پنج شنبه 15 03 1399

آخرین بروز رسانی : پنج شنبه, 15 خرداد 1399

feed-image خبر خوان
hemayat.jpg

وزیر بهداشت: مرکز پزشکی حضرت ابوالفضل اصفهان در کشور کم نظیر است/ سال ها بود آرزوی ساخت چنین مراکزی را داشتم

مقام عالی وزارت بهداشت، صبح امروز پنج شنبه ۲۶ مهرماه، در بازدید از مرکز تخصصی پزشکی خیریه حضرت ابوالفضل(ع) شهر اصفهان با بیان اینکه من غیر از تبریز، مجموعه ای در تراز مرکز پزشکی حضرت ابوالفضل(ع) اصفهان در کشور ندیده ام،

بازدید وزیر از طرح توسعه مرکز آموزشی و درمانی کودکان امام حسین(ع) اصفهان

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بازدید از طرح توسعه بیمارستان کودکان امام حسین(ع) اصفهان گفت: موجب خوشوقتی است که شاهد به نتیجه رسیدن یکی از کلنگهایی که زدیم هستیم که بسرعت بیش از حدود سی و پنج درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

سفر وزیر بهداشت به شهر گنبدهای فیروزه ای/دانشگاه علوم پزشکی اصفهان میزبان مقام عالی وزارت و هیأت همراه

دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به همراه دکتر حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و همچنین هیأت مدیره خیرین سلامت کشور، صبح امروز پنج شنبه 26 مهرماه،

افتتاح طرح عمراني گسترش فضای فیزیکی گروه ژنتیک و بیولوژی مولکولی دانشکده پزشکی

طرح عمران گسترش فضای فیزیکی گروه ژنتیک و بیولوژی مولکولی که از حدود یک سال قبل مورد توجه ویژه ی هیات رئیسه دانشکده پزشکی قرار گر فته بود سرانجام به بهره برداری رسید.

معاون بهداشتی دانشگاه: افسردگی در زنان شاغل بیش از مردان است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: افسردگی در زنان شاغل بیش از مردان است که در حال حاضر این رقم به ۱۰ درصد می‌رسد.

برگزاری برنامه پیاده روی به مناسبت هفته سلامت بانوان

شبکه بهداشت و درمان شهرستان مبارکه با همکاری امور بانوان فرمانداری، اداره ورزش و جوانان شهرستان و اداره صنعت معدن و تجارت، چهارشنبه 26 مهرماه، به مناسبت هفته سلامت بانوان، اقدام به برگزاری برنامه پیاده روی از درب فرمانداری شهرستان تا پارک ساحلی سرارود نمود.

غربالگری پدیکلوز در کانون حمایت از کودکان مهر زنده رود

تیم بررسی و درمان مرکز بهداشت شماره یک اصفهان، ۲۵ و ۲۶ مهرماه، به منظور غربالگری پدیکلوز سر کودکان، در کانون حمایت از کودکان زنده رود واقع در منطقه دارک حاضر و به بررسی مسائل و مشکلات بهداشتی موجود کلیه کودکان کانون از نظر پدیکلوز پرداختند.

اعلام فراورده های غذایی غیر مجاز از سوی سازمان غذا و دارو

روابط عمومی سازمان غذا و دارو، اسامی تعدادی از فرآورده های غذایی را که فاقد مجوز بهداشتی بوده یا اقدام به جعل مستندات نموده اند، اعلام کرد.

برگزاری همایش سلامت روان در محیط کار توسط مرکز بهداشت شماره دو

واحد سلامت روان مرکز بهداشت شماره دو اصفهان با همکاری معاونت اجتماعی فرهنگی شهرداری، چهارشنبه 26 مهرماه، اقدام به برگزاری همایش "سلامت روان در محیط کار" با حضور مسئولین و رابطین سلامت ادارات و ارگان ها، مسئولین اتحادیه ها و اصناف، مشاورین مدارس و پرسنل مرکز نمود.

