چهارشنبه 07 03 1399

آخرین بروز رسانی : چهارشنبه, 07 خرداد 1399

feed-image خبر خوان
hemayat.jpg

انتصاب اولین مدیر ارشد زن توسط مقام عالی وزارت در دولت دوازدهم به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

‍با حکم وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، خانم دکتر طاهره چنگیز، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شد.

 متن حکم وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شرح زیر است:

افتتاح فاز اول شهرک سلامت با حضور مقام عالی وزارت بهداشت

فاز اول شهرک سلامت اصفهان، دوشنبه 30 مردادماه، طی مراسمی با حضور وزیر بهداشت و معاونین، رییس و معاونین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، امام جمعه، استاندار، فرماندار، شهردار و اعضای شورای شهر اصفهان افتتاح و به بهره برداری رسید.

بهره برداری از بخشهای جدید بیمارستان میلاد با حضور وزیر بهداشت

بخشهای جدید بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد اصفهان با حضور وزیر بهداشت، قائم مقام و معاونین وزیر، رییس دانشگاه و هیأت همراه شامگاه دوشنبه ۳۰ مرداد افتتاح و به بهره برداری رسید.

دو طرح بزرگ بهداشتی درمانی در اصفهان با حضور مقام عالی وزارت به بهره برداری می رسد

دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امروز دوشنبه 30 مردادماه، در سفر خود به استان اصفهان دو طرح بزرگ بهداشتی درمانی شامل مرحله نخست شهرک سلامت و بخش هایی از بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد را افتتاح خواهد نمود.

رییس دانشگاه: با افتتاح شهرک سلامت به طیف وسیع تری از مردم خدمت رسانی خواهد شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: هر ظرفیتی که در شهر اصفهان ایجاد می شود با توجه به مرکزیت استان اصفهان نه تنها خود استان بلکه استانهای همجوار را هم پوشش می دهد؛ از این رو کیفیت ارایه خدمات سلامت اصفهان میتواند با وجود شهرک سلامت بهبود یابد.

واکسیناسیون هپاتیت ب در جمعیت اتباع خارجی زیر ۴۰ سال

در راستای برنامه جامع حذف هپاتیت ب در کشور  و با عنایت به شیوع بالای هپاتیت ب در جمعیت اتباع غیر ایرانی حاضر در ایران( مجاز و غیر مجاز)، مرکز بهداشت شماره یک اصفهان نیز همزمان با اجرای این برنامه در کل کشور، 

کشف محموله پنیر از اتوبوس مسافربری

مقدار تقریبی ۸۵۰  کیلوگرم پنیر لیقوان فاقد مشخصات بهداشتی از یک دستگاه اتوبوس مسافربری کشف و توقیف شد.

کشف ، شناسایی و پلمپ یک واحد کارگاه غیر مجاز تولید انواع سرکه سیب و انگور

یک باب کارگاه غیر مجاز تولید انواع سرکه که در شرایط بسیار نامطلوب و غیر بهداشتی مبادرت به تولید و عرضه سرکه با مواد اولیه غیر بهداشتی می نمود، توسط مهندس علیرضا زرفشانی بازرس بهداشت محیط شماره یک اصفهان و با همکاری و دستور قضایی دادستان شهرستان شناسایی و پلمپ گردید.

شناسایی و پلمپ مخفیگاه عرضه قلیان

در راستای طرح کشوری جمع آوری قلیان از سطح مراکز شهری و روستایی و اماکن عمومی، واحد بهداشت محیط شماره یک اصفهان با مشارکت پلیس امنیت نیروی انتظامی موفق به کشف و شناسایی محل های عرضه قلیان در منازل که به صورت مخفیانه فعالیت می نمودند گردید.

