چهارشنبه 02 03 1397

آخرین بروز رسانی : چهارشنبه, 02 خرداد 1397

1.jpg

امدادرسانی به 916 بیمار و مصدوم توسط تکنسین‌های اورژانس 115 نایین در بهار امسال

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: در بهار امسال، تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان نایین در مجموع ماموریت‌های انجام شده خود، به 916 بیمار و مصدوم امدادرسانی کردند.

علیرضا قاسمی اظهار کرد: در سه ماهه نخست سال جاری، تکنسین‌های اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان نایین به 856 ماموریتِ امدادرسانی شامل 229 حادثه رانندگی و 627 حادثه غیرتصادفی اعزام شدند و در مجموع به 916 بیمار و مصدوم امدادرسانی کردند.

وی افزود: از کل ماموریت‌های تصادفی در این مدت، 93 مورد شهری و 136 مورد جاده‌ای بود که در مجموع، 225 نفر از مصدومان این حوادث، پس از دریافت خدمات درمانی اولیه، به بیمارستان منتقل شدند؛ 93 نفر از این مصدومان، راکبان موتورسیکلت بودند.

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان با اشاره به افزایش 10 درصدی ماموریت‌های غیرتصادفی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، تصریح کرد: از مجموع موارد غیرتصادفی، بیماران قلبی با 140 مورد، حوادث منجر به تروما با 56 مورد و بیماران تنفسی با 45 مورد، بیشترین ماموریت‌ها را به خود اختصاص دادند.

علیرضا قاسمی خاطرنشان کرد: در مدت ذکر شده، شهرستان نایین 8 حادثه ویژه اورژانسی را شاهد بود که 5 مورد از آنها مربوط به حوادث رانندگی بوده است؛ در مجموعِ این حوادث، 29 نفر در بیمارستان بستری و 2 نفر جان خود را از دست دادند.

وی با اشاره به ثبت یک ماموریت زایمان موفق در کارنامه پرسنل فوریت‌های پزشکی این شهرستان، افزود: در سه ماهه گذشته امسال، 12 هزار و 211 تماس با اتاق فرمان 115 شهرستان نایین برقرار شد.

رییس اداره اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان گفت: پرسنل فوریت‌های پزشکی شهرستان نایین، در این مدت برای پوشش امداد- سلامت برنامه‌ها و مراسم مختلف همچون هفته سلامت، ایام نوروز و انتخابات، یک هزار و 800 نفر- ساعت استقراری داشتند.

وی با بیان اینکه شهرستان نایین با وسعت 25 هزار کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر 40 هزار نفر در شرق استان اصفهان واقع شده و روزانه بیش از 32 هزار وسیله نقلیه از جاده‌های این شهرستان عبور می‌کند، ادامه داد: فوریت‌های پزشکی این شهرستان با برخورداری از 6 پایگاه، یک اتاق فرمان مشترک با شهرستان خور و 42 نفر تکنسین و امدادگر به صورت 24 ساعته در حال ارائه خدمات به مصدومان و بیماران اورژانسی می باشد.