سه شنبه 26 06 1398

آخرین بروز رسانی : سه شنبه, 26 شهریور 1398

5555555555555_11880 copy.jpg

کشف و پلمپ یک واحد غیر مجاز طباخی

با درایت و هوشیاری کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت شماره یک اصفهان، یک باب طباخی در پارکینگ خصوصی که به صورت مخفیانه اقدام به طبخ و توزیع غذا می نمود، کشف، شناسایی و پلمپ گردید. 

مهندس احتشامی کارشناس مسئول بهداشت محیط شماره یک اصفهان در این خصوص گفت: در راستای نظارت ها و کنترل های کارشناسان بهداشت محیط از سطح عرضه مواد غذایی، یک باب طباخی در وضعیت کاملاً غیر بهداشتی در یک پارکینگ که در شرایط مخاطره آمیز و بحرانی اقدام به طبخ و عرضه غذا می نمود شناسایی شد که در این طباخی حدود ۹۵۰ کیلو گرم انواع گوشت و مرغ تاریخ گذشته و نامرغوب، غذاهای پخته شده مانده و فاسد مشاهده گردید.

وی افزود: این مواد که در شرایط نامناسب نگهداری می شد، با توجه به بحرانی بودن وضعیت نگهداری و عرضه مواد غذایی در فضای نامناسب و غیر بهداشتی، طباخی مذکور پلمپ و پرونده با تنظیم صورتجلسات مربوطه به مراجع قضایی ارجاع گردید.
گفتنی است این اقدام  توسط خانم مهندس اردشیری انجام شد و با توجه به اهمیت موضوع حفظ سلامت و امنیت غذایی در مراکز تهیه توزیع و فروش مواد غذایی اقدام شایسته ای در برخورد با متخلفین عرضه کننده مواد غذایی و همچنین حساسیت بالای سلامت شهروندان می باشد که از اولویت فعالیت های واحد بهداشت محیط می باشد.
مهندس احتشامی درادامه افزود: کارشناسان و ناظران بهداشت محیط به جدیت تمام با متخلفین و متقلبین عرضه مواد غذایی مطابق مقررات برخورد خواهند نمود و شایسته است که شهروندان عزیز در صورت مشاهده هرگونه طبخ و عرضه غذا در محل های نامتعارف و مخفیانه مراتب را به شماره تلفن ۱۹۰ اطلاع رسانی کنند تا در اسرع وقت با آنها برخورد قانونی لازم صورت پذیرد .