بوده است.

علیرضا قاسمی اظهار کرد: در سه ماهه سوم سال جاری، یک هزار و 816 ماموریت اورژانس پیش‌بیمارستانی در شهرستان مبارکه انجام شد که یک هزار و 301 مورد از آنها غیرتصادفی و 515 مورد مربوط به تصادفات بوده است.

وی با بیان اینکه از مجموع تصادفات رخ داده در این مدت، 412 مورد جاده‌ای و 103 مورد شهری بود، افزود: در پاییز امسال، بیشترین موارد فوریت‌های غیرتصادفی در مبارکه، با 212 مورد مربوط به بیماران قلبی، 123 مصدومیت ناشی از حوادث، 102 مورد سقوط و 92 مورد بیماری تنفسی بوده است.

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان با اشاره به انتقال 6 مادر باردار توسط آمبولانس 115به بیمارستان، تصریح کرد: در این مدت، پرسنل فوریت‌های پزشکی مبارکه یک ماموریت احیای موفق و یک مورد کمک به مادر باردار برای زایمان نوزاد خود قبل از رسیدن به بیمارستان را به نام خود ثبت کردند.

قاسمی خاطرنشان کرد: در سه ماهه سوم امسال، در حوادث غیرتصادفی 962 نفر و در حوادث تصادفی 465 نفر پس از دریافت خدمات فوریت‌های پزشکی توسط آمبولانس‌های اورژانس 115 مبارکه به بیمارستان منتقل شدند؛ همچنین 195 بیمار و مصدوم غیرتصادفی و 40 مصدوم تصادفی توسط تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی این شهرستان به صورت سرپایی
در محل حادثه درمان شدند.
وی با اشاره به اینکه شهرستان مبارکه در پاییز امسال، 23 حادثه ویژه را شاهد بود، یادآور شد: 13 حادثه رانندگی با مجموعِ 65 مصدوم و 4 فوتی، 4 مورد مسمومیت با گاز منوکسیدکربن با 10 مصدوم از جمله این حوادث بوده است.
رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان اظهار کرد: استقرار واحدهای امدادی فوریت‌های پزشکی مبارکه در نمازهای عبادی سیاسی جمعه، ایام بازگشایی مدارس، دهه نخست محرم و مراسم اربعین حسینی (ع) از جمله خدمات اورژانس 115 این شهرستان در سه ماهه سوم امسال بود؛ همچنین پرسنل اورژانس مبارکه در این مدت، در مانور زلزله، رهاسازی مصدوم و خروج اضطراری شرکت کردند.
قاسمی با بیان اینکه شهرستان مبارکه با جمعیتی بالغ بر 150 هزار نفر و وسعت یک هزار و 18 کیلومتر مربع در 45 کیلومتری جنوب غربی استان اصفهان واقع شده است، گفت: فوریت‌های پزشکی این شهرستان از یک اتاق فرمان 115، یک پایگاه جاده‌ای، یک پایگاه شهری، 3 پایگاه شهری- جاده‌ای، 5 دستگاه خودروی آمبولانس اصلی، یک دستگاه آمبولانس ذخیره و 26 نفر پرسنل برخوردار است.