پنج شنبه 31 03 1397

آخرین بروز رسانی : پنج شنبه, 31 خرداد 1397

feed-image خبر خوان
1 10.jpg

برگزاری همایش ملی "استئوآرتریت از تحقیق تا بالین" در دانشگاه

چهارشنبه 29 شهریورماه، مراسم افتتاحیه همایش ملی "استئوآرتریت از تحقیق تا بالین" با حضور معاون وزیر محترم بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو کشور، سرپرست دانشگاه و جمعی از مسئولین و اساتید صاحبنظر در محل مرکز همایش های علمی دانشگاه برگزار گردید.

پلمپ کارگاه تولید و بسته بندی انواع خیار شور و ترشیجات در شرایط غیر بهداشتی

پیرو بازرسی های انجام شده توسط کارشناسان بهداشت محیط مرکز بهداشت  شماره یک اصفهان از انبار ها و  کارگاههای منطقه شمالی شهر اصفهان در محور اتوبان فرودگاه، از فعالیت یک باب کارگاه تولید و بسته بندی انواع خیار شور و ترشیجات در شرایط غیر بهداشتی جلوگیری و پلمپ نمودند.

برگزاری همایش بیماری های غیرواگیر در روستای سعادت آباد سمیرم

شبکه بهداشت و درمان سمیرم طی برگزاری همایش بیماری های غیرواگیردرروستای سعادت آباد، به ارزیابی خطر بیماریهای غیرواگیر در گروه سنی ۳۰ سال به بالا در حسینیه این روستا پرداخت.

تهیه فرمولاسیون قرص سریع حل شونده دهانی پرام پکسول به منظور بهبود پذیرش بیماران پارکینسونی و بررسی خصوصیات فیزیکوشیمیایی آن، در دانشکده داروسازی

طیبه محمدی از رساله دکتری عمومی خود تحت عنوان « تهیه فرمولاسیون قرص سریع حل شونده دهانی پرام پکسول به منظور بهبود پذیرش بیماران پارکینسونی و بررسی خصوصیات فیزیکوشیمیایی آن» که با راهنمایی دکتر سیدابوالفضل مصطفوی، دکتر محمدعلی شاطالبی، دکتر ناصر توکلی و دکتر محبوبه السادات رضازاده انجام شده، با موفقیت دفاع نمود.

نشست خبری مطبوعاتی همایش ملی استئوآرتریت از تحقیق تا بالین

یکشنبه 26 شهریورماه، نشست خبری مطبوعاتی در خصوص برگزاری همایش ملی "استئوآرتریت از تحقیق تا بالین" با حضور مسئولین، دبیران علمی و اجرایی همایش و جمعی از خبرنگاران حوزه سلامت در محل دانشکده علوم توانبخشی برگزار گردید.

برگزاری آیین نکوداشت پنجاهمین سال تأسیس دانشکده پرستاری و مامایی

آیین نکوداشت پنجاهمین سال تأسیس دانشکده پرستاری و مامایی، جمعه ۲۴ شهریورماه، با حضور نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مسئولان دانشگاه، در محل تالار فیروزه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار گردید.

دیدار اساتید و دانش آموختگان دانشکده پرستاری و مامایی در آیین نکوداشت نیم قرن افتخار این دانشکده

صبح  پنج شنبه ۲۳ شهریور ماه، اساتید و دانش آموختگان دانشکده پرستاری و مامایی، (ورودیهای ۱۳۷۵ و سالهای بعد کلیه رشته ها) در آیین نکوداشت نیم قرن افتخار این دانشکده،  یاد و خاطره سالهای کنار هم بودن را با دیدار از موزه اسناد تاریخ دانشکده، تور دانشکده گری،

بازدید کارشناس کشوری و استانی زئونوزها و مدیر مرکز ملی تحقیقات پوست و سالک اصفهان از برنامه پیشگیری و کنترل سالک شهر ورزنه

با توجه به اجرای دو مرحله عملیات جونده کشی، مه پاشی، سم پاشی و برگزاری کمپین و همایش اطلاع رسانی در مرداد ماه سال جاری با موضوع "پیشگیری و کنترل بیماری سالک"، تیمی متشکل از دکتر شیرزادی کارشناس کشوری سالک و هاری، مهندس جعفری مدیر ایستگاه تحقیقات سلامت اصفهان، 

بررسی اثر پلی ساکاریدهای گون، تراگاکانتین و باسورین بر میزان بیان ژن MDR1 در رده سلولی CCRF-CEM حساس و مقاوم به MTX، در دانشکده داروسازی

بهاره سمیعی از رساله دکتری عمومی خود تحت عنوان « بررسی اثر پلی­ساکاریدهای گون، تراگاکانتین و باسورین بر میزان بیان ژن MDR1 در رده سلولی CCRF-CEM حساس و مقاوم به MTX » که با راهنمایی: دکتر عباس جعفریان، دکتر محمد ربانی، دکتر بهزاد ذوالفقاری و دکتر سهیلا رهگذر انجام شده ، با موفقیت دفاع نمود.

