سه شنبه 29 03 1397

آخرین بروز رسانی : سه شنبه, 29 خرداد 1397

چند احیای موفق با تلاش تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ استان

با تلاش تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ استان چند نفر از هم استانی ها به زندگی دوباره بازگشتند.

 

 آقای 38ساله‌ای که دچار ایست کامل قلبی تنفسی شده بود، با تلاش تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ دهاقان، پس از انجام عملیات احیا، به زندگی دوباره بازگشت.
به گزارش واحد روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی اصفهان ، چهارشنبه 11 اسفند ماه 95، در تماسی با اتاق فرمان ۱۱۵شهرستان دهاقان اعلام شد که مردی 38 ساله دچار ایست کامل قلبی تنفسی شده است. لذا بلافاصله یک واحد امدادی ازنزدیکترین پایگاه بر بالین این مرد حاضر شد.عباس عابدی مسول روابط عمومی اورژانس با بیان اینکه این مرد 38 ساله، دچار سابقه بیماری خاصی نبود، افزود: تکنسین‌های اورژانس، پس از حضور بر بالین بیمار و کنترل علائم حیاتی وی، به سرعت عملیات احیای قلبی ریوی را بر روی او انجام دادند و پس از 15 تلاش، موفق شدند علائم حیاتی این مرد را بازگردانند.وی افزود: این بیمار که جانی دوباره پیدا کرده بود، پس از بازگشت ضربان نبض و تنفس، برای ادامه مراحل درمان، توسط آمبولانس به بیمارستان شهداء شهرستان دهاقان منتقل شد.گفتنی است، آقایان علی اصغر خسروی و غلامرضا فرخ زاده تکنسین‌های فوریتهای پزشکی حاضر در این عملیات احیای موفقیت آمیز بودند.


مرد 31 ساله‌ که دچار ایست کامل قلبی تنفسی شده بود، با تلاش تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵اصفهان به زندگی دوباره بازگشت.
به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی اصفهان: ساعت 02:49 چهار شنبه 11 اسفند  ماه 95، در تماسی با اورژانس ۱۱۵ اصفهان اعلام شد که آقای 31 ساله دچار کاهش هوشیاری شده است لذا بلافاصله یک واحد امدادی از پایگاه آتشگاه بر بالین مرد حاضر شد. تکنسین‌های اورژانس، پس از حضور بر بالین بیمار و کنترل علائم حیاتی وی، به سرعت عملیات احیای قلبی ریوی شامل ماساژ قلبی، لوله گذاری داخل تراشه، رگ گیری و دارو درمانی را آغاز و پس از 20دقیقه تلاش، موفق شدند علائم حیاتی این مرد را بازگردانند. این بیمار که جانی دوباره پیدا کرده بود، پس از بازگشت ضربان نبض و تنفس، برای ادامه مراحل درمان، توسط آمبولانس۱۱۵ به بیمارستان حضرت آیت الله کاشانی اصفهان منتقل شد.گفتنی است آقایان سعید احمدی و محسن سورانی پرسنل اورژانس ۱۱۵ اصفهان در این عملیات احیا موفق بودند.

 

زن 82ساله اصفهانی که دچار ایست کامل قلبی تنفسی شده بود، با تلاش تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ اصفهان، پس از انجام عملیات احیا، به زندگی دوباره بازگشت.
به گزارش روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی اصفهان، ساعت 12:41پنجشنبه 12 اسفند ماه 95، در تماسی بااتاق فرمان ۱۱۵ اصفهان اعلام شد که زن 82 ساله ای دچار ایست کامل قلبی تنفسی شده است. لذا بلافاصله یک واحد امدادی از نزدیکترین پایگاه فوریت‌های پزشکی اصفهان بر بالین این زن حاضر شد.عباس عابدی مسول روابط عمومی اورژانس با بیان اینکه این خانم 82 ساله، دچار سابقه بیماری قلبی بود، افزود: تکنسین‌های اورژانس، پس از حضور بر بالین بیمار و کنترل علائم حیاتی وی، به سرعت عملیات احیای قلبی ریوی را بر روی او انجام دادند و پس از 20 دقیقه تلاش، موفق شدند علائم حیاتی این مرد را بازگردانند.وی افزود: این بیمار که جانی دوباره پیدا کرده بود، پس از بازگشت ضربان نبض و تنفس، برای ادامه مراحل درمان، توسط آمبولانس به بیمارستان شهید صدوقی اصفهان منتقل شد.گفتنی است آقایان عیسی ابراهیمی فر و امیر علی یوسفیان  تکنسین های حاضر در این عملیات احیا موفق بوده اند.