برگزاری جلسه آموزشی مهارت های زندگی در شبکه بهداشت و درمان سمیرم

شبکه بهداشت و درمان سمیرم، چهارشنبه 26 مهرماه، بمناسبت گرامیداشت هفته بهداشت روان، اقدام به برگزاری جلسه آموزشی تحت عنوان "مهارت های زندگی در محیط کار" نمود.

بیش از 40 درصد از حوادث رانندگی نایین در 6 ماهه امسال، مربوط به موتورسواران بود

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: در نیمه نخست امسال، مرکز فوریت‌های پزشکی شهرستان نایین به مصدومان 482 حادثه رانندگی امدادرسانی کرد که بیش از 40 درصد از این حوادث مربوط به موتورسواران بوده است. 

برگزاری همایش اهمیت ورزش در میانسالی در شهرستان مبارکه

شبکه بهداشت و درمان مبارکه، پنجشنبه 27 مهرماه، به مناسبت هفته سلامت بانوان، اقدام به برگزاری همایشی تحت عنوان اهمیت ورزش در میانسالی برای آرایشگران زن شهرستان مبارکه نمود.

برگزاری هشتمین کنفرانس علمی ویژه داروسازان

هشتمین کنفرانس علمی یکروزه ویژه داروسازان با موضوع «داروهای اعصاب و روان (1)»، پنجشنبه 27 مهرماه، در تالار ابوریحان دانشکده داروسازی و علوم دارویی با حضور داروسازان برگزار شد.

برگزاري جلسه آموزشي پيشگيري و درمان سكته مغزي در مركز آموزشي درماني الزهرا (س)

مركز آموزشي درماني الزهرا (س)، به مناسبت 7 آبان روز جهاني سكته مغزي (استروك)، جلسه آموزشي پيشگيري و درمان سكته مغزي را در روز سه شنبه 25 مهرماه برگزار نمود.

آموزش فعالیت فیزیکی و تاثیر آن بر سلامت جسمی و روانی در بند نسوان زندان مرکزی اصفهان

معاونت بهداشتی دانشگاه همزمان با ایام گرامیداشت هفته ملی سلامت بانوان ایران (24 لغایت30 مهرماه) بمنظور اطلاع رسانی و حساس سازی گروه های مختلف جامعه در خصوص اولویت های سلامت زنان،

کشف و پلمپ یک واحد غیر مجاز طباخی

با درایت و هوشیاری کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت شماره یک اصفهان، یک باب طباخی در پارکینگ خصوصی که به صورت مخفیانه اقدام به طبخ و توزیع غذا می نمود، کشف، شناسایی و پلمپ گردید. 

فوریت‌های پزشکی برخوار در 6 ماهه امسال بیش از 2 هزار نفر را به بیمارستان منتقل کرد

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: در نیمه نخست امسال، فوریت‌های پزشکی شهرستان برخوار بیش از 2 هزار بیمار و مصدوم را پس از انجام خدمات اورژانس پیش‌بیمارستانی به بیمارستان منتقل کرد. 

391 موتورسوارِ مصدوم در نیمه نخست امسال از خدمات اورژانس 115 شهرضا بهره‌مند شدند

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: در 6 ماهه نخست امسال، از مجموع مصدومان حوادث ترافیکی شهرستان شهرضا، 391 موتورسوار از خدمات فوریت‌های پزشکی بهره‌مند شدند. 

برگزاری نخستین کنگره بین المللی تغذیه ورزشی ایران

چهارشنبه 26 مهرماه، نخستین کنگره بین المللی تغذیه ورزشی ایران با حضور پرفسور رونالد موگان از اعضاء علمی کالج آمریکایی پزشکی ورزشی، اساتید، متخصصین، محققین، ورزشکاران و دانشجویان از داخل و خارج از کشور، در مرکز همایش های علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار گردید.