برگزاری مراسم تکریم و معارفه معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

مراسم تکریم دکتر شتابی ومعارفه دکتر کلیدری معاون جدید درمان دانشگاه، چهارشنبه ۲۲ شهریورماه، با حضور تعدادی از مسئولین استانی و دانشگاهی در محل معاونت درمان دانشگاه برگزار شد.

برگزاری هفدهمین همایش کشوری بیماری های مغز و اعصاب کودکان در دانشگاه

چهارشنبه 22 شهریورماه، اولین روز از هفدهمین همایش کشوری بیماری های مغز و اعصاب کودکان به میزبانی دانشگاه در مرکز همایش های علمی دانشگاه برگزار گردید.

برگزاری نشست خبری پنجاهمین سال تاسیس دانشکده پرستاری و مامایی

در آستانه پنجاهمین سال تاسیس دانشکده پرستاری و مامایی، سه شنبه 21 شهریور ماه، اصحاب رسانه با حضور در دانشکده متبوع، طی نشست مطبوعاتی با دکتر طالقانی رییس دانشکده و دکتر شهریاری معاون مالی اداری دانشکده و مدیر اجرایی مراسم نکوداشت، به گفتگو نشستند.

راه اندازی کلینیک تخصصی مراقبت از زخم در بیمارستان شهدای لنجان

کلینیک تخصصی مراقبت از زخم بیمارستان شهدای لنجان در راستای رضایتمندی مراجعین، با هدف پیشگیری، درمان و مراقبت مستمر از زخم بیماران در شهریورماه سال جاری تجهیز و با حضور پرستاران تخصصی مراقبت از زخم راه اندازی گردید.

برگزاری جلسه آموزشی ویژه کارشناسان بهداشت حرفه ای بیمارستانها و صنایع

مرکز بهداشت شماره دو اصفهان، با همکاری واحدهای ستادی بهداشت حرفه ای و مبارزه با بیماری های مرکز، یکشنبه 19 شهریورماه، کارگاه آموزشی با موضوع رویکردهای نوین آموزشی در خصوص ایدز را در سالن اجتماعات مرکز برگزار نمود.

پلمپ کامل یک واحد رستوران در شمال شهر اصفهان

روز یکشنبه 19 شهریورماه و در تازه ترین اقدام واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شماره دو اصفهان، یکی از رستوران های معروف واقع در شمال شهر با اخذ دستور مقام محترم قضایی پلمپ گردید.

اهدای عضو اهدای زندگی

با ايثارخانواده بزرگوار شادروان معصومه محمدي و رضايت به اهداي اعضاي وي، سه بيمار نيازمند پيوند، فرصتي دوباره براي زندگي يافتند.

برگزاری کارگاه کشوری تکامل کودکان

معاونت بهداشتی دانشگاه، 19 و 20 شهریور ماه، کارگاه آموزشی تکامل کودکان را جهت پزشکان معین دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در محل هتل چهل پنجره برگزار نمود.

اقدامات پایگاه مراقبت بهداشتی مرزی در خصوص ورود زائرین بیت الله الحرام

با شروع ورود پروازهای زائرین بیت الله الحرام از روز 15 شهریورماه مربوط به استان های اصفهان و چهار محال بختیاری تعداد ۶۳۶۵ زائر در قالب ۲۴پرواز و ۴۴کاروان به فرودگاه اصفهان وارد خواهند شد. 

ضبط مقادیر زیادی مواد غذایی فاسد

در راستای اقدامات ضربتی بهداشت محیط در منطقه شمالی شهر اصفهان توسط بازرسان بهداشت محیط مرکز بهداشت شماره یک اصفهان از یک انبار موادغذایی که به صورت مخفیانه فعالیت می نمود، مقادیر زیادی مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته کشف و معدوم شد.