یکشنبه 31 06 1398

آخرین بروز رسانی : یکشنبه, 31 شهریور 1398

5555555555555_11880 copy.jpg

بازدید وزیر از طرح توسعه مرکز آموزشی و درمانی کودکان امام حسین(ع) اصفهان

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بازدید از طرح توسعه بیمارستان کودکان امام حسین(ع) اصفهان گفت: موجب خوشوقتی است که شاهد به نتیجه رسیدن یکی از کلنگهایی که زدیم هستیم که بسرعت بیش از حدود سی و پنج درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

 دکتر سید حسن هاشمی خطاب به خیرین سلامت افزود: هرجایی که فکر می کنید و نیاز است که حمایت شوید، قطعا در دولت در خدمت خیرین هستیم.

وی ادامه داد: سرطان مخصوصا سرطان کودکان در اولویت وزارت بهداشت است و اقدامات در این زمینه را با جدیت حمایت می کنیم.

 قابل ذکر است این مرکز آموزشی و درمانی تخصصی و فوق تخصصی کودکان (ساختمان منصوری) با زیربنای ۲۵ هزار و ۶۰۰ متر مربع با مشارکت خیرین بهداشتی و تجهیز دانشگاه علوم پزشکی و با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان ساخته و تجهیز خواهد شد.

این مرکز شامل اتاق های عمل، کلیه بخشها و درمانگاههای تخصصی و فوق تخصصی اطفال و جراحی اطفال، تنفس کودکان، بیماری های خون سرطان کودکان، آلرژی و ایمنولوژی، مغز و اعصاب کودکان وگوارش کودکان، نوزادان و تجهیزات کامل تصویر برداری خواهد بود که بصورت تخصصی و منطقه ای به کودکان ارایه خدمات خواهد کرد.

گفتنی است با ساخت و تکمیل طرح توسعه، مرکز اموزشی درمانی کودکان حضرت امام حسین (ع) به یکی از بزرگترین مراکز طبی کودکان کشور و حتی خاورمیانه مبدل خواهد شد.

شایان ذکر است این طرح توسعه در جوار بیمارستان فعلی و در هشت طبقه و بالغ بر ۲۵۰ تخت بیمارستانی راه اندازی میشود .