یکشنبه 31 06 1398

آخرین بروز رسانی : یکشنبه, 31 شهریور 1398

5555555555555_11880 copy.jpg

وزیر بهداشت: مرکز پزشکی حضرت ابوالفضل اصفهان در کشور کم نظیر است/ سال ها بود آرزوی ساخت چنین مراکزی را داشتم

مقام عالی وزارت بهداشت، صبح امروز پنج شنبه ۲۶ مهرماه، در بازدید از مرکز تخصصی پزشکی خیریه حضرت ابوالفضل(ع) شهر اصفهان با بیان اینکه من غیر از تبریز، مجموعه ای در تراز مرکز پزشکی حضرت ابوالفضل(ع) اصفهان در کشور ندیده ام،

و واقعا مجموعه ای کم نظیر است، گفت:  بسیار خوب است که برخی افراد بخشی از وقت و مال خود را برای کمک به سلامت مردم صرف می کنند.

سید حسن قاضی زاده هاشمی گفت:  فکر میکنم مشکل مراکز درمانی از جمله خیریه ها با بیمه ها حل خواهد شد و مردم شهر اصفهان قطعا از این مرکز راضی خواهند بود.

وزیر بهداشت همچنین تصریح کرد: من در طول پنج سال گذشته آرزوی چنین مراکزی را داشتم که دیالیز را برون سپاری کنیم که این اتفاق در کلانشهر اصفهان افتاده است.

دکتر حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید گفت: ما هم در مجلس شورای اسلامی دنبال هستیم که مشکلات مراکز درمانی با بیمه ها را حل کنیم، البته در ابتدای سال اتفاقات خوبی افتاد و به دنبال آن تعرفه های بیمارستانی اصلاح شد.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات ما مسئله مالیات است که مراکز خیریه درگیر این موضوع هستند و چون درآمدهای دولت را کاهش می دهد، مجلس نمی تواند وارد این موضوع شود.

دکتر شهریاری در همین رابطه ادامه داد: وزارت بهداشت باید کمک کند تا این کارهای خیر به عنوان مالیات آن ها محسوب شود، مقام معظم رهبری هم بر استفاده از پتانسیل های خیرین تاکید دارند.

گفتنی است مرکز تخصصی پزشکی خیریه حضرت ابوالفضل(ع) با زیر بنای ۱۰ هزار مترمربع در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۱۰۰ مترمربع  در هفت طبقه و با هزینه ای بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان ساخته و تجهیز شد و اردیبهشت سال جاری به بهره برداری رسید.

همچنین این مرکز دارای ۸۰ تخت همودیالیز، درمانگاه های تخصصی و فوق تخصصی داخلی، آزمایشگاه، مرکز تصویربرداری، دندانپزشکی، فیزیوتراپی و بازتوانی و داروخانه می باشد.