یکشنبه 31 06 1398

آخرین بروز رسانی : یکشنبه, 31 شهریور 1398

5555555555555_11880 copy.jpg

احیای موفق خانم 17 ساله و مرد 65 ساله در یک روز

خانم 17ساله‌ای، پس ازایست کامل قلبی و باتلاش تکنسینهای فوریتهای پزشکی اورژانس پیش بیمارستانی۱۱۵ شهرستان اصفهان به زندگی دوباره بازگشت.

شنبه 27 خرداد ماه سال ۹۶، خانم 17 ساله ای که دچار کاهش سطح هوشیاری و ارست قلبی تنفسی شده بود توسط تکنسین های فوریت های پزشکی شهرستان اصفهان و پس از25 دقیقه تلاش و انجام اقداماتی همچون ماساژ قفسه سینه، باز کردن راه هوایی، اکسیژن درمانی و دارو درمانی، به زندگی دوباره بازگشت. این خانم پس از بازگشت علائم حیاتی خود و هوشیاری نسبی توسط یک واحد امدادی اورژانس پیش بیمارستانی۱۱۵ به بیمارستان الزهرا (س) اصفهان منتقل گردید.

 گفتنی است، آقایان میثم وحیدی و علی منصوری تکنسین‌های فوریتهای پزشکی حاضر در این عملیات احیای موفقیت آمیز بودند.

 مرد 65 ساله‌ای نیز که دچار ایست کامل قلبی تنفسی شده بود، با تلاش تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ اصفهان، پس از انجام عملیات احیا، به زندگی دوباره بازگشت.

ساعت 13:39 شنبه 27 خرداد ماه سال ۹۶، در تماسی بااتاق فرمان ۱۱۵ اصفهان اعلام شد که مرد 65 ساله ای دچار کاهش هوشیاری شده است لذا بلافاصله یک واحد امدادی از نزدیکترین پایگاه فوریت‌های پزشکی اصفهان بر بالین این مرد حاضر شد.

تکنسین‌های اورژانس، پس از حضور بر بالین بیمار و کنترل علائم حیاتی وی و پس از تشخیص ایست قلبی تنفسی، به سرعت عملیات احیای قلبی ریوی را بر روی او انجام دادند و پس از حدود ۲۵ دقیقه تلاش، موفق شدند علائم حیاتی این مرد
را بازگردانند.

این بیمار که جانی دوباره پیدا کرده بود، پس از بازگشت ضربان نبض و تنفس، برای ادامه مراحل درمان، توسط آمبولانس اورژانس ۱۱۵به بیمارستان دکتر شریعتی اصفهان منتقل شد.

گفتنی است آقایان داوود خشنود و سعید رستمی تکنسین های حاضر در این عملیات احیا موفق بودند.