دوشنبه 31 02 1397

آخرین بروز رسانی : دوشنبه, 31 ارديبهشت 1397

1.jpg

انجام دو احیای موفق توسط پرسنل فوریت ها

احیای موفق مرد 65 ساله مبارکه ای

مرد 61 ساله‌ای که دچار ایست کامل قلبی تنفسی شده بود، با تلاش تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ شهرستان مبارکه، پس از انجام عملیات احیا، به زندگی دوباره بازگشت.

ساعت22:55  یکشنبه 29 مردادماه، در تماسی با اتاق فرمان ۱۱۵ این شهرستان اعلام شد که مرد 61 ساله دچار ایست کامل قلبی تنفسی شده است، لذا بلافاصله یک واحد امدادی از نزدیکترین پایگاه بر بالین این مرد حاضر شد.

تکنسین‌های اورژانس، پس از حضور بر بالین این مرد 61 ساله که دارای سابقه بیماری قلبی بود و کنترل علائم حیاتی وی، به سرعت عملیات احیای قلبی ریوی را بر روی او انجام دادند و پس از مدت 35 دقیقه تلاش، موفق شدند علائم حیاتی این مرد را بازگردانند.

این بیمار که جانی دوباره پیدا کرده بود، پس از بازگشت ضربان نبض و تنفس، برای ادامه مراحل درمان، توسط آمبولانس ۱۱۵ به بیمارستان محمد رسول الله (ص) منتقل شد.

گفتنی است، مجتبی باقریان و مجتبی جمالی تکنسین‌های فوریتهای پزشکی حاضر در این عملیات احیای موفقیت آمیز بودند.

احیای موفق مرد 65 ساله شهرضایی

آقای ۶۵ ساله‌ای که دچار ایست کامل قلبی تنفسی شده بود، با تلاش تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ شهرستان شهرضا، پس از انجام عملیات احیا، به زندگی دوباره بازگشت.

ساعت ۹:۲۶ دوشنبه ۳۰ مردادماه، در تماسی با اتاق فرمان ۱۱۵ اصفهان اعلام شد که مردی ۶۵ ساله دچار ایست کامل قلبی تنفسی شده است، لذا بلافاصله یک واحد امدادی از پایگاه شماره ۲ شهرضا بر بالین این مرد حاضر شد.

تکنسین‌های اورژانس، پس از حضور بر بالین بیمار که دارای سابقه بیماری قلبی بود و کنترل علائم حیاتی وی، به سرعت عملیات احیای قلبی ریوی را بر روی او انجام دادند و پس از مدت ۵ دقیقه تلاش، موفق شدند علائم حیاتی این مرد را بازگردانند.

این بیمار که جانی دوباره پیدا کرده بود، پس از بازگشت ضربان نبض و تنفس، برای ادامه مراحل درمان، توسط آمبولانس ۱۱۵ به بیمارستان حضرت امیرالمونین (ع) شهرضا منتقل شد.

گفتنی است، آقایان حبیب الله صادقی و رامین دلروز تکنسین‌های فوریتهای پزشکی حاضر در این عملیات احیای موفقیت آمیز بودند.