سه شنبه 27 09 1397

آخرین بروز رسانی : سه شنبه, 27 آذر 1397

feed-image خبر خوان
1 9.jpg

انتصاب رییس بیمارستان شهید دکتر بهشتی اردستان

بر اساس حکمی از سوی خانم دکتر چنگیز رییس دانشگاه، خانم دکتر انسیه علی بگلی به عنوان رییس بیمارستان شهید دکتر بهشتی اردستان منصوب گردید.

انجام بیش از 107 هزار ماموریت فوریت‌های پزشکی در استان اصفهان

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: در 6 ماهه نخست سال جاری، 107 هزار و 820 ماموریت فوریت‌های پزشکی در استان اصفهان انجام شد که این عدد در مدت مشابه سال قبل 104 هزار و 915 ماموریت بوده است.

انجام بیش از 400 ماموریت اورژانس در شش ماهه نخست سال جاری در شهرستان بویین و میاندشت

مدیر شبکه بهداشت و درمان بویین میاندشت تعداد ماموریت های اورژانس پیش بیمارستانی این شهرستان در شش ماهه نخست امسال را 444 مورد بیان کرد.

اجرای طرح نذر خون در تاسوعا و عاشورای حسینی

اداره کل انتقال خون استان اصفهان، در راستای اجرای طرح نذر خون و همچنین ترویج و تشویق فرهنگ اهدای خون سالم، در ایام محرم به خصوص روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی، اقدام به خونگیری اهداکنندگان خون در مراکز اهدای خون و پایگاه های سیار می نماید.

دعوت به حضور در مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان

بر اساس نامه ای از سوی رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان، به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدا... الحسین(ع) و در آستانه فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی، مراسم عزاداری عاشورای حسینی با حضور هیآت مذهبی و مردم شهیدپرور اصفهان، روز پنج شنبه 29 شهریورماه،

بررسی دانش و عملکرد داروسازان شاغل در شهر اصفهان در مورد روش صحیح استفاده از اسپرهای تنفسی در بیماری آسم با استفاده از بیمار نما

زهره خلفایی از رساله دکتری عمومی خود تحت عنوان «بررسی دانش و عملکرد داروسازان شاغل در شهر اصفهان در مورد روش صحیح استفاده از اسپرهای تنفسی در بیماری آسم با استفاده از بیمار­نما» که با راهنمایی دکتر سارا موسوی انجام شده و به شماره طرح تحقیقاتی 395870 به ثبت رسیده است، با موفقیت دفاع نمود.

برگزاری کارگاه آموزشی راه اندازی کانون و مجامع سلامت محلات در دانشگاه

اولین کارگاه آموزشی "راه اندازی کانون و مجمع سلامت محلات"، چهارشنبه 21 شهریورماه، با حضور مسئولین خانه های سلامت سازمان فرهنگی، تفریحی، ورزشی شهرداری اصفهان و کارشناسان امور اجتماعی شبکه های تابعه، در تالار پویش معاونت اجتماعی دانشگاه برگزار گردید.

تفاهم نامه همکاری های مشترک دانشگاه با ادارات کل راه وشهر سازی

اولین کمیته اجرایی تفاهم نامه همکاری های مشترک دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با ادارات کل راه وشهر سازی و راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان، سه شنبه 20 شهریورماه در حوزه معاونت اجتماعی دانشگاه برگزار گردید.

عمل جراحی بزرگ در بیمارستان کودکان امام حسین(ع)

یک عمل جراحی بزرگ بر روی نوزازد شیرخوار 18 ماهه در بیمارستان کودکان امام حسین(ع)، به مدت 7 ساعت بطول انجامید.

ارائه خدمات بهداشتی درمانی رایگان در همایش شیرخوارگان حضرت علی اصغر(ع)

شبکه های بهداشت و درمان فریدن و نطنز، جمعه 23 شهریورماه و در چهارمین روز از ماه محرم اقدام به ارائه خدمات درمانی بهداشتی رایگان به بیش از 300 نفر از شرکت کنندگان در همایش جهانی شیرخوارگان حضرت علی اصغر(ع) نمودند.