برگزاری جلسه آموزشی با موضوع تغذیه در بیماری های غیرواگیر در محل دارالقران کوثر

مرکز بهداشت شماره دو اصفهان، سه شنبه بیست و چهارم مرداد ماه، جلسه آموزشی با موضوع تغذیه در بیماری های غیرواگیر و با هدف ارتقاء سطح آگاهی برای پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر را، در محل دارالقران کوثر و با حضور زنان میان سال این منطقه برگزار نمود.

برگزاری جلسه آموزشی برای کانون بازنشستگان مخابرات استان اصفهان

جلسه آموزشی برای کانون بازنشستگان مخابرات استان اصفهان، سه شنبه 24 مردادماه، توسط مرکز بهداشت شماره دو اصفهان برگزار شد.

افتتاح دفتر یوسرن(USERN) در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

بیست و هشتمین دفتر یوسرن با حضور دکتر حمید میرمحمدصادقی سرپرست مدیریت روابط بین­ الملل دانشگاه و به مدیریت دکتر راحله کافیه افتتاح شد.

برگزاری همایش تجلیل از اسوه های صبوری در دانشگاه

همایش تجلیل از اسوه های صبوری جمعه شب 27 مردادماه، به مناسبت روز جهانی یادبود و گرامیداشت قربانیان ترور در استان اصفهان و کشور در تالار شریعتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد.

"سایت آوای سلامت"

به اطلاع می رساند که با هدف توسعه ارتباطات اثربخش برای ارتقای عادلانه سلامت در کشور، افزایش آگاهی مردم از مخاطرات سلامت و راه حل آنها، برخورداری مردم از اطلاعات متقن، روزآمد و دقیق درباره سبک زندگی سالم،

انجام بازرسی مشترک بازرسین بهداشت حرفه ای و اتاق اصناف از کارگاه های خدماتی و صنعتی

در نیمه دوم مرداد ماه، کارشناسان بهداشت حرفه ای مستقر در مرکز خدمات جامع سلامت کوجان تحت پوشش مرکز بهداشت شماره دو اصفهان، اقدام به انجام بازرسی مشترک با بازرس اداره اصناف از تعدادی از کارگاه های خدماتی و صنعتی در منطقه تحت پوشش نمودند.

برگزاری همایش آموزشی "شیوه زندگی سالم و تمرینات بدنی در سالمندان"

مرکز خدمات جامع سلامت مهربد بهارستان مرکز بهداشت شماره دو اصفهان، بیست و چهارم مرداد ماه، برنامه برون بخشی را با عنوان "شیوه زندگی سالم در سالمندی" در محل پارک اردیبهشت بهارستان برگزار نمود.

جلوگیری از فعالیت هم زمان چهار واحد صنفی در مرکز سپاهان شهر

مرکز بهداشت شماره دو اصفهان اعلام نمود: در روز دوشنبه بیست و سوم مرداد ماه توسط کارشناس بهداشت محیط مرکز خدمات جامع سلامت سپاهان شهر از فعالیت چهار واحد تهیه و عرضه مواد غذایی جلوگیری به عمل آمد.

برگزاری جلسه آموزشی ویژه کلیه مراقبین سلامت با موضوع "کنترل و مراقبت بیماری های واگیر دار"

مرکز بهداشت شماره دو اصفهان، از روز شنبه چهارهم لغایت روز دوشنبه بیست و سوم مرداد ماه، پنج جلسه آموزشی ویژه 480 نفر از مراقبین سلامت شاغل در مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاه های تحت پوشش این مراکز برگزار نمود.

بررسی اثر دکسترومتورفان و پنتازوسین بر افسردگی و پرخوری ناشی از پروژسترون در موش سوری ماده در دانشکده داروسازی

فرحناز شفیعی از رساله دکتری عمومی خود تحت عنوان «بررسی اثر دکسترومتورفان و پنتازوسین بر افسردگی و پرخوری ناشی از پروژسترون در موش سوری ماده » که با راهنمایی دکتر آزاده مصری پور و دکتر ولی ا... حاج هاشمی انجام شده، با موفقیت دفاع نمود.