جمعه 27 07 1397

آخرین بروز رسانی : جمعه, 27 مهر 1397

1 6.jpg

نشست خبری مدیر شبکه بهداشت و درمان مبارکه به مناسبت روز جهانی ایدز

پنج شنبه نهم آذر ، به مناسبت روز جهانی ایدز، دکتر پارسا مدیر شبکه بهداشت و درمان مبارکه با جمعی از اصحاب رسانه نشست خبری برگزار نمود.

در این دیدار دکتر پارسا طی سخنانی ضمن اشاره به روز جهانی ایدز و شعار این روز (سلامتی حتمی برای همه با اطلاع رسانی، پیشگیری، تشخیص زود هنگام، درمان و حمایت از مبتلایان به اچ آی وی /ایدز )آماری از مبتلایان به ایدز در جهان، ایران و استان ارایه نمود .

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در سطح دنیا در خصوص مبارزه با ایدز سه استراتژی سازمان جهانی بهداشت را در این مورد تشریح کرد.

دکتر پارسا تصریح کرد: طبق این استراتژی در برنامه چهارم مبارزه با ایدز می بایستی 90 درصد مبتلایان به HIVشناخته شوند ،90 درصد افراد شناخته شده درمان با ثبات و پایدار داشته باشند و 90درصد افراد تحت درمان طوری درمان شوند که ناقل بیماری نباشند .

وی همچنین درمورد اطلاع رسانی در خصوص مراکز مشاوره مبارزه با ایدز به خصوص گروههای هدف تاکید نمود و از رسانه ها خواستند در این مهم شبکه بهداشت و درمان را یاری نمایند .

گفتنی است موسوی  کارشناس مبارزه با بیماریهای شبکه نیز آموزش را مهمترین راه مبارزه با ایدز دانست و در خصوص مراکز مشاوره، روند شناسایی و تست HIVمطالبی را بیان و در خصوص محرمانه بودن اطلاعات این مراکز تاکید نمود.