حضور نمایندگان وزارت بهداشت در شهرستان های فریدن، چادگان و بویین میاندشت

دکتر گلمکانی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت و دكتر طباطبايي معاون فني درمان وزير بهداشت، چهارشنبه ۲۱ شهریورماه، از بیمارستان های شهيد رجايي داران و بوعلی شهرستان چادگان و شبکه بهداشت و درمان بویین و میاندشت بازدید به عمل آوردند.

برگزاری اولین مجمع سلامت شهرستان فلاورجان

اولین مجمع سلامت شهرستان فلاورجان  یکشنبه 18 شهریورماه با رویکرد ارتقای مشارکت های بین بخشی و توسعه مشارکت های مردمی در محل آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی و به ریاست فرماندار شهرستان فلاورجان برگزار شد.

برگزاری همایش ملی "استئوآرتریت از تحقیق تا بالین" در دانشگاه

چهارشنبه 29 شهریورماه، مراسم افتتاحیه همایش ملی "استئوآرتریت از تحقیق تا بالین" با حضور معاون وزیر محترم بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو کشور، سرپرست دانشگاه و جمعی از مسئولین و اساتید صاحبنظر در محل مرکز همایش های علمی دانشگاه برگزار گردید.

پلمپ کارگاه تولید و بسته بندی انواع خیار شور و ترشیجات در شرایط غیر بهداشتی

پیرو بازرسی های انجام شده توسط کارشناسان بهداشت محیط مرکز بهداشت  شماره یک اصفهان از انبار ها و  کارگاههای منطقه شمالی شهر اصفهان در محور اتوبان فرودگاه، از فعالیت یک باب کارگاه تولید و بسته بندی انواع خیار شور و ترشیجات در شرایط غیر بهداشتی جلوگیری و پلمپ نمودند.

برگزاری همایش بیماری های غیرواگیر در روستای سعادت آباد سمیرم

شبکه بهداشت و درمان سمیرم طی برگزاری همایش بیماری های غیرواگیردرروستای سعادت آباد، به ارزیابی خطر بیماریهای غیرواگیر در گروه سنی ۳۰ سال به بالا در حسینیه این روستا پرداخت.

تهیه فرمولاسیون قرص سریع حل شونده دهانی پرام پکسول به منظور بهبود پذیرش بیماران پارکینسونی و بررسی خصوصیات فیزیکوشیمیایی آن، در دانشکده داروسازی

طیبه محمدی از رساله دکتری عمومی خود تحت عنوان « تهیه فرمولاسیون قرص سریع حل شونده دهانی پرام پکسول به منظور بهبود پذیرش بیماران پارکینسونی و بررسی خصوصیات فیزیکوشیمیایی آن» که با راهنمایی دکتر سیدابوالفضل مصطفوی، دکتر محمدعلی شاطالبی، دکتر ناصر توکلی و دکتر محبوبه السادات رضازاده انجام شده، با موفقیت دفاع نمود.

نشست خبری مطبوعاتی همایش ملی استئوآرتریت از تحقیق تا بالین

یکشنبه 26 شهریورماه، نشست خبری مطبوعاتی در خصوص برگزاری همایش ملی "استئوآرتریت از تحقیق تا بالین" با حضور مسئولین، دبیران علمی و اجرایی همایش و جمعی از خبرنگاران حوزه سلامت در محل دانشکده علوم توانبخشی برگزار گردید.

برگزاری آیین نکوداشت پنجاهمین سال تأسیس دانشکده پرستاری و مامایی

آیین نکوداشت پنجاهمین سال تأسیس دانشکده پرستاری و مامایی، جمعه ۲۴ شهریورماه، با حضور نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مسئولان دانشگاه، در محل تالار فیروزه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار گردید.

دیدار اساتید و دانش آموختگان دانشکده پرستاری و مامایی در آیین نکوداشت نیم قرن افتخار این دانشکده

صبح  پنج شنبه ۲۳ شهریور ماه، اساتید و دانش آموختگان دانشکده پرستاری و مامایی، (ورودیهای ۱۳۷۵ و سالهای بعد کلیه رشته ها) در آیین نکوداشت نیم قرن افتخار این دانشکده،  یاد و خاطره سالهای کنار هم بودن را با دیدار از موزه اسناد تاریخ دانشکده، تور دانشکده گری،