یکشنبه 31 06 1398

آخرین بروز رسانی : یکشنبه, 31 شهریور 1398

5555555555555_11880 copy.jpg

امدادرسانی فوریت‌های پزشکی استان اصفهان به شب زنده داران شب‌های قدر

مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی استان اصفهان از امدادرسانی بیش از 25 تیم امدادی اورژانس به شب زنده داران شب‌های قدر در سطح استان خبر داد.

دکتر غفور راستین اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برای پوشش امداد - سلامت شب‌های قدر در استان، دستورالعملی را برای همه شبکه‌های بهداشت و درمان، بیمارستان‌ها و اورژانس پیش‌بیمارستانی استان ارسال و اعلامِ آماده‌باش کرد.
وی افزود: در حوزه پیش‌بیمارستانی، کدهای امدادی فوریت‌های پزشکی در محل‌های تجمع مردم شامل مساجد و امامزاده‌ها، گلزار شهدا مستقر شدند و به شب‌زنده داران شب‌های قدر امدادرسانی کردند.
مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: در کل استان اصفهان در شب‌های قدر، 25 تیم فوریت‌های پزشکی از بعد از نماز مغرب و عشاء تا قبل از سحر در محل‌های مورد نظر مستقر شدند.

دکتر راستین خاطرنشان کرد: در برخی محل‌های پرازدحام از جمله شهرضا و امامزاده آقاعلی عباس، واحد امدادی به صورت دائم مستقر بود.
وی با بیان اینکه در شهر اصفهان، پوشش امداد-سلامت مراسم شب‌های قدر به صورت ویژه در محل مسجد امام (ره)، حرم زینبیه و گلزار شهدا انجام شد، افزود: در گلزار شهدای اصفهان به دلیل جمعیت زیاد مردم، هر سه شب، اتوبوس‌آمبولانس فوریت‌های پزشکی به همراه 2 دستگاه آمبولانس و 10 نفر نیرو شامل پزشک، پرستار و تکنسین فوریت‌های پزشکی در محل مستقر بودند.
مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی استان اصفهان ادامه داد: در شب‌های استقرار اورژانس پیش‌بیمارستانی در گلزار شهدای اصفهان، 148 بیمار به صورت سرپایی در محل، معاینه و درمان شدند و 10 نفر برای بررسی‌های بیشتر به بیمارستان انتقال یافتند.